شماره امروز: ۵۴۷

| | |

امین توکلی‌زاده معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران جزییات جلسه شهردار تهران با مدیران دو تیم پرسپولیس و استقلال تهران را تشریح کرد و گفت:

واگذاری 2 ورزشگاه از شهرداری به استقلال و پرسپولیس

امین توکلی‌زاده معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران جزییات جلسه شهردار تهران با مدیران دو تیم پرسپولیس و استقلال تهران را تشریح کرد و گفت: در این جلسه دغدغه‌های این دو باشگاه طرح شد و شهردار تهران که از قبل پیش‌بینی‌‌هایی در این زمینه داشت اعلام کرد که چگونه می‌توان به سرخابی‌ها کمک کرد.  به گزارش فارس، وی که با شبکه خبر گفت‌وگو می‌کرد، با اشاره به اینکه شهرداری درصدد است که به این دو باشگاه بزرگ کشور کمک‌هایی داشته باشد، ابراز داشت در جلسه امروز بنا شد برای مجموعه ورزشی شهید کاظمی و امام رضا(ع) که بهره‌برداری‌اش در اختیار این دو باشگاه بوده است، تصمیم‌گیری شود.

توکلی‌زاده با تاکید بر اینکه قرار شد مجموعه ورزشی شهید کاظمی و امام رضا(ع) در اختیار این دو مجموعه پرطرفدار قرار بگیرد تا شهرداری از این طریق با کیفی‌سازی و سرمایه‌گذاری به توسعه ورزش کشور کمک کند، اظهار کرد: با طی کردن مقدمات قانونی و تفاهم وزرات ورزش دو مجموعه باشگاه واگذار خواهد شد و شهرداری تهران کمک خواهد کرد که دارای دو مجموعه ورزشی ثابت و مداوم باشد. وی ادامه داد: این دو ورزشگاه طی تفاهم نامه‌ای بین شهرداری و وزارت ورزش که به زودی نهایی می‌شود، در جهت توسعه خدمات فرهنگی و ورزش همگانی شهر تهران در اختیار این دو باشگاه قرار خواهد گرفت.

اختصاص ۷۷ میلیون یورو برای تامین ۱۱۳ واگن مترو

علیرضا زاکانی، شهردار تهران با بیان اینکه برای تامین ۱۱۳ دستگاه واگن با شرکت واگن‌سازی تهران وارد انعقاد قرارداد شدیم گفت: دولت برای این موضوع ۷۷ میلیون یورو اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا، زاکانی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین شهرداری تهران و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) برای احداث خط ۱۰ مترو و آغاز مونتاژ دستگاه حفاری تونل مکانیزه افزود: برای ۲۲۰ دستگاه واگن نیز با مپنا وارد مذاکره شده و تفاهم‌نامه‌ای را نیز آماده کرده‌ایم که امیدواریم تا ۲ سال آینده، واگن‌ها را در اختیار خطوط قرار دهند و تا سه سال آینده تکمیل واگن‌ها برای خطوط را شاهد باشیم. شهردار تهران اظهار کرد: ۳۲۵ ایستگاه مترو در افق ۱۱ ساله در داخل شهر تهران تعریف شده که باید طراحی و نوسازی شهر را پیرامون آن قرار دهیم.

زاکانی با بیان اینکه اهمیت، سرعت و تسهیل در بهره‌مندی از مترو در حوزه حمل و نقل شرایط بسیار خوبی برای ما فراهم کرده اظهار داشت: اولویت قطعی ما تکمیل هفت خط کنونی است اما خط ۱۰ یک شرایط ممتاز دارد که اولا باعث گره گشایی از منطقه ۲۲ که سرانه پایین با ظرفیت جمعیت‌پذیری بالا دارد می‌شود ضمن اینکه ۶ منطقه شهر از این خط بهره مند خواهند شد و یک قابلیت برای سایر خطوط رقم می‌زند. به گفته وی، در کنار 7 خط توجه به این خط برای ما موضوعیت دارد و بعد از این دقت در مسیر خط ۱۱ برای ما مهم است تا در آینده نزدیک این خط را نیز اجرایی ‌کنیم. 

شهردار تهران افزود: قرارگاه خاتم و خدمات آن برای کشور ما یک افتخار است و هر عقل سلیمی حکم می‌کند که یک کشور برای سازندگی از همه ابزارها و ظرفیت‌های خود استفاده کند که در خط یک و هفت مترو مشارکت فعال و اثر بخش با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) داشتیم و تجربه این قرارگاه در این بخش بسیار مهم است.

وی ابراز امیدواری کرد در سال‌های آینده در بخش حمل و نقل، توسعه مترو را داشته باشیم و در ارتباط با همه ظرفیت‌ها از جمله قرارگاه، تعاملات گسترده‌تری برقرار کنیم تا تهران را بر مدار ظرفیت‌های متنوع بخش خصوصی و نهادهای انقلابی بسازیم. شهردار تهران همچنین ابراز امیدواری کرد با شعار تهران به مثابه یک کارگاه شروع به ساختن همه تهران کنیم و باید با یک دقت بالا، بازنمایی تهران را داشته باشیم و در این راه، همه ظرفیت‌های کشوری را به‌کار‌گیریم.  زاکانی گفت: تنها گلوگاهی که برای توسعه تهران وجود دارد منابع مالی است و برای این حل این مشکل، راه‌های مختلفی از جمله بازطراحی ایستگاه‌ها و توسعه محلی مبتنی بر ایستگاه‌ها وجود دارد که برای ما ظرفیت فوق‌العاده‌ای را خلق می‌کند؛ این امر مبتنی بر اراده بالا رقم خواهد خورد و گام به گام به سمت تحول بزرگ در روح و کالبد تهران پیش می‌رویم. وی تاکید کرد: انتظار از شهرداران مناطق این است که کانون مسوولیت را در شهرداری پیاده و به سرعت درباره این‌بارگذاری پیرامون ایستگاه‌ها تا شعاع ۸۰۰ متر برنامه‌ریزی کنند تا مشخص شود کدام بخش مربوط به شهرداری یا دیگر دستگاه‌ها یا مردم است. به گفته زاکانی، در این مقطع که فاز نخست است، دو دستگاه حفاری (تی بی‌ام) و در فاز دوم، سه دستگاه که امکان گسترده‌ای را فراهم می‌کند، فعال می‌شود. فاز نخست در سال جاری و فاز دوم سال آینده انجام خواهد شد. شهردار تهران با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند پیشرفت‌هایی که در جمهوری اسلامی در حال انجام است و چشم‌انداز روشن و امید بخش فراروی ما را تاریک جلوه دهند گفت: هفته گذشته چند اتفاق پیوسته و مهم را در تهران شاهد بودیم؛ یکی از آنها، نمایشگاه توانمندی‌های مدیریت شهری و حضور شهرهای خواهرخوانده در تهران بود.یکی از نکاتی که مدیران این شهرها بیان می‌کردند، تحیری بود که درباره تهران و پیشرفت‌های آن داشتند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران