شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شامگاه یکشنبه 19 تیرماه سال جاری، یک کودک در رمپ فضای سبزی واقع در سه‌راه افسریه تهران داخل یک چاه سقوط و جان به جان‌آفرین تسلیم می‌کند.

کودک 4 ساله قربانی فرونشست زمین

شامگاه یکشنبه 19 تیرماه سال جاری، یک کودک در رمپ فضای سبزی واقع در سه‌راه افسریه تهران داخل یک چاه سقوط و جان به جان‌آفرین تسلیم می‌کند. بررسی‌های اولیه مراجع ذی صلاح درباره این حادثه گویای ایجاد حفره در پی فرونشست زمین است. به گونه‌ای که که کودک پس از حضور در فضای سبز به یک‌باره در آن سقوط کرده و یک حادثه غیرمترقبه و نادر رقم خورده است. مهدی اقراریان عضو شورای شهر تهران درباره حادثه فوت یک کودک ۴ ساله به دلیل سقوط در چاهی با عمق ۵۰ متر در منطقه ۱۵ گفت: این حادثه ناگوار در فضای سبزی در حاشیه اتوبان در منطقه ۱۵ اتفاق افتاده است. وی در گفت‌وگو با ایلنا با بیان اینکه این موضوع در شورای شهر تهران در حال بررسی است، ادامه داد: ما در شورای شهر این موضوع را هم از سازمان مدیریت بحران و هم شهرداری منطقه پیگیری کرده‌ایم. باید بررسی‌های فنی صورت بگیرد تا علت این حادثه مشخص شود.این عضو شورای شهر با بیان اینکه چند احتمال درخصوص وقوع این حادثه مطرح شده است، تصریح کرد: یکی از احتمالات دزدی دریچه است. متاسفانه ما در شهر تهران شاهد هستیم که تجهیزات مدیریت شهری به صورت روزانه سرقت می‌شود. همچنین احتمال فرونشست نیز داده می‌شود. در زیر شهر تهران قنات‌هایی وجود دارد که بعضا این قنات‌ها دچار فرونشست می‌شوند.روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵ اما با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص سقوط یک کودک در حفره فضای سبز یکی از رمپ‌های سه‌راه افسریه واقع در میدان بسیج توضیحاتی را ارایه کرد.روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵ در اطلاعیه‌ای در پی وقوع حادثه تلخ و ناگوار سقوط کودک در حفره فضای سبز یکی از رمپ‌های سه راه افسریه واقع در میدان بسیج اعلام کرد: ساعت 18:45 روز یکشنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۱ طی تماس با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی وقوع یک حادثه در رمپ فضای سبز سه‌راه افسریه گزارش می‌شود و به محض اطلاع به شهرداری منطقه ۱۵ مدیران و کارشناسان این منطقه در محل حادثه حاضر شدند و ضمن امداد رسانی، به بررسی ابعاد حادثه پرداختند.بررسی‌های اولیه این منطقه نشان می‌دهد، هیچ چاه حفری و جذبی در محل مذکور وجود ندارد و چاه آبیاری سه راه افسریه در فاصله ۵۰ متری از محل حادثه قرار دارد که فعال بوده و تمام موارد ایمنی لازم در خصوص آن رعایت شده است. محل حادثه نیز روزانه به صورت مستمر از سوی مسوولان و کارشناسان فضای سبز بازدید می‌شده و تاکنون در هیچ گزارشی به وجود حفره اشاره نشده است. کمااینکه ماشین چمن زنی تراکتوری روزانه در محل فوق در حال تردد و فعالیت بوده است.حادثه به نحوی رخ داده که کودک پس از حضور در فضای سبز به یک‌باره در آن سقوط کرده و یک حادثه غیرمترقبه و نادر رقم زده است. بنابر بررسی‌های اولیه صورت گرفته حفره محل حادثه در کنار میله قنات موسوم به صدرالاعظمی به یک‌باره ایجاد شده و این رشته قنات‌ها بیش از ۶۰ سال است که غیرفعال بوده و دهنه آنها در سنوات گذشته قبل از احداث سه راه افسریه پر شده است.رمپ مذکور در سال‌های ۱۳۷۲ احداث گردیده و شهرداری منطقه در این دوره زمانی به عنوان بهره‌بردار مسوولیت نگهداشت فضای سبز احداثی را برعهده داشته است.روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵ ضمن ابراز تاسف ازحادثه پیش آمده، به دلیل دلخراش بودن آن تا تعیین ابعاد آن در کنار خانواده متوفی خواهد بود. لازم به ذکر است، مراتب از طریق کارشناسان اداره حقوقی و متخصصان شهرداری در حال پیگیری است و به محض روشن شدن ابعاد حادثه، اطلاعات مربوطه متعاقبا اعلام می‌شود.

نمای کامپوزیت بار دیگر  حادثه آفرید

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با تشریح جزییات حادثه آتش‌سوزی در بیمارستان رسول اکرم(ص) گفت: حدود ۱۵۰ نفر از بیماران به سلامت به فضای باز منتقل شدند.به گزارش مهر، ملکی در تشریح جزییات حادثه آتش‌سوزی در بیمارستان رسول اکرم (ص) گفت: در پی اعلام آتش‌سوزی در یک بیمارستان در خیابان ستارخان به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران، بلافاصله چهار ایستگاه آتش‌نشانی همراه چند دستگاه بالابر، نردبان هیدرولیکی و خودروهای حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شد.سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان در مدت زمان سه دقیقه به محل حادثه رسیدند و مشاهده کردند که در یکی از ساختمان‌های این بیمارستان هفت طبقه، در طبقه سوم و در انتهای راهرو در یک سالن همایش حریق رخ داد و کاملاً شعله‌ور بود و دود بسیار غلیظی همه بخش‌ها را فراگرفته بود.وی اظهار کرد: آتش به نمای ساختمان که متأسفانه کامپوزیت بود سرایت کرد و دود و حرارت بسیار زیادی به طبقات بالایی راه پیدا کرده بود.ملکی عنوان کرد: آتش‌نشانان با اتخاذ تدابیر عملیاتی بسیار مناسب هم‌زمان با دسترسی به نفرات محبوس شده در طبقات بالایی، مشغول اطفا حریق شدند و خوشبختانه خیلی سریع موفق به خاموش کردن آتش شدند.سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران اظهار کرد: در حدود ۱۵۰ نفر از بیماران به سلامت به فضای باز منتقل شدند.وی بیان کرد: خوشبختانه مورد مصدومیت و تلفات جانی در این حادثه نداشتیم و در حال حاضر تخلیه دود انجام شده و نیروها مشغول مراحل پایانی عملیات هستند.پیش از این نیز نمای کامپوزیت در مجتمع تجاری لیدوما سبب گسترش آتش به نقاط دیگر شده بود؛ این در حالی است که سرپرست سازمان آتش‌نشانی تهران از ممنوعیت استفاده از نمای کامپوزیت خبر داده بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران