شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای پشتیبانی و تسهیل تردد دریایی بخشی از هواداران تیم‌ها در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر، امکانات و ظرفیت‌های خوبی در بنادر جنوبی فراهم است.

خط مسافرت دریایی  ایران-قطر در ایام جام جهانی 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای پشتیبانی و تسهیل تردد دریایی بخشی از هواداران تیم‌ها در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر، امکانات و ظرفیت‌های خوبی در بنادر جنوبی فراهم است. به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، علی‌اکبر صفایی در نشست هماهنگی برای پشتیبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ به میزبانی قطر که با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، سعید محمد مشاور رییس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، استانداران هرمزگان، بوشهر و خوزستان و جمعی از معاونان وزرای گردشگری و ورزش و مدیران ارشد ارگان‌های دریایی برگزار شد اظهار داشت: برای تردد و جابه‌جایی ایمن گردشگران و هواداران تیم‌های فوتبال جام جهانی، شناورهای استاندارد و پیشرفته در بنادر مسافری استان‌های بوشهر، خوزستان و هرمزگان در حال فعالیت است. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به راه‌اندازی مجدد خط مسافری خرمشهر- کویت، افزود: برنامه‌ریزی شده تا ترمینال مسافری استاندارد و مجهزی در شأن مردم ایران و میهمانان در بوشهر راه‌اندازی شود. صفایی با بیان اینکه تاکنون سه سند همکاری‌های مشترک حمل‌ونقلی در حوزه‌های بندری، دریایی و هوایی با کشور قطر در دولت سیزدهم به امضا رسیده است، گفت: در خصوص پشتیبانی از جام جهانی قطر، حتی سه ماه پیش از سفر ریاست‌جمهوری به دوحه، اقدامات و تمهیدات اولیه صورت گرفت که منجر به امضای سه سند همکاری مشترک با دوحه شده است. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: یکی از ظرفیت‌های مناسب کشور، استفاده از پتانسیل‌های بخش‌خصوصی فعال در این زمینه است که باید بسترهای فعالیت این حوزه را مهیا کرد. او از رفع مشکل پهلوگیری شناور در بندر بوشهر در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: یکی از موارد تسهیل تردد هواداران فوتبال ایرانی، گرفتن مجوز کاپوتاژ خودرو است تا بتوانند با خودروهای شخصی تردد کنند. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه لازم است خط مسافری دریایی بین ایران و قطر تا شهریور ماه جاری تسهیل و فعال شود، اظهار داشت: مطابق برنامه، فعالیت کشتی‌های کروز در خطوط دریایی جنوب، تا عید فطر امسال، راه‌اندازی می‌شود.

پیش‌بینی مسافرت  ۵۰۰ هزار ایرانی به قطر

وزیر راه و شهرسازی از آمادگی ایران برای جابه‌جایی مسافران داخلی و خارجی جام جهانی قطر با استفاده از زیرساخت‌های حمل و نقلی ایران خبر داد. رستم قاسمی درباره استفاده از امکانات جزایر ایرانی برای گردشگران جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: در سفری که حجت‌الاسلام رییسی رییس‌جمهور به قطر داشت قرار شد ایران مسابقات جام جهانی این کشور به لحاظ زیرساخت‌های حمل و نقلی و اقامتی در جزایر ایرانی با قطری‌ها مشارکت کند. او افزود: با حضور وزیر حمل و نقل قطر در کیش موضوعات مختلفی چون حمل و نقل هوایی و دریایی و جابه‌جایی مسافران ایرانی و خارجی برای بازدید از مسابقات جام جهانی میان کیش و دیگر بنادر ایران با قطر بررسی شود. وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: فردا بازدیدی با حضور وزیر حمل و نقل قطر از زیرساخت‌های کیش خواهیم داشت. مسوولان وزارتخانه‌های گردشگری و ورزش و منطقه آزاد کیش در این نشست حاضر هستند. قاسمی ادامه داد: با توجه به فاصله کم بین کیش و قطر پیش بینی می‌کنیم استقبال گردشگران از حضور در جزایر ایرانی زیاد باشد در حال حاضر روزانه ۳۶ پرواز میان ایران و قطر انجام می‌شود که نشان‌دهنده مراودات خوب هوایی دو کشور است و قرار است برای مسابقات جام جهانی تعداد پروازها افزایش یابد. وزیر راه یادآور شد: بسیاری از شرکت‌کنندگان در مسابقات جام جهانی با توجه به اینکه فاصله بازی‌ها چند روز است مایلند برای بازدید از مراکز تفریحی و سیاحتی ایران به بنادر و جزایر جنوبی ایران بیایند. قاسمی تاکید کرد: پیش بینی ما این است ۵۰۰ هزار ایرانی از جام جهانی قطر بازدید کنند خارجی‌هایی هم که به قطر می‌آیند می‌توانند دریایی یا هوایی به بازدید از جزایر جنوبی ایران بپردازند و ما امکان جابه‌جایی و اسکان آنها را داریم.

صدور رایگان روادید  برای جام جهانی قطر 

مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی کشور گفت: ما پیشنهاد تسهیل صدور روادید را به وزارت امور خارجه داده بودیم، این پیشنهاد به هیات دولت رفته است و منتظر تصمیم هیات وزیران هستیم. به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی، لیلا اژدری با اشاره به لزوم استفاده هرچه بهتر از فرصت برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر به‌منظور رونق و توسعه صنعت گردشگری، اظهار کرد: این موضوع از مدت‌ها پیش در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد و یکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان و ذی‌نفعان حوزه گردشگری نیز به شمارمی‌رود. از این رو این موضوع را پیگیری کردیم و خوشبختانه وزارت امور خارجه با صدور رایگان روادید در بازه زمانی دو ماهه (زمان برگزاری بازی‌های جام جهانی) موافقت کرده است. او افزود: این موضوع البته باید به تأیید هیات دولت برسد تا ضمانت اجرایی داشته باشد. در صورت موافقت و تصویب هیات دولت، گردشگرانی که از نقاط مختلف دنیا در زمان برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی به قطر سفر می‌کنند، می‌توانند با ثبت درخواست خود در سامانه وزارت امور خارجه کشورمان، تقاضای سفر به ایران را از مبدا قطر ثبت و ویزای رایگان دریافت کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران