شماره امروز: ۵۴۷

ترافیک تهران احتمالا طی روزهای آینده 25 تا 30 درصد افزایش می‌یابد

| | |

مجتبی شفیعی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از تغییر ساعت اجرای طرح ترافیک از ساعت 7:30 به ساعت 6:30 از ۱۵ فروردین خبر داد

مجتبی شفیعی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از تغییر ساعت اجرای طرح ترافیک از ساعت 7:30 به ساعت 6:30 از ۱۵ فروردین خبر داد و گفت: طبق رصدهای صورت گرفته روز یکشنبه در طول معابر حدود ۳۵ درصد ترافیک بیشتری نسبت به همین زمان در سال گذشته مشاهده شد. همزمان پلیس راهوار تهران پیش بینی کرد که طی روزهای آینده ترافیک پایتخت 25 تا 30 درصد افزایش یابد.

شفیعی در جلسه هماهنگی تمهیدات حمل و نقل و ترافیک همزمان با فعالیت مراکز آموزشی با اشاره به تغییر ساعت طرح ترافیک شهر تهران از روز دوشنبه گفت: از ۱۵ فروردین ماه طرح ترافیک از ساعت ۶.۳۰ آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا، معاون شهردار تهران توضیح داد: با توجه به مصوبه شورای حمل و نقل و ترافیک ساعات پایانی طرح ترافیک در نیمه اول سال ساعت ۱۹ است که به علت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان تا آخر این ماه، ساعت پایانی طرح ترافیک ساعت ۱۷ است.

وی با اشاره به تصمیم ستاد ملی کرونا مبنی بر بازگشایی مراکز آموزشی از ۱۴ فروردین ماه افزود: این تصمیم هرچند به یک‌باره اعلام شد اما شهرداری تهران برنامه‌ریزی‌هایی را در این زمینه به ویژه افزایش ظرفیت حوزه حمل و نقل عمومی انجام داده است.

معاون شهردار تهران ادامه داد: به رغم اینکه در حوزه حمل و نقل عمومی تهران عقب ماندگی‌هایی وجود دارد که به دلیل بی‌توجهی در سال‌های گذشته ایجاد شده و رفع آن زمان‌بر است؛ اما سعی کردیم تا با تمام توان با اقداماتی مانند کاهش سرفاصله اعزام قطارهای ناوگان مترو و اتوبوس‌های BRT این کمبود را جبران کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با اشاره به افزایش شیفت رانندگان گفت: شهرداری تهران آمادگی دارد تا با همکاری شهروندان وضعیت ترافیکی تهران را بهبود بخشد. در این زمینه از شهروندان می‌خواهیم تا با استفاده از حمل و نقل عمومی و همپایی سفر بار ترافیکی شهر را مدیریت کنند.

شفیعی با اشاره به وضعیت ترافیک پایتخت در اوایل روز کاری بعد از تعطیلات نوروز بیان کرد: رصد وضعیت ترافیک نشان از افزایش ۳۵ درصدی ترافیک به نسبت سال گذشته در طول معابر درگیر دارد؛ این افزایش ترافیک شامل سفرهای آموزشی هستند.

    احتمال افزایش ۳۰ درصدی ترافیک 

سردار محمد حسین حمیدی، رییس پلیس راهور تهران بزرگ نیز در این جلسه بر افزایش ۳۵ درصدی ترافیک تهران تاکید کرد و گفت: همانطور که قابل پیش بینی بود با اتمام تعطیلات نوروزی و بازگشایی ادارات و مراکز آموزشی حجم تردد خودروها در معابر شهر تهران افزایش چشمگیری داشته است. 

رییس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: برآوردها نشان می‌دهد که طی روزهای آینده ۲۵ تا ۳۰ درصد ترافیک شهر تهران افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: برای مدیریت این حجم از سفرها در تهران جلساتی را به صورت درون ستادی در پلیس راهور و با شهرداری، آموزش و پروش و سایر نهادها گذاشتیم و آمادگی صددرصد تمام بخش‌ها را فراهم کردیم اما می‌دانیم برای ایجاد این آمادگی مشکلاتی وجود دارد که به مرور زمان حل می‌شود.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به این  توقع  که تمام موضوعات مربوط به مدیریت ترافیک مانند سرویس مدارس یا ناوگان حمل و نقل عمومی خدمات رسانی بهینه‌ای داشته باشد؛ انتظار واقعی نیست، بیان کرد: پیش بینی می‌کنیم در آینده وضعیت کنترل ترافیک بهتر شود.

وی از شهروندان درخواست کرد تا از تجمع در جلوی مدارس خودداری کنند و در این زمینه با پلیس همکاری داشته باشند.

سردار حمیدی یادآور شد: سازمان‌ها آمادگی مدیریت تقاضای سفر را دارند اما لازم است تا مردم نیز در این زمینه همراهی کنند تا در روزهای آینده وضعیت سرویس مدارس بهتر شود.

وی تاکید کرد: ما هنوز به اوج ترافیک نرسیده‌ایم و طبیعی است در روزهای آینده با ترافیک بیشتری روبه رو شویم. البته پلیس راهور و سایر مجموعه ناجا در این زمینه در آمادگی کامل است.


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران