شماره امروز: ۵۴۷

| | |

میر اکبر رضوی، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از ابلاغ مصوبات ستاد ویژه سفرهای نوروزی در خصوص ارتقای خدمت‌رسانی و تکریم مسافران در ایام نوروز از سوی سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت‌های هواپیمایی خبر داد و گفت:

برخورد با افزایش قیمت بلیت هواپیما در نوروز

میر اکبر رضوی، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از ابلاغ مصوبات ستاد ویژه سفرهای نوروزی در خصوص ارتقای خدمت‌رسانی و تکریم مسافران در ایام نوروز از سوی سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت‌های هواپیمایی خبر داد و گفت: قیمت بلیت هواپیما براساس لیست اعلامی در آذر ماه سال جاری تعیین شده و در ایام عید به هیچ عنوان افزایش پیدا نخواهد کرد و سازمان هواپیمایی کشوری با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد می‌کند. به گزارش ایسنا، رضوی با اشاره به افزایش تقاضای سفر‌های هوایی اظهار کرد: در دو سال گذشته صنعت حمل و نقل هوایی به دلیل شیوع ویروس کرونا با رکود مواجه بود. خوشبختانه امسال با کنترل این ویروس و واکسیناسیون عمومی در کشور شاهد افزایش تقاضا برای مسافرت‌های هوایی هستیم.وی افزود: با توجه به افزایش تقاضای سفر هوایی در ایام نوروز و وظیفه سازمان در سیاست‌گذاری برای صنعت حمل و نقل هوایی جهت حفظ ایمنی و امنیت پروازها و افزایش خدمات رسانی به مسافران گرامی با دستور و پیگیری رییس سازمان، ستاد ویژه سفرهای نوروزی با حضور کلیه دست اندرکاران صنعت از جمله شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، شرکتهای هواپیمایی و... با محوریت سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل و جلسات متعددی در خصوص برنامه‌ریزی و هماهنگی انجام سفرهای نوروز برگزار شد. براین اساس مصوبات ستاد جهت اجرا به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ گردید. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص اهداف اصلی این ستاد بیان کرد: هدف اصلی این ستاد، ارتقاء کیفیت خدمات رسانی، تکریم مسافرین، کاهش تاخیرات و ایجاد همدلی، همکاری و همگرایی بیشتر در بین مسوولان و دست اندرکاران صنعت هوایی است و خانواده بزرگ صنعت هوایی کشور با همدلی، همیاری و همکاری، شرایط مناسب برای انجام سفرهای ایمن و همراه با آرامش و آسودگی خیال را برای مسافران گرامی فراهم می‌کنند. رضوی با اشاره به حمایت از شرکتهای هواپیمایی داخلی اضافه کرد: تاکنون، از تعداد ۹۳۴ مجوز صادره برای پروازهای خارجی نوروز، ۸۱۳ مجوز به شرکتهای هواپیمایی داخلی و ۱۲۱ مجوز به شرکتهای هواپیمایی خارجی اختصاص یافته است. همچنین تعداد ۸۸۹ مجوز پرواز برای شرکتهای هواپیمایی داخلی در مسیرهای داخل کشور صادر شده است. لذا این شرکتها باید از ظرفیت ایجاد شده جهت خدمت رسانی و جلب رضایت بیشتر مسافرین هوایی استفاده نمایند.سخنگوی سازمان ایمنی و امنیت پروازها را اولویت سازمان هواپیمایی کشوری دانسته و تصریح کرد: با توجه به هدف اصلی این سازمان در نظارت بر ایمنی و امنیت پروازها، بررسی و چک محسوس و نامحسوس سازمان از عملیات هوانوردی شرکتها و فرودگاه‌ها در ایام نوروز به ویژه در حوزه عملیاتی همچون تجهیزات فنی، هواپیما، گروه پروازی و سرویس دهی در فرودگاه افزایش خواهد یافت.وی در خصوص افزایش قیمت بلیت هواپیما در ایام عید گفت: قیمت بلیت هواپیما براساس لیست اعلامی در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی در آذر ماه سال جاری تعیین شده و در ایام عید به هیچ عنوان افزایش پیدا نخواهد کرد و سازمان هواپیمایی کشوری با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد می‌کند. 

بارش برف و باران از پنجشنبه در جاده‌ها

فرهاد مهریاری، مدیرکل بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: بر اساس پیش بینی‌های هواشناسی صورت گرفته از پنجشنبه هفته جاری بارش برف و باران در استان‌ها و محورهای مختلف آغاز می‌شود و مردم باید برای انجام سفرهای نوروزی آمادگی کامل داشته باشند. مهریاری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی آب و هوایی صورت گرفته در روزهای پایانی هفته جاری استان‌های مختلفی درگیر بارش باران و برف هستند. بر این اساس از پنجشنبه (۱۹ اسفند ماه) استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، تهران، البرز، مازندران، زنجان، کردستان، و اصفهان درگیر بارش باران و برف هستند و بیشترین بارش‌ها در استان‌های البرز با ۲۸ سانتی‌متر، آذربایجان غربی با ۲۲ سانتی‌متر و تهران با ۱۷ سانتی‌متر است. همچنین استان‌های همدان، مرکزی، کرمانشاه، لرستان، قزوین، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و فارس، درگیر بارش باران خواهند بود.وی افزود: در محورهای شمالی از جمله محور چالوس، هراز، آزاد راه تهران شمال و محور فیروزکوه بارش برف وباران برای پنجشنبه پیش بینی شده است. که کمتر از ۲۰ سانتی‌متر در این محورها پیش بینی شده و بر این اساس از مردم می‌خواهیم برای انجام سفرهای خود در پایان این هفته آمادگی کامل داشته باشند و تجهیزات سفرهای زمستانی را نیز به همراه داشته باشند.مهریاری همچنین درباره وضعیت استان‌ها و محورهای مواصلاتی از نظر آب و هوایی در روز جمعه (۲۰ اسفند ماه) گفت: بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان، تهران، البرز، مازندران، زنجان، کرمانشاه، کردستان، اصفهان، و چهار محال بختیاری در روز جمعه درگیر بارش باران و برف خواهند بود و بیشترین بارش در استان‌های تهران، با ۱۷ سانتی‌متر و زنجان با ۱۲ سانتی‌متر اتفاق خواهد افتاد. همچنین استان‌های همدان، مرکزی، لرستان، قزوین، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، سمنان، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی نیز درگیر بارش باران خواهند شد.وی اعلام کرد: محور چالوس، محور هراز، آزاد راه تهران شمال، و محور فیروزکوه نیز در این روز مانند پنجشنبه درگیر بارش باران و برف خواهد بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران