شماره امروز: ۵۴۷

| | |

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد از پایداری نسبی هوا، گاهی سکون جو و کاهش کیفیت هوای تهران تا سه‌شنبه (12 بهمن ماه) خبر داد.

هشدار زرد؛ آلودگی هوای تهران تا سه‌شنبه

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد از پایداری نسبی هوا، گاهی سکون جو و کاهش کیفیت هوای تهران تا سه‌شنبه (12 بهمن ماه) خبر داد. به گزارش ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: به دلیل پایداری نسبی هوا و گاهی سکون جو، عدم وزش باد قابل ملاحظه، افزایش آلاینده‌های جوی به‌ویژه ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون، احتمال انباشت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در نواحی پرتردد و صنعتی تهران تا سه‌شنبه (۱۲ بهمن‌ماه) دور از انتظار نیست. بر اثر این مخاطره انباشت تدریجی آلاینده‌ها، افزایش تدریجی شاخص‌های آلودگی جو و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک، در بعضی ساعت‌ها کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای تمام گروه‌ها پیش‌بینی می‌شود. به توصیه اداره کل هواشناسی استان تهران، مدیریت بهینه در استفاده از سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی، اجتناب از حضور در فضای باز برای افراد دارای سابقه بیماری‌های قلبی و ریوی و اجتناب از رفت و آمدهای غیر ضروری به نواحی پرتردد برای افراد سالمند و خردسال باید در دستور کار قرار گیرد. شایان ذکر است در ساعت‌های میانه روز، روند افزایش آلاینده‌ها گاهی متوقف یا کاهشی خواهد شد. بر اساس این گزارش، هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسوولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

چمران: تضمینی برای تصویب بودجه ۱۴۰۱ شهرداری نیست

مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه تضمینی است که شاهد رشد بی‌رویه صدور پروانه با توجه به افزایش درآمدهای حاصل از حوزه شهرسازی در سال۱۴۰۱ نباشیم، اظهار کرد: چه تضمینی است که این بودجه تصویب شود؟ هنوز معلوم نیست. او اضافه کرد: از طرفی رقم بودجه، تضمینی بر تامین بودجه نیست. انجام کار درست است و آن کسی که می‌خواهد کار انجام دهد، باید دقت کند.  رییس شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایلنا، در واکنش به اینکه درآمد حوزه شهرسازی رشد ۷۲ درصدی داشته است، گفت: بودجه‌ای که در سال ۱۴۰۰ بسته شده بود نیز در حدود ۶۸ درصد در حوزه شهرسازی بود و فرقی نکرد. ۲تا ۳ درصد که رشد نیست.  چمران در پاسخ به سوال دیگری درخصوص صدور دستی عوارض در شهرداری تهران اظهار کرد: عوارض نباید دستی صادر بشود. در دوره چهارم شورای شهر اگر کسی عوارض را دستی صادر می‌کرد از آن عکس می‌گرفتیم و بررسی می‌کردیم که چرا دستی صادر شده است.  رییس شورای شهر تهران تاکید کرد: تاکید ما این است که عوارض نباید دستی نوشته شود و کسی که به صورت دستی عوارض را بنویسد تخلف کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران