شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ناصر امانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: به عنوان اعضای شورای شهر به‌شدت به اعتباراتی که در لایحه بودجه ۱۴۰۱ برای شهرداری‌ها

امانی: به سهم شهرداری‌ها از بودجه به‌شدت معترضیم

ناصر امانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: به عنوان اعضای شورای شهر به‌شدت به اعتباراتی که در لایحه بودجه ۱۴۰۱ برای شهرداری‌ها در نظر گرفته شده، است معترض هستیم. امانی در گفت‌وگو با ایلنا، در پاسخ به اینکه به رغم انتقادهای صریح اعضای شورا به بودجه ۱۴۰۱ دولت، شهردار تهران آن را راضی‌کننده دانسته است، اظهار کرد: ایشان راضی‌کننده نمی‌داند و در حال پیگیری این مساله است. هم در جلسات هیات دولت صحبت کردند و هم با مجلس رایزنی داشتند و هم با سازمان برنامه و بودجه جلسه داشتند، اما خروجی آن چیزی است که اکنون می‌بینیم.  او با تاکید بر اینکه رقم بودجه مطرح شده برای شهرداری‌ها قابل پذیرش نیست، گفت: این میزان بودجه را به‌طور حتم نمی‌پذیریم، یعنی به عنوان اعضای شورای شهر به‌شدت به اعتباراتی که در لایحه بودجه در نظر گرفته شده است، معترض هستیم. حتی نسبت به سال گذشته نیز که بودجه را دولت قبلی پیش بینی  کرده بود، در این دولت ردیف‌های بودجه از آن نیز کمتر شده است و هم آیتم‌های اصلی به ویژه در حوزه حمل و نقل کاهش داده شده است.  عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به رایزنی با مجلس گفت: حتما از طریق رایزنی با مجلس و رییس کمیسیون تلفیق سعی می‌کنیم این تغییر ایجاد شود.  او در واکنش به اینکه آقای چمران اعلام کردند تغییر در بودجه وقتی به مجلس برود کار سختی است، چرا شورا و شهرداری از ظرفیت مجمع نمایندگان تهران برای رایزنی استفاده نمی‌کند، گفت: امیدواریم این اتفاق رخ دهد. از ۳۱ نفر نماینده مردم تهران درخواست می‌کنیم که از شهروندان تهرانی دفاع کنند و وظیفه خود را انجام دهند و از حق تهران در بودجه سال آینده دفاع کنند.  امانی ادامه داد: الان دو معضل اساسی که مردم تهران همیشه از آن رنج می‌برند و در نظرسنجی‌ها به عنوان مهم‌ترین مشکل خود مطرح می‌کنند آلودگی هوا و مساله حمل و نقل است. برای رفع این دو مورد نیز به لایحه بودجه نگاه می‌کنند که اگر اعتبار خوبی برای آنها تصویب شود می‌شود گام مناسبی برای حل این معضلات برداشت. در غیر اینصورت مرتب رو به پسرفت هستیم و هر روز که می‌گذرد هم در حوزه آلودگی هوا و هم حوزه حمل و نقل در حال عقبگرد هستیم و این اصلا زیبنده تهران و مردم تهران نیست.

تصمیم‌گیری نهایی برای تعیین حریم تئاتر شهر تا نوروز

عضو و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران طی جلسه‌ای که در مجموعه تئاتر شهر برگزار شد اعلام کرد تلاش شورای شهر تهران بر این است که تصمیم‌گیری نهایی برای تعیین حریم تئاتر شهر تا پایان سال اجام شود. به گزارش مهر، جلسه‌ای با موضوع تعیین فضای پیرامونی مجموعه تئاترشهر و کاهش آسیب‌های موجود مجموعه، عصر روز چهارشنبه اول دی با حضور قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، علی‌رضا نادعلی عضو و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، سیداحمد علوی رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران، سیدمحمد موسوی شهردار منطقه ۱۱ شهر تهران، مرتضی ادیب‌زاده سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران و جمعی از مدیران اداره‌کل هنرهای نمایشی از جمله رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، مهدی ابدالی معاون اداره‌کل هنرهای نمایشی و ابراهیم گله‌دارزاده مدیر مجموعه تئاتر شهر و مدیران و معاونانی از شورای شهر و شهرداری تهران در مجموعه تئاترشهر برگزار شد. در ابتدای این جلسه پس از بازدید از مجموعه تئاتر شهر، اسلایدها و نمونه‌های تصویری با موضوع معضلات و بزهکاری‌ فضای پیرامونی مجموعه تئاتر شهر اعم از خرید و فروش و استعمال مواد مخدر و قمه‌کشی، برای حضار به نمایش درآمد و قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در خصوص ضرورت تعیین حریم اطراف این مجموعه با توجه به اهمیت این موضوع به منظور حفظ سلامت و آرامش افرادی که در این مجموعه تردد دارند و همچنین حرمت و جایگاه این ساختمان که به ثبت ملی نیز رسیده است، توضیحاتی را ارایه کرد و خواستار رسیدگی و دستورعاجل مبنی بر تصمیم‌گیری هرچه سریعتر از سوی مدیران شهری شد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران