شماره امروز: ۵۴۷

امروز نرخ پروازهای داخلی بازنگری می‌شود

| | |

گروه راه و شهرسازی| مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید سازمان هواپیمایی کشوری به فرصتی تبدیل شد تا مسوولان دولتی بار دیگر بر لزوم نوسازی ناوگان هوایی کشور تاکید کنند.

گروه راه و شهرسازی| مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید سازمان هواپیمایی کشوری به فرصتی تبدیل شد تا مسوولان دولتی بار دیگر بر لزوم نوسازی ناوگان هوایی کشور تاکید کنند. مساله‌ای که در گروی رفع تحریم‌های یکجانبه امریکا علیه ایران است. رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی نیز در حاشیه این مراسم اظهار کرد که دولت به دنبال رفع تحریم‌ها است. او همچنین از برگزاری جلسه تعیین نرخ جدید بلیت پس از حذف محدودیت مسافرگیری در پروازها با حضور ایرلاین‌ها در روز دوشنبه (۲۴ آبان ماه) خبر داد.

به گزارش مهر، رستم قاسمی در مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به توافق ایران و عراق در سفر نخست‌وزیر این کشور به تهران برای اعزام ۶۰ هزار زائر اربعین به عتبات گفت: با تعدادی از دوستان مشورت کردم، من در آن زمان از توان سازمان هواپیمایی کشوری مطلع نبودم. برخی می‌گفتند امکان ۴۰ هزار نفر بیشتر نیست اما امیر مکری به عنوان سرپرست سازمان در آن زمان و مدیران ایرلان‌ها کمک کردند تا زائران به عراق بروند که کار بزرگی بود. وی افزود: پس از آنکه با کاپیتان محمدی‌بخش برای حضور در سازمان هواپیمایی کشوری صحبت کردم، وی موافقت کرد، از ایرلان‌ها هم می‌خواهم با وی به عنوان مسوول صنعت هوانوردی که البته مشکلاتی هم این صنعت دارد، همراهی کنند. وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: خیلی‌ها انتظار داشتند با شروع تحریم‌ها اساساً پرنده‌ای نداشته باشیم اما علی‌رغم فشارها، بخش هوایی به خوبی چه در داخل و چه بین‌الملل به کار خود ادامه داده و ما در حال توسعه این صنعت هستیم. رستم قاسمی با تأکید بر اینکه برای ساخت تجهیزات لازم در داخل توانایی داریم، گفت: امروز نیازمند نوسازی ناوگان هستیم. در بخش ریلی هم با ناوگان فرسوده و هم با بهره‌وری پایین مواجهیم که علی‌رغم وجود ۱۵ هزار کیلومتر خط ریلی، سهم ریل از حمل بار کمتر از ۱۰ درصد است؛ وضع حمل و نقل ریلی خوب نیست و هم در زمینه اتصال کریدورهای ریلی و هم فرسودگی ناوگان با مشکل مواجهیم. همچنین متوسط عمر ناوگان جاده‌ای بالا است. وی اظهار کرد: در حوزه حمل و نقل دریایی نیز اگرچه بنادر ما ظرفیت بالایی دارند اما از این ظرفیت به خوبی استفاده نمی‌شود. با وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین در هیات دولت مذاکراتی داشتیم تا نوسازی ناوگان در بخش‌های مختلف حمل و نقل تسریع شود. وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در بخش هوایی به لحاظ تکنیکال فرآیند نوسازی قدری متفاوت است که نیازمند اقدامات موثرتری است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران