شماره امروز: ۵۴۷

معاون وزیر راه خبر داد

| | |

داریوش امانی، رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، از آمادگی و باز بودن دو مرز مهران و شلمچه برای بازگشت زائران اربعین حسینی خبر داد. به گزارش مهر، امانی افزود:

داریوش امانی، رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، از آمادگی و باز بودن دو مرز مهران و شلمچه برای بازگشت زائران اربعین حسینی خبر داد. به گزارش مهر، امانی افزود: بر اساس مصوبه ستاد اربعین، قرار شد بیشتر زائران اربعین از مرز مهران به کشور بازگردند.مرز شلمچه هم پذیرای زائران برای بازگشت به کشور است و سایر مرزها بسته‌اند. امانی در خصوص تمهیدات سازمان راهداری برای بازگشت زمینی زائران افزود: فروش بلیت در مرزها به صورت حضوری نیز انجام می‌شود و زائران با ورود به کشور، به سمت جایگاه‌های استان‌های خود هدایت می‌شوند. معاون وزیر راه و شهرسازی از آمادگی ۵ هزار اتوبوس برای انتقال زائران به شهرهایشان خبر داد و افزود: هم‌اکنون ۱۵۰۰ اتوبوس به مرز مهران و ۷۰۰ دستگاه نیز به شلمچه اعزام شده‌اند و همین تعداد نیز آماده و در حال حرکت به این مرزها هستند.

     زائران به محض ورود تست PCR می‌دهند 

در همین حال، داریوش باقرجوان، مدیرکل دفتر حمل و نقل سازمان راهداری گفت: از هر زائری به محض ورود به کشور تست کرونا گرفته می‌شود و پس از آن با استفاده از کد ملی و سامانه متصل به وزارت بهداشت، برای فروش بلیت استعلام سلامت انجام می‌شود. باقرجوان در گفت‌وگو با ایلنا، درباره آخرین وضعیت جا‌به‌جایی زائران از دو مرز مهران و شلمچه اظهار داشت: طبق تصمیم ستاد مرکزی اربعین دو مرز مهران و شلمچه برای بازگشت زمینی زائران حسینی به کشور آماده ارایه خدمات هستند و 5 هزار دستگاه اتوبوس سرویس برای بازگشت زائران از مراسم اربعین به مقاصد مختلف در کشور برای این دو مرز در نظر گرفته‌شده است. باقرجوان ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که اربعین 1400 با اربعین سال‌های گذشته که تقاضا برای وسایل حمل و نقل عمومی جاده‌ای بسیار بالا بود، متفاوت است و بسیاری از زائران هم، بلیت رفت و برگشت هواپیما تهیه کرده‌اند. به همین دلیل ممکن است بر اساس تقاضا هر دو ساعت در نهایت برای 5 اتوبوس تقاضا وجود داشته باشد. وی با بیان اینکه سرریز مسافران هوایی و تعدادی از افرادی که از مسیر زمینی مشرف شده‌اند را پوشش می‌دهیم، گفت: اتوبوس‌ها به صورت یکسر خالی در این مسیر فعال هستند و بلیت طبق سنوات گذشته نرخ‌گذاری شده‌ و قیمت‌ها به تمام مقاصد مختلف در نقاط مختلف در پایانه‌ها اعلام در بنرها درج و نصب شده‌اند.  مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری با بیان اینکه تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر گران فروشی نداشتیم، گفت: قیمت بلیت اتوبوس مسیر مهران- تهران نسبت به نوع اتوبوس 24 نفره تا 44 نفره از 250 هزار تومان تا 400 هزار تومان تعیین و اعلام شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران