شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سفرهای جاده‌ای مردم در هفته پایانی تابستان به بالاترین میزان در تابستان و حتی کل امسال رسید و به بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار وسیله نقلیه در روز رسیده است.

اوج‌گیری سفرهای جاده‌ای در هفته پایانی تابستان 

سفرهای جاده‌ای مردم در هفته پایانی تابستان به بالاترین میزان در تابستان و حتی کل امسال رسید و به بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار وسیله نقلیه در روز رسیده است. به گزارش ایسنا، در هفته‌ای که گذشت سفرهای مردم رکورد شکست و به بالاترین میزان در شهریور ماه و حتی سال جاری رسید. چرا که بر اساس جدیدترین گزارش مرکز مدیریت راه‌های کشور از تحلیل وضعیت تردد در روزهای ۲۶ شهریور ماه تا یکم مهر ماه، متوسط تردد بین استانی به یک میلیون و ۹۱۷ هزار و ۹۸۹ وسیله نقلیه رسیده که نسبت به مدت مشابه در هفته قبل از این گزارش پنج درصد و در قیاس با بازه زمانی مشابه در سال گذشته چهار درصد رشد داشته است. در این بازه زمانی حدود 8 میلیون و ۶۴۰ هزار خودرو در محورهای برون شهری مشاهده شدند که حدود ۳۳۰ هزار خودور بیشتر از هفته قبل از این گزارش بوده است. در این میان سهم خودروهای تهران و البرز از پلاک‌های غیر بومی کشور بازهم سهمی بیش از ۲۰ درصد داشته و صدرنشین سفرهای جاده‌ای بوده‌اند. پس از آن وسایل نقلیه با پلاک استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، فارس و مازندران در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

ایران نایب‌رییس کمیته همکاری‌های فنی آیمو شد

نماینده دایم ایران در سازمان بین‌المللی دریانوردی (آیمو) با اکثریت قاطع آرای کشورهای عضو این سازمان، برای سومین سال پیاپی به عنوان نایب‌رییس کمیته همکاری‌های فنی در سال ٢٠٢٢ انتخاب شد.به گزارش ایلنا، ماندانا منصوریان، معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران و نماینده دایم ایران در سازمان بین‌المللی دریانوردی که نماینده سازمان بنادر و دریانوردی در آیمو نیز هست، در نشستی که به صورت مجازی در مقر سازمان بین‌المللی دریانوردی (آیمو) در لندن برگزار شد، توانست برای سومین سال پیاپی به عنوان نایب‌رییس کمیته همکاری‌های فنی سازمان بین‌المللی دریانوردی انتخاب و در پست خود ابقا شود.گفتنی است، ماندانا منصوریان اولین بانویی است که در کمیته همکاری‌های فنی آیمو برای پست نایب‌رییسی انتخاب می شود.نماینده دایم ایران در سازمان بین‌المللی دریانوردی درباره هفتاد و یکمین اجلاس کمیته همکاری‌های فنی سازمان بین‌المللی دریانوردی که از ۲۹ شهریور ماه سال ۱۴۰۰ به مدت ۵ روز به صورت مجازی برگزارشد، گفت: این کمیته بر آموزش و تربیت نیروی‌های انسانی شاغل در صنعت دریانوردی به ویژه در کشورهای در حال توسعه تاکید دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران