شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شورای شهر تهران از طرح کمیسیون اقتصادی مجلس مبنی بر انتخاب حسابرس برای شهرداری و سازمان‌های تابعه آن از سوی دیوان محاسبات ابراز نگرانی کرد.

نگرانی شورای شهر تهران از حسابرسی توسط دیوان محاسبات

شورای شهر تهران از طرح کمیسیون اقتصادی مجلس مبنی بر انتخاب حسابرس برای شهرداری و سازمان‌های تابعه آن از سوی دیوان محاسبات ابراز نگرانی کرد. در همین رابطه، ناصر امانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مساله دعوای قدیمی بین دیوان محاسبات و شهرداری‌ها گفت: متأسفانه با طرح کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی این دعوا به نفع دیوان خاتمه می‌پذیرد. امانی در جریان دوازدهمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران افزود: متأسفانه اخیراً طرحی در کمیسیون اقتصادی مجلس در دستور کار قرار گرفته که محتوای آن این است که حسابرس برای موسسات و شهرداری‌ها از طریق دیوان محاسبات معرفی شود. این مساله لطمات زیادی به شهرداری‌ها وارد می‌کند به‌طوری که بر اساس طرح کمیسیون اقتصادی مجلس چنانچه حسابرس خارج از تصمیم دیوان محاسبات انتخاب شود، جرم محسوب می‌شود. این عضو شورا اضافه کرد: البته این مساله دعوای قدیمی بین دیوان محاسبات و شهرداری‌ها است که متأسفانه با طرح کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی این دعوا به نفع دیوان خاتمه می‌پذیرد و اجازه می‌دهد به صورت زیرکانه و ظریف در تمام مسائل شهرداری‌ها ورود پیدا کنند. عضو شورای شهر تهران خطاب به ریاست شورا گفت: در ادوار گذشته این مساله مطرح بود که با مقاومت شما این مساله عملیاتی نشد شد و امیدواریم رایزنی انجام شود تا این طرح به تصویب نرسد چرا که با تصویب این طرح مشکلاتی برای شهرداری‌ها ایجاد خواهد شد.

پروانه تاکسی رانندگانی که واکسن نزنند، تمدید نمی‌شود

مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور از کاهش چشمگیر آمار ابتلا به کرونا در بین تاکسیران‌ها پس از واکسیناسیون خبر داد و گفت: رانندگانی که بدون دلیل پزشکی واکسن نمی‌زنند، حتما محدودیت‌هایی را برای آنها در نظر بگیرند و پروانه فعالیت آنها را تمدید نکنند. ضامنی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره آمار واکسیناسیون رانندگان تاکسی گفت: واکسیناسیون در حوزه حمل و نقل شهری در همه شهرها اجرا شده است و هیچ شهری را نداریم که فرایند واکسیناسیون در آن انجام نشده باشد. برآورد میدانی ما از سازمان‌ها نشان می‌دهد ۸۰ درصد از رانندگان ناوگان در فرایند واکسیناسیون رانندگان شرکت کردند و ۲۰ درصد باقیمانده است که برداشت ما این است این تعداد خارج از اولویت رانندگان واکسینه شدند اما عدد دقیق را وزارت بهداشت باید ارایه دهد.  او از راه‌اندازی سامانه‌ای برای رصد واکسیناسیون رانندگان توسط مسافران خبر داد و گفت: وزارت بهداشت با همکاری وزارت کشور به زودی سامانه‌ای را راه‌اندازی خواهد کرد که براساس آن سامانه‌های مبدا ما به صورت وب سرویس با سامانه وزارت بهداشت ارتباط برقرار خواهد کرد و مسافران می‌توانند استعلام بگیرند که آیا راننده واکسینه شده است یا نه. این کار برای کل ناوگان حمل ونقل از جمله آژانس‌ها، خودروهای سرویسی و تاکسی‌ها انجام خواهد شد.  ضامنی در واکنش به اینکه واکسیناسیون برای رانندگان اجباری خواهد بود یا نه گفت: از آنجایی که رانندگان قرار است در حوزه عمومی کار کنند، از این رو، موضوع اجباری شدن تزریق واکسن باید رخ می‌داد. این موضوع توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به سراسر شهرداری‌های کشور ابلاغ شده است تا رانندگانی که بدون دلیل پزشکی واکسن نمی‌زنند، حتما محدودیت‌هایی را برای آنها در نظر بگیرند و پروانه فعالیت آنها را تمدید نکنند. مکاتبات انجام شده و در شهرها در حال اجرا است.  مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور درباره آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در بین رانندگان تاکسی گفت: درشهرهای بزرگ ۷۳۰ راننده در اثر کرونا فورت کرده‌اند که این رقم آمار ۶۰ درصد شهرهای کشور را شامل می‌شود. همچنین حدود ده هزار راننده تاکسی نیز به کرونا مبتلا شده‌اند. بعد از اجرای واکسیناسیون آمار ابتلا به کرونا کاهش چشمگیری داشته است. او درباره ثبت نام سرویس مدارس همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: در حوزه سرویس مدرسه، تکلیفی بر حوزه شهرداری‌ها و مدیریت شهری است که شرکت‌های مجاز را شناسایی و تایید کنند. در بحث رانندگان نیز همین فرایند طی می‌شود و زیر مجموعه شرکت‌ها قرار می‌گیرند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران