شماره امروز: ۵۴۷

| | |

محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: طبق جلساتی که سازمان هواپیمایی کشوری با انجمن شرکت‌های هواپیمایی و مدیران شرکت‌ها برگزار کرد مقرر شد

سقف قیمت پروازهای اربعین  5 میلیون تومان

محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: طبق جلساتی که سازمان هواپیمایی کشوری با انجمن شرکت‌های هواپیمایی و مدیران شرکت‌ها برگزار کرد مقرر شد قیمت بلیت پروازهای اربعین در مسیر رفت و برگشت بیشتر از 5 میلیون تومان نباشد. ذیبخش در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: طی جلساتی که با انجمن شرکت‌های هواپیمایی برگزار شد، مقرر شد سقف قیمتی پروازهای اربعین در مسیر رفت و برگشت بیش از 5 میلیون تومان نباشد. وی ادامه داد: البته شرکت‌های هواپیمایی این را هم اعلام کردند که ممکن است بسته به ساعات و میزان تقاضا قیمت بلیت پروازهای اربعین برای بازه زمانی 28 شهریور تا 10 مهر کمتر از این رقم هم باشد. ذیبخش تأکید کرد: رقم مصوب شده فقط مربوط به بازه زمانی 28 شهریور تا 10 مهر 1400 است که پروازهای اربعین انجام می‌شود. فروش بلیت به صورت انفرادی خواهد بود. وی ادامه داد: در پروازهای اربعین 11 شرکت هواپیمایی داخلی و دو شرکت هواپیمایی خارجی (العراقیه و فلای‌عراق) مشارکت می‌کنند. بر اساس این خبر، پیش از این اعلام شده پروازهای اربعین از 6 شهر تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، اهواز و ... انجام می‌شود.

فروش احتمالی بلیت‌ اتوبوس برای اربعین با ۲ شرط

داریوش باقرجوان، مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری با تأکید بر اینکه فعلا هیچ فروش بلیتی برای زوار اربعین نداریم، گفت: اگر هم قرار شد پذیرش مسافر داشته باشیم، فقط به صورت «گروهی» و از طریق «سامانه سماح» خواهد بود، بنابراین مردم منتظر تصمیمات ستاد مرکزی اربعین باشند. باقرجوان در گفت‌وگو با فارس، در‌باره سفرهای زمینی اربعین از طریق ناوگان عمومی جاده‌ای اظهار داشت: مصوبات ستاد مرکزی اربعین فصل‌الخطاب همه کارگروه‌هایی است که به نوعی ذیل این ستاد کار می‌کنند. وی ادامه داد: در ستاد مرکزی اربعین مدیریت کارگروه حمل و نقل و سوخت با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است و این حوزه هم به نوعی ذیل ستاد مرکزی اربعین فعالیت می‌کند، بنابراین همه دستورالعمل‌هایی که از سوی ستاد مرکزی اربعین صادر می‌شود، موجب فعالیت یا عدم فعالیت این حوزه‌ها می‌شود. مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار کرد: تا این لحظه هیچ گونه مجوزی برای فروش بلیت در مرزهای چهارگانه (مهران، چذابه و شلمچه و خسروی) برای سفرهای اربعین یا سفر به داخل کشور عراق برای ایام اربعین و بازه زمانی‌ 28 شهریور تا 10 مهر صادر نشده است. باقرجوان اظهار داشت: اگر مردم با تبلیغاتی هم در مورد تورهای زمینی اربعین در این ایام مواجه شدند، بدانند که این تبلیغات واقعی نیست و فریب نخورند. وی بیان کرد: اگر قرار باشد فروش بلیت یا پذیرش مسافر داشته باشیم، قطعا به طریق گروهی و از طریق سامانه سماح خواهد بود، بنابراین مردم باید منتظر باشند تا ببینند ستاد مرکزی اربعین شکل کار را تشریح کند و بعد از آن اگر وظیفه‌ای برعهده ناوگان عمومی جاده‌ای تعریف شود، ما در این باره هماهنگی‌ها را انجام می‌دهیم، ولی تاکنون هیچ هماهنگی در این حوزه انجام نشده است. مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: تا این لحظه که مجوزی برای فروش بلیت اتوبوس و تردد از مرزهای چهارگانه برای ایام اربعین هنوز صادر نشده است. باقرجوان در‌باره وضعیت مرزهای چهارگانه زمینی ایران و عراق بیان کرد: این را توجه داشته باشید که فقط در ایام اربعین جابه‌جایی مسافران از مرزهای چهارگانه‌ متوقف شده است، وگرنه در حوزه‌های تجاری یا تردد اتباع دو طرف، مرزها فعال هستند و ممکن است مسافرانی هم عبور کنند و فقط موضوع ما تردد زوار اربعین در ایام اربعین است و مردم باید منتظر تصمیمات جدید‌ ستاد مرکزی اربعین در این باره باشند. وی در خصوص تردد به مرزها در ایام اربعین با خودروی شخصی اظهار داشت: این افراد هم باید منتظر باشند که ستاد مرکزی اربعین اعلام کند آیا این افراد اجازه دارند از مرز عبور کنند یا خیر و این در صلاحیت ستاد مرکز اربعین است و موضوع باید از سوی دو طرف ایرانی و عراقی اطلاع‌رسانی شود. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران