شماره امروز: ۵۴۷

| | |

حبیب‌اله طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری سرمایه‌گذاری شرکت عمران شهرهای جدید در ایجاد فضاهای آموزشی،

تهاتر مالیات با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی

حبیب‌اله طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری سرمایه‌گذاری شرکت عمران شهرهای جدید در ایجاد فضاهای آموزشی، خدماتی، فرهنگی و مذهبی به حساب مالیات قطعی شده شرکت منظور خواهد شد. به گزارش تسنیم، طاهرخانی بیان کرد: مطابق تبصره ذیل ماده 5قانون ایجاد شهرهای جدید مصوب 1380 «سرمایه‌گذاری از منابع داخلی شرکت برای ایجاد فضاهای آموزشی، خدماتی، فرهنگی، مذهبی به حساب مالیات‌های قطعی شده شرکت منظور خواهد شد.  وی یادآور شد: متأسفانه رییس کل وقت سازمان امور مالیاتی کشور در برداشتی اشتباه به استناد ماده 273 قانون اصلاح مالیات‌های مستقیم، در تاریخ2 آذرماه 1392 بخشنامه‌ای صادر کرد که متضمن اعلام فسخ تبصره ماده 5 قانون یاد شده است.

طاهرخانی ادامه داد: با توجه به آثار منفی جریان پیش گفته و با تلاش بی‌وقفه شرکت در سال 1397، هیئت وزیران به منظور رفع اختلاف بین دستگاه‌های اجرایی، شهرهای جدید را محق دانست و مصوبه 22 اسفند 1397 را دائر بر اجرای تبصره یاد شده صادر کرد. اما مجدداً طی دادخواستی به دیوان عدالت اداری تقاضای ابطال مصوبه هیأت وزیران مطرح شد و هیأت عمومی دیوان در تاریخ 4 بهمن 1399 رأی به ابطال مصوبه هیأت وزیران داد. مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: با توجه به تبعات رأی اول هیأت عمومی دیوان عدالت اداری که می‌توانست موجبات اختلال در ساخت فضاهای مورد نیاز و خدمات روبنایی شهرهای جدید به خصوص سایت‌های مسکن مهر را ایجاد کند، مجدد شرکت عمران شهرهای جدید اقدام به اعتراض به رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری کرد و با ارایه دفاعیات مستند و مستدل در جلسات رسیدگی به موضوع، نهایتاً هیأت‌عمومی دیوان با قبول حقانیت شرکت، ضمن ابطال رأی پیشین خود، نظر و تصمیم صریح خود را به ابقاء تبصره ذیل ماده 5 قانون ایجاد شهرهای جدید و تصویب نامه هیأت وزیران اعلام کرده است. طاهرخانی تاکید کرد: بی‌شک این رأی فرصت و ظرفیت مناسبی برای سرعت بخشیدن به عمران و آبادانی شهرهای جدید و جبران سرانه‌های شهری را مهیا خواهد کرد و نقش بسزایی در اجرای برنامه‌های تولید مسکن و شهرسازی در دولت سیزدهم خواهد داشت.

باران و کاهش دما  در نوار شمالی کشور

محمد اصغری، معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در اغلب مناطق کشور جوی نسبتا پایدار حاکم است و افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور پیش بینی می‌شود. اصغری در گفت‌وگو با فارس، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر و نفوذ جریانات مرطوب شمالی امروز دما به صورت نسبی در نوار شمالی کشور کاهش می‌یابد و در استان‌های مازندران، اردبیل، گیلان، گلستان، برخی مناطق آذربایجان شرقی، ارتفاعات شمال زنجان و قزوین و به تدریج خراسان شمالی بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود که شدت بارش‌ها در غرب مازندران و گیلان خواهد بود. وی افزود: روز پنجشنبه 18 شهریور شدت بارش‌ها در مناطقی که ذکر شد ادامه دارد و در شرق خزر و استان‌های گلستان، مازندران و خراسان شمالی بارش‌ها تشدید می‌شود. روز جمعه 19 شهریور در سواحل خزر بارش خفیف باران را داریم. معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: تا اواخر هفته جاری وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور پدیده غالب است که در شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان در برخی ساعات با خیزش گردوخاک همراه است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران