شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رستم‌ قاسمی، وزیر راه و شهرسازی از تأمین زمین رایگان ساخت مسکن برای اقشار کم‌درآمد کشور خبر داد.

زمین رایگان برای اقشار کم‌درآمد

رستم‌ قاسمی، وزیر راه و شهرسازی از تأمین زمین رایگان ساخت مسکن برای اقشار کم‌درآمد کشور خبر داد. به گزارش تسنیم، قاسمی در بازدید از مناطق حاشیه شهر زاهدان اظهار کرد: تأمین زمین رایگان به منظور افزایش ساخت مسکن، کمک به رفع نیاز اقشار کم‌درآمد و کاهش قیمت مسکن‌ در اولویت دولت سیزدهم قرار گرفته است. وزیر راه و شهرسازی همچنین در توئیتی نوشت: «چابهار بیشترین حاشیه‌نشینی را در میان شهرهای کشور دارد و این در شأن شهری با تاریخ کهن، مردمی بزرگ و فرصت‌های کم‌نظیر اقتصادی نیست. سیستان و بلوچستان مظلوم است و در اولویتِ خدمت‌رسانی و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مسکن، بنادر، راه و شهرسازی خواهد بود.»

تغییر مقصد سفرهای جاده‌ای از شمال به جنوب

سفرهای جاده‌ای در هفته گذشته افزایش یافت و در شرایطی که همچنان استان‌های کشور در وضعیت قرمز کرونایی به سر می‌برند، مقصد مردم از استان‌های شمالی به جنوب کشور تغییر کرد. به گزارش ایسنا، پس از پایان ممنوعیت‌های کرونایی آمارها نشان می‌دهد که سفرهای مردم از هفته نخست شهریور ماه هم بیشتر شده است. چرا که بر اساس جدیدترین گزارش مرکز مدیریت راه‌های کشور، از تحلیل وضعیت تردد در روزهای پنجم تا یازدهم شهریور ماه، متوسط تردد بین استانی به یک میلیون و ۶۰۸ هزار و ۶۶۹ وسیله نقلیه رسیده است که این میزان سفر افزایش ۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه در هفته قبل از این گزارش داشته است. البته این آمار همچنان کاهش ۱۴ درصدی را در قیاس با بازه زمانی مشابه در سال گذشته نشان می‌دهد. همچنین در بازه زمانی پنجم تا یازدهم شهریور ماه حدود 8 میلیون و هفت هزار خودرو در محورهای برون شهری مشاهده شدند که تقریبا همین تعداد وسیله نقلیه در طول حدود دو هفته اعمال ممنوعیت‌های اخیر به ثبت رسیده بود. در این میان سهم خودروهای تهران و البرز حدود ۲۰ درصد بوده است و پس از آن وسایل نقلیه با پلاک استان‌های فارس، مازندران، خراسان رضوی و اصفهان در در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. در این حال، به نظر می‌رسد مقصد سفرهای مردم از استان‌های شمالی به جنوب کشور تغییر کرده است چرا که بر اساس این آمار رسمی منتشر شده ترددهای جاده‌ای در استان‌های گیلان، خراسان شمالی، مازندران و خراسان رضوی به ترتیب ۳۸ درصد، ۳۴ درصد، ۳۴ درصد و ۳۰ درصد نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته کاهش یافته است و از سوی دیگر ایلام، گیلان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بیشترین کاهش تردد هفتگی را نسبت به هفته نخست شهریور ماه با منفی ۲۹ درصد، منفی ۲۰ درصد، منفی ۱۸ درصد و منفی ۱۷ درصد تجربه کرده‌اند. البته دیگر استان‌های شمالی کشور نیز همگی کاهش تردد را به خود دیده‌اند.

کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور

سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید در ۱۱ استان از کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور خبر داد. به گزارش تسنیم، بر اساس آخرین خروجی مدل‌های سازمان هواشناسی امروز در برخی مناطق شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران، رگبار، وزش باد شدید، رعدوبرق و کاهش محسوس دما به ویژه در نوار شمالی کشور پیش بینی می‌شود.  بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه در اردبیل و سواحل دریای خزر رشد ابر و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. طی 5 روز آینده در برخی مناطق ارتفاعات زاگرس مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان، شمال و غرب هرمزگان و جنوب و غرب فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید روی می‌دهد. همچنین تا اواخر هفته آینده در نوار شرقی کشور وزش باد شدید روی می‌دهد و در استان‌های خراسان جنوبی، جنوب شرق خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران