شماره امروز: ۵۴۷

| | |

محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در خصوص وام ودیعه مسکن گفت:

پرداخت وام ودیعه مسکن در نیمه دوم سال

محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در خصوص وام ودیعه مسکن گفت: مستاجرانی که نیمه دوم سال مهلت قراردادشان است، می‌توانند مدارک خود را در سامانه بارگذاری کنند.به گزارش مهر، محمودزاده با بیان اینکه متقاضیان وام ودیعه مسکن تا تاریخ اعلام شده در مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا می‌توانند در سامانه برای این وام ثبت‌نام کنند، گفت: کسانی که نیمه دوم سال مهلت قراردادشان است، می‌توانند مدارک خود را در سامانه بارگذاری کنند.وی ادامه داد: در سال گذشته هم کسانی که قراردادشان در نیمه دوم سال بود، مدارک خود را بارگذاری کردند و امسال همانند سال گذشته و طبق رویه سال قبل این اقدامات انجام می‌شود.معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر روند پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن آغاز شده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به بانک‌ها اقدامات لازم برای دریافت تسهیلات را انجام دهند، افزود: برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته و متقاضیان می‌توانند نام بانک و شعبه مورد نظر را انتخاب و مراحل روند پرداخت را طی کنند.

برنامه ساخت یک شهرک جدید در پردیس

مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: در حال دریافت مجوزهای قانونی از شورای عالی معماری و شهرسازی برای احداث یک شهرک ۷۰۰ هکتاری بین فازهای ۱۱ و ۱۲ پردیس هستیم.هدایت در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: هم‌اکنون در مرحله اخذ مجوز و مستندات از شورای عالی معماری و شهرسازی هستیم. این محدوه بین فازهای ۱۱ و ۱۲ قرار دارد و پس از دریافت مجوز، فعالیتهای عمرانی را آغاز می‌کنیم.بنابراین گزارش، در سال ۱۳۹۱ عملیات احداث ۸۱ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس واقع در ۱۷ کیلومتری شرق تهران آغاز شد که به ۸۳ هزار واحد افزایش یافت. طبق آخرین آمار تاکنون حدود ۷۱ هزار واحد تکمیل شده است. شهر جدید پردیس دارای ۱۲ فاز است که فاز ۱۲ آن اواخر آذرماه سال ۱۳۹۹ کلنگ زنی شده است. فازهای یک تا چهار در شهر اصلی، فاز پنج، چهار کیلومتر، فاز هشت، هشت کیلومتر، فاز ۹ پنج کیلومتر، فاز ۱۱ شش کیلومتر از شهر اصلی فاصله دارند. پارک فناوری پردیس در فاز شش، ناحیه صنعتی خرمدشت در فاز هفت و فاز ۱۰ این شهر در منتهی الیه شمالی فاز چهار قرار گرفته‌اند. فاز ۱۲ نیز در پنج کیلومتری شمال شرقی پردیس واقع شده است.

تسهیل سفر برای واکسینه‌ شده‌ها در آینده نزدیک

رضا نفیسی، رییس مرکز تدوین مقررات ایمنی حمل و نقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: با افزایش واکسیناسیون و بهبود وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور محدودیت‌هایی مانند سفر برای آنهایی که به صورت کامل واکسینه شده‌اند، کاهش می‌یابد اما در این شرایط نیز باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود. نفیسی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تغییر و تسهیل محدودیت‌های کرونایی در حوزه‌هایی مانند سفر برای افرادی که به صورت کامل واکسینه شده و دو دُزشان را دریافت کرده‌اند، همواره جزو موضوعات مورد بحث است اما هنوز به تصمیم نهایی در این زمینه نرسیده‌ایم چرا که افراد واکسینه شده هم از ابتلاء در امان نیستند و می‌توانند، ناقل باشند. البته در این زمینه کاملا تابع دستگاه‌های متولی و پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده هستیم. وی با بیان اینکه اگر پروتکل جدیدی در این زمینه ابلاغ شود آن را به سرعت اجرایی خواهیم کرد، افزود: مسلما در ماه‌های آتی اگر واکسیناسیون گسترش پیدا کند و وضعیت شیوع ویروس کرونا بهبود یابد، محدودیت‌ها برای افرادی که به صورت کامل واکسینه شده‌اند، تغییر خواهد کرد همانطور که کشورهای دیگر مطابق با استانداردهای جهانی این کار را انجام داده‌اند اما همه مردم باید همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را حتی در شرایط کاهش محدودیت‌های کرونایی مد نظر قرار دهند.رییس مرکز تدوین مقررات ایمنی حمل و نقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: کاری که در حوزه گسترش واکسیناسیون انجام دادیم اینکه بیش از یک ماه است با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، واکسیناسیون راننده‌های درون شهری و برون شهری انجام شد و پس از آن فهرست دست‌اندرکاران بخش حمل و نقل را نیز برای واکسیناسیون اعلام کردیم و آنها نیز دُز اول خود را دریافت کردند.به گفته نفیسی، یکی از دلایلی که راننده‌ها در اولویت شغلی برای واکسیناسیون قرار گرفتند این بود که آنها در طول شبانه‌روز در فضای بسته خودروهای خود (اتوبوس، مینی‌بوس و سواری) با مردم مختلفی در تماس هستند که ممکن است ناقل باشند. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نیز تسهیلاتی برای سفرهای زمینی مسافران خارجی در نظر گرفته شده که مختص واکسینه شده‌هاست، اضافه کرد: به عنوان مثال می‌توان به تسهیلاتی برای مسافران کشور آذربایجان اشاره کرد که برای سفر از نخجوان به باکو مجبورند از منطقه‌ای در مرزهای ایران تردد کنند و با توجه به انجام واکسیناسیون در این کشور و اینکه در این مسیر از خودورهایشان پیاده نمی‌شوند، به آنها اجازه تردد دادیم. رییس مرکز تدوین مقررات ایمنی حمل و نقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: امیدواریم در آینده نزدیک واکسیناسیون در کشور گسترده‌تر شود و مردم بیشتری واکسن بزنند تا محدودیت‌های کرونایی کاهش پیدا کند و شاهد تسهیل سفر و ارایه خدمات دیگر به مردم باشیم. البته بررسی‌هایی در این زمینه صورت گرفته و اگر وضعیت کشور از نظر شیوع ویروس کرونا و گسترش واکسیناسیون بهبود پیدا کند، این تغییرات محتمل است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران