شماره امروز: ۵۴۷

| | |

روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) فهرست جدیدی از محدودیت سفر به کشورهای دارای شرایط ویژه و پرخطر و سایر کشورها در دوره شیوع سویه کرونا دلتا را اعلام کرد. به گزارش فارس،

«دلتا» و شرایط خاص  پذیرش مسافر از مبدا 41 کشور

روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) فهرست جدیدی از محدودیت سفر به کشورهای دارای شرایط ویژه و پرخطر و سایر کشورها در دوره شیوع سویه کرونا دلتا را اعلام کرد. به گزارش فارس، با توجه به نامه جانشین وزیر در ستاد مدیریت بحران و نامه معاون بهداشتِ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همچنین اطلاعیه هوانوردی مرتبط با ۱۹-COVID در اجرای دستورالعمل نحوه پذیرش مسافرین در مبادی ورودی هوایی، فهرست به روز شده کشورها با شرایط مربوطه برای سفر اعلام شد. بر اساس این خبر فهرست کشورهای با شرایط ویژه دارای سویه جهش یافته «با ممنوعیت پذیرش مسافر مستقیم و غیرمستقیم از این کشورها، به استثنای دیپلمات‌ها و نمایندگان سازمان بین‌المللی بر اساس پروتکل‌های ابلاغی» عبارت است از« برزیل و اروگوئه»، بر این اساس چنانچه به ضرورت نیاز به ورود افرادی از این کشورها باشد، رعایت همه شرایط زیر برای مسافران ورودی از این کشورها الزامی است. نخست اینکه ارایه تست PCR منفی کرونا (با مهلت حداکثر ٩٦ ساعت پس از انجام) در هنگام ورود همراه مسافر باشد؛ دوم اینکه انجام تست مجدد PCR کرونا در پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی در هنگام ورود به کشور انجام شود و سوم اینکه انجام قرنطینه به مدت دو هفته در محل از پیش تعیین شده پیش بینی شود. تعهد و تقبل پرداخت هزینه انجام تست مجدد و اقامت در قرنطینه در هتل پیش از عزیمت به کشور نیز بر عهده مسافر است.  برای کشورهای پرخطر با بروز بالای بیماری، عدم منع تردد با الزام ارایه تست PCR منفی با اعتبار ۹۶ ساعته در مبدا و انجام تست مجدد پس از ورود به کشور وجود دارد و سفر مستقیم و غیر مستقیم از این کشورها برقرار است.فهرست این دسته کشورها عبارت است از«اندورا، آرژانتین، بولیوی، بوتسوانا، شیلی، کاستاریکا، کلمبیا، کوبا، اکوادور، مصر، فیجی، گرجستان، هند، اندونزی، کویت، لسوتو، لیبی، مالاوی، مغولستان، مالزی، موزامبک، نامیبیا، نپال، هلند، اسواتینی، عمان، پاراگویه، پرو، پرتغال، روسیه، سیشیل، آفریقای جنوبی، اسپانیا، سودان، سورینام، سوریه، تانزانیا، تونس، انگلستان، زامبیا و زیمبابوه» رعایت همه شرایط زیر برای مسافران ورودی از این کشورها الزامی است، نخست ارایه تست PCR منفی کرونا (با مهلت حداکثر٩٦ ساعت پس از انجام) در هنگام ورود به کشور و دوم انجام تست مجدد PCR کرونا در پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی در هنگام ورود به کشور اجباری است.

قرنطینه‌ای که بالاخره جواب داد

در روزهای گذشته که بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا قرار بود ممنوعیت تردد بین استانی اعمال شود، به نظر می‌رسد که بالاخره این ابلاغیه جواب داد و برای نخستین‌بار پس از حدود پنج ماه، شاهد کاهش محسوس سفرهای مردم و تردد بین استانی وسایل نقلیه مختلف در محورهای مواصلاتی بودیم. به گزارش ایسنا، بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا که از ابتدای هفته گذشته اعلام شد، قرار شد از ساعت ۱۲ ظهر یکشنبه ۲۴ مرداد ماه تا صبح شنبه دو هفته آینده (پنجم شهریور ماه) ممنوعیت تردد سراسری و بین استانی اعمال شود و از سوی دیگر نیز تعطیلی همه ادارات را از دوشنبه ۲۵ مرداد ماه تا شنبه ۳۰ مرداد ماه اعلام کرد. گرچه در همان روزهای نخست هفته شاهد هجوم مردم به جاده‌های کشور و ترافیک‌های سنگین بودیم و بیم آن می‌رفت که مانند ممنوعیت‌های گذشته این مصوبه نیز در حد ابلاغ باقی بماند اما آمارها نشان می‌دهد که این‌بار ممنوعیت تردد بین استانی و همان قرنطینه به درستی اجرا شده است و نسبتا جواب داده است. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران