شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به دلیل شیوع شدید کرونا، پروازهای استان خراسان رضوی (مشهد) و هرمزگان (کیش) ۵۰ درصد کاهش پیدا می‌کند. به گزارش ایسنا، محمدحسن ذیبخش اظهار کرد:

کاهش ۵۰ درصدی پروازهای مشهد و کیش به دلیل کرونا

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به دلیل شیوع شدید کرونا، پروازهای استان خراسان رضوی (مشهد) و هرمزگان (کیش) ۵۰ درصد کاهش پیدا می‌کند. به گزارش ایسنا، محمدحسن ذیبخش اظهار کرد: به دنبال شیوع گسترده بیماری کرونا دلتا در اکثر شهرهای استان‌های خراسان رضوی (مشهد) و هرمزگان (کیش) و روند رو به افزایش آن برای مدت ۱۰ روز پروازهای هوایی از /به این استان‌ها محدود می‌شود. وی افزود: بنا به درخواست وزارت کشور و ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی به سازمان هواپیمایی کشوری از ۲۰مردادماه پروازها در مسیر مشهد و کیش ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.

رستم قاسمی: در مسکن و راه سابقه خدمت دارم

وزیر پیشنهادی دولت سیزدهم برای تصدی وزارت راه و شهرسازی گفت: به دلیل مسوولیتی که سابقا در قرارگاه خاتم داشتم، با حوزه مسکن و حمل و نقل آشنایی دارم. رستم قاسمی، وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی یک وزارتخانه بزرگ است که بخش‌های مختلفی اعم از جاده، ریل، حمل و نقل دریایی، هوایی و حوزه مسکن را شامل می‌شود. بنابراین مسوولیت سنگینی است که امیدوارم با دعای خیر مردم بتوانیم از پس کارها بربیاییم و شرایط مطلوبی را ایجاد کنیم. وی افزود: زمانی که در قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) مسوولیت داشتم بسیاری از راه‌های کشور، راه آهن، بنادر و برخی فرودگاه‌ها را احداث کردیم. تمام بنادر کشور را ما ساختیم و در حوزه مسکن نیز اقدامات زیادی انجام دادیم. وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی درباره برنامه‌های مدنظر رییس‌جمهور برای بخش مسکن گفت: قطعا تلاش می‌کنیم اهداف مدنظر رییس‌جمهور را محقق کنیم. فعلا در حال تهیه برنامه جهت ارایه به مجلس شورای اسلامی هستم. قاسمی در پاسخ به اینکه در صورت رای اعتماد مجلس آیا ممکن است از مدیران و معاونان فعلی وزارت راه و شهرسازی استفاده کند، گفت: به هر حال دولت آقای رییسی دولت وفاق ملی است و طبیعتا ما نیز با همان نگاه باید وزارتخانه را بچرخانیم. سعی می‌کنیم افراد کارآمد را بدون نگاه سیاسی و جناحی به کار بگیریم. بر اساس این گزارش، ظهر دیروز ابراهیم رییسی، لیست وزرای خود را به مجلس شورای اسلامی ارایه کرد که رستم قاسمی به عنوان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی معرفی شد. قاسمی متولد ۱۳۴۳ است که بین سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ وزیر نفت دولت دهم بود. در فاصله سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰ نیز فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) را بر عهده داشت.

    از ترور نافرجام تا دومین تجربه وزارت!

اگر وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی از سوی مجلس چراغ سبز دریافت کند دومین تجربه وزارت خود را در دو حوزه متفاوت سپری خواهد کرد. او که به گفته خودش از اقدام برای ترور توسط اسراییل جان سالم به در برده، می‌گوید با حوزه مسکن و راه آشنا است. رستم قاسمی بیش از آنکه با حوزه نفت شناخته شود در فعالیتهای عمرانی توسط زیرمجموعه سپاه سابقه فعالیت دارد؛ او پیش از این گفته بود که هنوز خود را سپاهی می‌دانم. چهار سال سابقه او در قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) بین سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰ بنا به گفته خودش با ساخت پروژه‌های بسیاری در حوزه حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و بنادر همراه بوده و از این جهت با پروژه‌های عمرانی و حوزه مسکن آشنایی دارد. قاسمی ۵۷ ساله بین سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ در سمت وزیر نفت دولت دهم فعالیت می‌کرد. شاید یکی از تصویرهای جالبی که از او در ذهن مانده، خاطره‌ای از زبان خودش درباره سوار شدن بر تاکسی در زمان وزارتش بر نفت باشد که راننده او را نشناخته و به گفته قاسمی ناسزاهایی در انتقاد به وضعیت بنزین داشته است! رستم قاسمی به عنوان یکی از نیروهای با سابقه نظامی در سپاه، خود را نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ کرد که البته قبل از اعلام افراد احراز صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان انصراف داد. او هفتم اردیبهشت ماه قبل از اعلام صلاحیت کاندیداها در یک نشست خبری گفته بود که اگر رای بیاورم فرمان مذاکره را به دست می‌گیرم و با اقتدار مذاکره می‌کنم. رستم قاسمی که به رشد تولید تاکید دارد سال ۱۳۹۴ در یک همایش، اظهاراتی درباره افزایش مصرف کالاها برای رشد اشتغال صورت داد که با انتقاداتی همراه شد. او بیان کرد: «مبل، یخچال، تلویزیون و بسیاری از وسایل خانه سالانه می‌توانند عوض شوند. این باعث می‌شود تا کارخانه‌ها کار کنند و شغل ایجاد شود». او در همان همایش پیش‌بینی کرد که سال ۱۴۰۰ با یک جمعیت فراوان بیکار مواجه خواهیم شد. قاسمی فروردین امسال نیز در یک برنامه تلویزیونی با ارایه توضیحاتی درباره ماجرای ترور خود توسط اسراییل در جریان سفر به عراق گفت: «قبل از سفر به ماموریتی که داشتم، خوشبختانه دوستان امنیتی آمدند و عملاً مانع سفر من شدند و گفتند این سفر نباید انجام شود. اما چون اهمیت سفر بسیار زیاد بود و باید انجام می‌شد من گفتم هرطور تصمیم گرفته شود، من آن را انجام می‌دهم، منتها دوستان دیگری بودند که اصرار داشتند این سفر انجام شود، به هر حال تصمیم گرفته شد این سفر انجام شود، ولی خوشبختانه چون اطلاعات از قبل معلوم شده و مسیرها مشخص بود، توانستیم از این حادثه جان سالم به در ببریم». نام قاسمی پیش از آن در فهرست تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل قرار داشت که بعد از وزیر شدنش از این فهرست خارج شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران