شماره امروز: ۵۴۷

| | |

محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر، فقط تکمیل ۳۰ تا ۴۰ هزار واحد آن باقی مانده است که تا اواخر شهریور یا مهر سال جاری، به پایان می‌رسد.

انتقال پرونده مسکن مهر به دولت سیزدهم

محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر، فقط تکمیل ۳۰ تا ۴۰ هزار واحد آن باقی مانده است که تا اواخر شهریور یا مهر سال جاری، به پایان می‌رسد. به گزارش مهر، محمودزاده افزود: این واحدهای باقی مانده بیشتر در مرحله پایانی و نصب و آماده‌سازی قرار دارند. وی در پاسخ به اینکه سامانه املاک و اسکان چه زمانی فعال خواهد شد؟ گفت: بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته، تا پایان هفته جاری، مشکل برطرف می‌شود. مهلت ثبت نام در سامانه املاک و اسکان تا پایان مهر ماه تمدید شده است و با یک شیوه جدید، اطلاعات را بعد از راه‌اندازی سامانه، به مخاطبان ارسال می‌کنیم. محمودزاده گفت: به ۲۵ میلیون خانواری که همه اطلاعات هویتی آنها در اختیار است پیامک ارسال می‌کنیم اگر مورد تأیید خانوار قرار گرفت اعلام می‌کنم و در غیر این صورت آن را ویرایش و مجدداً ارسال خواهند کرد که این تغییر روش در اجرا بعد از بالا آمدن سیستم، ارایه خواهد شد. وی در پاسخ به اینکه آیا فقط ۳ میلیون نفر در سامانه املاک و اسکان ثبت نام کرده اند؟ افزود: از حدود ۲۸ و نیم تا ۳۰ میلیون خانوار در کشور، اطلاعات ۲۵ میلیون خانوار در سامانه موجود است، اما برای اینکه اطلاعات را راحت‌تر مردم دریافت کنند به آنها پیامک می‌دهیم تا سرپرست خانوار اطلاعات را ملاحظه کند و در سامانه املاک و اسکان آن را ویرایش یا تأیید کند.

حساسیت مجلس نسبت به  مساله مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اینکه در طرح اقدام ملی به مردم وعده تولید انبوه مسکن معادل 20 درصد از نیازشان را بدهیم و در تحویل همین تعداد واحد مسکونی نیز ناکام باشیم، به هیچ عنوان عملکرد پذیرفته‌ای نیست. اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با فارس با اشاره به عملکرد وزارت راه و شهرسازی در طرح اقدام ملی مسکن، گفت: شروع طرح اقدام ملی با برآورد غلط نیاز به مسکن همراه بود و واحدهای در نظر گرفته شده کمتر از 20 درصد از نیاز سالانه به مسکن بر اساس طرح جامع را در بر می‌گرفت. او با بیان اقدامات ناکافی وزارت راه و شهرسازی در طرح اقدام ملی مسکن گفت: اینکه به مردم وعده تولید انبوه مسکن معادل 20 درصد از نیازشان را بدهیم و در تحویل همین تعداد واحد مسکونی نیز ناکام باشیم، به هیچ عنوان عملکرد پذیرفته‌ای نیست. وی با اشاره به اینکه از ابتدای روی کار آمدن آقای اسلامی مقرر بود، طرح اقدام ملی در انتهای سال 99 به اتمام برسد، افزود: متاسفانه در طول 3 سال گذشته چیزی جز وعده اتمام پروژه به مردم نرسیده و از آن طرف وزارت راه می‌گوید، مردم استقبال نکردند، خب طبیعی است، در شرایط بی‌اعتمادی که به دولت و عملکرد وزارت راه وجود دارد، مردم از این طرح استقبال نکنند. شاکری با اشاره به این مساله که وزیر فعلی راه و شهرسازی مدعی بود، برآورد طرح اقدام ملی مسکن بر اساس کار دقیق کارشناسی صورت پذیرفته است، گفت: وقتی شما معتقدید، ساخت 400 هزار مسکن در 2 سال بر اساس برآورد دقیقی انجام شده است، چگونه این روزها از ساخت سالانه 1 میلیون مسکن سخن می‌گویید. عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این مساله که ساخت سالانه 1 میلیون مسکن نیاز فوری کشور است، تاکید کرد: بدون شک این پروژه عظیم نیازمند تغییر نگرش جدی در وزارت راه و شهرسازی است و مجلس نسبت به این مساله بسیار حساس است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران