شماره امروز: ۵۴۷

| | |

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تعطیلات 6 روزه در پایتخت اثر منفی داشته و اثربخش نبوده است، گفت:

اثر معکوس  تعطیلات 6 روزه پایتخت

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تعطیلات 6 روزه در پایتخت اثر منفی داشته و اثربخش نبوده است، گفت: آمار فوتی‌های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در پایتخت از مرز روزانه 150 نفر هم عبور کرده است. هاشمی دیروز در شورای شهر درباره کرونا در پایتخت اظهار کرد: متأسفانه تعداد فوتی‌های روزانه ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در پایتخت از 150 نفر هم عبور کرده و رعایت پروتکل‌ها به‌شدت کاهش یافته است. 

وی گفت: باید ستاد مقابله با کرونا برای پایتخت جلسه ویژه‌ای تشکیل دهد و شهرداری تهران نیز آماده است برای حفظ سلامت مردم هر اقدامی را انجام دهد و هماهنگی‌های لازم صورت پذیرد.  رییس شوری شهر تهران اظهار کرد: به نظر می‌رسد تعطیلات 6 روزه اخیر در پایتخت اثر منفی داشته و در کاهش ابتلا به کرونا اثربخش نبوده است.

آغاز واکسیناسیون رانندگان اتوبوسرانی پایتخت از امروز

محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از آغاز واکسیناسیون رانندگان ناوگان اتوبوسرانی پایتخت خبر داد. به گزارش ایلنا، ترفع با اعلام این خبر گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده از جانب مدیریت شهری و مساعدت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران فرآیند واکسیناسیون رانندگان هر دو بخش عمومی و خصوصی شرکت واحد از چهارشنبه هفته جاری آغاز می‌شود. ترفع با اشاره به انجام واکسیناسیون در سالن ورزشی توقفگاه سامانه جانبازان و معلولان شرکت واحد افزود: به این منظور، پیش‌بینی‌های لازم صورت پذیرفته و تجهیز فضاهای در نظر گرفته شده به امکانات و ملزومات مورد نیاز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است. وی با اشاره به اینکه فرآیند واکسیناسیون با حضور و نظارت نماینده وزارت بهداشت توسط شرکت واحد اجرا می‌شود، اظهار کرد: رانندگان اتوبوس با توجه به ارتباط مستقیم و مستمر با انبوه مسافران در معرض ابتلا به بیماری کرونا قرار دارند و انجام واکسیناسیون این عزیزان می‌تواند در ایمنی و عدم ابتلای این عزیزان به بیماری بسیار موثر باشد. او در مورد چگونگی انجام روند واکسیناسیون رانندگان اتوبوس توضیح داد: فهرست دریافت‌ واکسن بر اساس سن رانندگان تهیه شده و از چهارشنبه هفته جاری فرآیند واکسیناسیون به ترتیب از مسن‌ترین رانندگان آغاز خواهد شد و تلاش می‌شود تا در حداقل زمان ممکن، نسبت به انجام واکسیناسیون کل رانندگان ناوگان اتوبوسرانی تهران اقدام شود. شایان ذکر است با توجه به پیش‌بینی و اقدامات انجام شده واکسیناسیون بخشی از رانندگان تاکسی هم در این مرکز انجام خواهد شد.

رشد نرخ مدیریت زنان  در شهرداری تهران

زهرا نژاد بهرام، عضو هیات رییسه شورای شهر تهران از تهیه دستورالعملی برای امنیت شغلی زنان در شهرداری تهران خبر داد. او همچنین گفت، طی چهار ساله گذشته، نرخ مدیریت زنان در شهرداری تهران از 5 درصد به 15 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا، نژادبهرام در نشست خبری که ظهر امروز برگزار شد گفت: یکی از اقداماتی که در این دوره اجرایی کردیم، در حوزه زنان موضوع فضاهای بی‌دفاع شهری را مطرح کردیم و شهرداری منطقه ۱۰ به عنوان پایلوت انتخاب و ۲۰۰ نقطه به عنوان فضای اولیه شناسایی شد که ۱۱۰نقطه از آن به عنوان فضای بی دفاع شهری معرفی شد. او ادامه داد: در محور پایلوت نواب به ۴ قطعه تقسیم شد و در نهایت شورایاری محله گزارش کامل ایمن شدن محور را هفته گذشته ارایه کرد‌. نژاد بهرام با اشاره به شناسایی دو هزار نقطه بی دفاع در شهر تهران طی سال گذشته گفت: هزار و ۸۰۰ نقطه از آن رفع فضای بی دفاع شدند. او با بیان اینکه طی همکاری با مرکز مطالعات شهرداری تهران چارچوب‌هایی تحت عنوان پیوست جلوگیری از بروز فضای بی دفاع تهیه شد، گفت: تلاش می‌کنیم تا در طرح‌های توسعه شهری پیوست فضای بی دفاع شهری نیز ایجاد شود. عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با بیان اینکه هنگامی که شورای پنجم شهرداری را تحویل گرفت، ۵ درصد پست‌های مدیریتی در اختیار زنان بود گفت: امروز در پایان عمر این دوره نرخ مدیریت زنان ۱۵ درصد شده که حاکی از افزایش ۱۰ درصدی است که رقم کمی است چرا که مصوبه ما ۳۰ درصد بوده است.امیدوارم دوستان در شورای ششم این مصوبه را پیگیری کنند تا به این عدد برسیم. او با بیان اینکه توسط معاونت منابع انسانی دستورالعملی برای امنیت شغلی زنان تهیه شده است گفت: تلاش می‌کنیم تا زنان در حوزه شغلی دچار ناامنی جنسیتی نشوند. بعلاوه ایجاد امنیت برای شهروندان شهر تهران نیز اقداماتی است که صورت گرفت و امیدواریم ادامه یابد. عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با اشاره به حذف پست مشاور امور زنان در مناطق گفت: این پست‌ها غیرقانونی بوده است و نمی‌توانیم به حذف یک کار غیرقانونی اعتراض کنیم. تلاش کردیم با سازمان امور استخدامی که این پست را در مجموعه پست‌های استخدامی قرار دهیم اما موفق نشدیم و بجای آن از ظرفیت‌های موجود استفاده کردیم و نرخ مدیریت زنان به ۱۵. درصد رسید و ۷۰۳ پست مدیریتی در شهرداری امروز در اختیار زنان است. تعداد زیادی از زنان ما در معاونت‌های مناطق مشغول به کار هستند و این مساله قابل توجه است و جای نگرانی نیست اما هرچقدر پست‌های متعلق به زنان را حفظ و افزایش داد مهم است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران