شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه راه و شهرسازی| در پی موافقت رییس‌جمهور با تعطیلی تمامی ادارات استان‌های تهران و البرز از سه‌شنبه این هفته تا یکشنبه هفته آینده،

لغو طرح ترافیک و تعطیلی برخی از مراکز شهری 

گروه راه و شهرسازی| در پی موافقت رییس‌جمهور با تعطیلی تمامی ادارات استان‌های تهران و البرز از سه‌شنبه این هفته تا یکشنبه هفته آینده، مدیرواحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران از لغو طرح ترافیک از ۲۹ تیر تا ۳ مرداد خبرداد. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری نیز از تعطیلی همه مراکز معاینه فنی در پایتخت از سه‌شنبه 29 تیر تا پایان روز یکشنبه سوم مرداد خبر داد. در این میان، تعطیلی ۶ روزه پایتخت شامل فعالیت میادین و بازارهای میوه و تره‌بار نمی‌شود و خدمات رسانی در تمامی ایستگاه‌های خطوط هفتگانه متروی تهران و حومه نیز مانند ایام تعطیل ادامه دارد. عمار سعیدیانفر، مدیرواحد ساماندهی طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا از ۲۹ تیر تا ۳ مرداد در پایتخت لغو خواهد بود. از این رو، مبالغ پرداخت شده جهت رزرو قبلی به کیف پول شهروندی عودت خواهد شد. در این حال، سیدمناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: با توجه به شرایط قرمز کرونا در پایتخت از سه‌شنبه 29 تیر تا یکشنبه 3 مرداد همه مراکز معاینه فنی در پایتخت تعطیل خواهد بود. وی افزود: این موضوع جهت پیشگیری از تجمع شهروندان در مراکز معاینه فنی انجام گرفته چرا که احتمال می‌دادیم به دلیل تعطیلی 6 روزه برخی رانندگان کارهای عقب‌مانده خود مانند معاینه فنی را بخواهند در این چند روز انجام دهند لذا با مشورت پیروز حناچی شهردار تهران همه مراکز معاینه فنی از سه شنبه هفته جاری تا یکشنبه هفته آینده تعطیل است. طرح کاهش آلودگی هوا هم در این مدت لغو خواهد بود. در عین حال، تعطیلی ۶ روزه تهران شامل فعالیت میادین و بازارهای میوه و تره بار پایتخت نمی‌شود و این مراکز خدماتی طبق روال معمول و مطابق ساعت کار اعلام شده، باز و آماده ارایه خدمات به شهروندان هستند. به گزارش ایلنا ۲۵۳ میدان و بازار میوه و تره بار تهران از روز سه‌شنبه ۲۹ تیر تا روز یک‌شنبه سوم مرداد، باز بوده و آماده خدمت‌رسانی به شهروندان هستند. بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه میادین میوه و تره بار، به موجب گروه‌بندی مشاغل از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در گروه مشاغل سطح یک قرار دارند، تعطیلی تهران این مراکز را در برنمی‌گیرد. روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران از شهروندان درخواست کرده است تا به منظور حفظ سلامتی خود و سایر شهروندان، هنگام مراجعه به میادین و بازارهای میوه و تره بار، ضمن رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک و دستکش، تا جای ممکن فاصله فیزیکی خود را با دیگران حفظ کنند. در روزهای تعطیل اما، خدمات رسانی در تمامی ایستگاه‌های خطوط هفتگانه متروی تهران و حومه در ایام تعطیل ادامه دارد. مجید رستمی، قائم مقام عملیات شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در این باره اظهار کرد: با توجه به تعطیلی ادارات و سازمان‌ها، متروی تهران و حومه از ۲۹ تیرماه تا ۳ مردادماه ۱۴۰۰ همانند روزهای تعطیل سرویس دهی دارد.  وی با اشاره به اینکه ایستگاه‌های خطوط متروی تهران و حومه تعطیل نخواهند بود، گفت: خدمات رسانی در این ایام با توجه به کاهش مسافر طبق زمانبندی روزهای تعطیل انجام می‌شود.

شهردار تهران: ۸۰۰ میلیارد تومان تجهیزات آتش نشانی خریدیم

پیروز حناچی، شهردار تهران اعلام کرد: در این دوره ۸۰۰ میلیارد تومان تجهیزات آتش‌نشانی خریدیم که تاثیر خودش را در حادثه اخیر آتش‌سوزی پالایشگاه تهران نشان داد. به گزارش ایرنا، حناچی در مراسم رونمایی و بهره‌برداری از آخرین دستاوردهای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران که به مناسبت شانزدهمین سالگرد تأسیس این سازمان برگزار شد، گفت: باید از کسانی که در شکل‌گیری و بسط این سازمان تلاش کردند تشکر کرد، امروز وضعیت این سازمان نسبت به گذشته متفاوت است هرچند میزان تاب‌آوری در شرایط بحران بالا نیست و خطر پذیر هستیم. وی افزود: پیشگیری و کاهش خطر‌پذیری، آموزش و فرهنگ‌سازی اقداماتی است که باید انجام دهیم و برای تداوم آن نیازمند مانیتورینگ این عملیات هستیم.  حناچی با بیان اینکه اگر به کتیبه‌های بیستون دقت کنید می‌بینید که داریوش به نجات کشور از خشکسالی اشاره می‌کند، اظهار کرد: این نکته معلوم می‌کند که خشکسالی از گذشته از موضوعات کلیدی این کشور بوده است.   وی ادامه داد: شرایط تاب آوری موضوع مهمی است و نه‌تنها در ایران بلکه در تمام جهان به عنوان یک موضوع کلیدی مطرح است. حناچی گفت: با یک بارش و خشکسالی شدید مشکلاتی ایجاد می‌شود و با تغییرات آب و هوایی شاید وقوع بحران‌ها بیشتر شود. وی بیان اینکه آشتی با طبیعت می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد، افزود: اینکه می‌شنویم در برنامه‌های برخی از مدیران انتقال آب دریا به مناطق مرکزی وجود دارد نشان می‌دهد که ما به جای اصلاح روند، همچنان به فکر استفاده بیشتر منابع موجود هستیم. در واقع با این وضعیت به جایی نمی‌رسیم و باید یاد بگیریم با طبیعت چگونه برخورد کنیم.  وی یادآور شد: در آتش سوزی‌های گسترده یک سال اخیر و در آتش سوزی پالایشگاه تهران در خارج از شهر، همکاران ما تاثیرگذار بودند. همچنین آتش سوزی بازار تهران باعث شد خرید تجهیزات و آموزش جدی گرفته شود و برنامه‌ای برای کنترل آتش در بناهای تاریخی تهیه شود. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران