شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پس از اختلال سایبری در سایت راه‌آهن، وزارت راه و برخی زیرمجموعه‌های این وزارتخانه، سایت شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور نیز از دسترس خارج شده است.

سایت شرکت ساخت و توسعه هم هک شد

پس از اختلال سایبری در سایت راه‌آهن، وزارت راه و برخی زیرمجموعه‌های این وزارتخانه، سایت شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور نیز از دسترس خارج شده است. بر اساس این گزارش، بعداظهر روز جمعه 18 تیر 1400 سامانه شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران دچار اختلال شد. صبح روز شنبه سعید رسولی، مدیرعامل راه‌آهن در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اختلال به وجود آمده در پی انتشار خبر اختلال در سامانه‌های شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: بعدازظهر دیروز در پی بروز اختلالی در برخی سامانه‌های شرکت راه‌آهن همکاران فنی مشغول بررسی موضوع شدند که بخشی از این اختلال برطرف شده است. وی با تاکید بر اینکه این اختلال در سیستم اتوماسیون به وجود آمده که هیچ گونه ارتباطی با سیر قطارها ندارد، افزود: قطارها از روز گذشته تا الان که با شما صحبت می‌کنم به‌طور منظم بر اساس برنامه زمانبندی اعزام می‌شوند. رسولی تاکید کرد: ایستگاه‌های راه آهن کشور در آرامش کامل به سر می‌برند و مسافران بر اساس برنامه زمان‌بندی برای سفر به ایستگاه‌های قطار مراجعه می‌کنند. مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از برطرف شدن این مساله تا ساعتی دیگر خبر داد و گفت: به زودی پس از طمینان از سلامت سیستم، اتوماسیون راه آهن دوباره در مدار قرار می‌گیرد.لذا هیچگونه اخلال در امر جابه‌جایی مسافران قطار از دیروز تاکنون به وجود نیامده است در زمان حاضر نیز از هموطنان عزیز می‌توانند اقدام به خرید بلیت قطار کنند. رسولی در پاسخ به این سوال که آیا منشأ اختلال مشخص شده است، افزود: همکاران ما در حال پیگیری موضوع هستند. این در حالی بود که در ساعات صبح شنبه گذشته سایت وزارت راه و شهرسازی و برخی زیرمجموعه‌های ستاد این وزارتخانه نیز دچار اختلال شد. سیدقاسم بی‌نیاز رییس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی در این باره به تسینم گفته بود: به‌دنبال اختلال سایبری در سیستم‌های کامپیوتری کارکنان ستاد وزارت راه و شهرسازی، موضوع توسط کارشناسان فنی این وزارتخانه در حال بررسی است. وی ادامه داد: پیش از ظهر روز دوشنبه اختلال سایبری در سیستم‌های کامپیوتری کارکنان ستاد وزارت راه و شهرسازی ظاهر شد که ‌به دنبال آن پورتال وزارتخانه و سایت‌های زیر پورتال آن از دسترس خارج شده است. وی با بیان اینکه کارشناسان فنی در حال بررسی موضوع هستند، گفت: پس از در دسترس قرار گرفتن پورتال و سامانه‌های زیر مجموعه این پورتال، اطلاع‌رسانی لازم صورت خواهد گرفت. بر اساس این گزارش، در حالی هنوز اختلال در سایت‌های راه‌آهن، وزارت راه و شهرسازی، مسکن مهر، معاونت مسکن و ساختمان و... برطرف نشده که سایت شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور نیز از دسترس خارج شده است.

شریعتی: ساماندهی بازار مسکن اولویت دولت سیزدهم باشد

غلامرضا شریعتی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بدون شک یکی از اولویت‌های دولت آینده در حوزه وزارت راه و شهرسازی باید تمرکز بر ساماندهی بازار مسکن باشد. شریعتی در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: یکی از نیازهای ضروری امروز جامعه که به وزارت راه و شهرسازی باز می‌گردد بحث مسکن است. امروز چه در بخش مسکن اجاره‌ای و چه مسکن شخصی دچار چالش‌های جدی هستیم، هم سطح قیمت‌ها بالا رفته و هم نیاز مردم افزایش یافته است. بدون شک یکی از اولویت‌های دولت آینده در حوزه وزارت راه و شهرسازی باید تمرکز بر ساماندهی بازار مسکن باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران