شماره امروز: ۵۴۷

| | |

اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از تهیه طرحی برای اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها به منظور برخورد قاطع با متخلفین ساخت و سازهای درون شهری خبر داد. به گزارش ایسنا،

اقدام مجلس  برای توقف تخلفات ساختمانی

اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از تهیه طرحی برای اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها به منظور برخورد قاطع با متخلفین ساخت و سازهای درون شهری خبر داد. به گزارش ایسنا، شاکری در صفحه شخصی خود در توئیتر، نوشت: «متخلفین ساخت و سازهای شهری دیگر نمی‌توانند تخلفات ساختمانی خود را با پرداخت پول قانونی کنند!!!اصلاح ‎ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها، گامی مثبت در جهت تحقق ‎عدالت و ارتقای حقوق عامه شهروندی خواهد بود.جزییات این طرح به زودی اعلام‌ می‌شود.» اصلاح قانون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها یکی از اقداماتی بود که مجلس یازدهم از روزهای آغاز به کار خود آن را دنبال کرد و کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز با هدف کاهش تخلفات ساختمانی این موضوع را با جدیت دنبال کرد. بر اساس نظرات اعضای کمیسیون عمران اکنون این ماده به منبع درآمدی برای شهرداری‌ها تبدیل شده و در عین حال شاهد تخلفات در ساخت و ساز‌ها هستیم.

بروز 1600 حادثه آسانسور در هفته گذشته

سید جلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی تهران گفت: یکی از بالاترین حوادث ما در هفته گذشته به حوادث مربوط به آسانسور اختصاص یافت؛ هفته گذشته بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ مورد حادثه آسانسور روی داد. ملکی در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به آمار حوادث مربوط به آسانسور در تهران اظهار کرد: هر سال در تابستان ماموریت‌های سازمان آتش‌نشانی تهران در حوزه‌های مختلف بیشتر می‌شود، امسال نیز به‌دلیل گرمای مضاعف، حوادث بیشتر شده است و در هفته گذشته روزهای بسیار پرکاری را داشتیم. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران تصریح کرد: یکی از بالاترین حوادث ما در هفته گذشته، به حوادث مربوط به آسانسور اختصاص یافت؛ هفته گذشته بیش از یک‌هزار و 600 مورد حادثه آسانسور روی داد و فقط در دو روز (دوشنبه و سه‌شنبه هفته گذشته) روزانه بیش از 550 مورد حوادث مربوط به آسانسور داشتیم! وی بیان کرد: تنها در یک ایستگاه آتش‌نشانی در یک روز، آتش‌نشانان به 30 مورد حادثه مربوط به آسانسور اعزام شدند که البته این آمار جدا از حوادث دیگر است که روی می‌دهد و آتش‌نشانان به محل حادثه اعزام می‌شوند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران