شماره امروز: ۵۴۷

| | |

حامد مظاهریان، معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران گفت:

تکذیب اظهارات چمران درباره جذب نیرو در شهرداری

حامد مظاهریان، معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران گفت: متاسفانه طی روزهای گذشته خبری مبنی بر جذب چند هزار نفری نیروی انسانی در شهرداری تهران در فضای رسانه‌ها منتشر شده که به هیچ عنوان صحت ندارد.

مهدی چمران، منتخب شورای ششم شهر تهران در روزهای گذشته به رسانه‌ها گفته بود که شهرداری تهران در این روزها چندین هزار نیرو را جذب کرده است که جای سوال جدی دارد؛ چه ضرورتی دارد که در این روزها چندین هزار نیرو در شهرداری تهران جذب و استخدام شوند؟ به گزارش ایلنا، مظاهریان در واکنش به شایعه جذب چندین هزار نفری در روزهای پایانی کار شورای شهر دوره پنجم آن را تکذیب کرد و افزود: گاهی اخباری منتشر می‌شود که نه صحیح است و نه عقلانی و اخلاقی. او ادامه داد: متاسفانه طی چند روز گذشته خبری مبنی بر جذب چند هزار نفری نیروی انسانی در شهرداری تهران از سوی یکی از منتخبین شورای شهر دوره ششم در فضای رسانه‌ها منتشر شده که به هیچ عنوان صحت ندارد و به روشنی مشخص است که انتقال اطلاعات و اخبار اشتباه به این عضو محترم شورای ششم بستر ساز چنین اظهارنظر اشتباهی شده است. معاون شهردار تهران گفت: فرآیند به‌کارگیری نیروی انسانی جدید در واحدهای تابعه شهرداری تهران مستلزم اخذ مجوز از بالاترین مقام مسوول در شهرداری تهران و سیر مراحل مربوطه است. مظاهریان گفت: قطع به یقین در این دوره مدیریت شهری، هرگز اقدامات اینچنینی مورد تایید و تاکید شهردار تهران نبوده و اعلام جذب چندین هزار نفر در این مقطع زمانی هم ناصحیح بوده و قابل استناد نیست. علاوه بر این تمام اعضای شورای شهر و مدیران شهری از این روند اطلاع دارند. به گفته وی، در این دوره مدیریت شهری بود که انضباط در وجوه مختلف بها پیدا کرد و در مقوله نیروی انسانی تعداد آن از ۶۸هزار نفر به کمتر از ۵۸ هزار نفرتقلیل یافت.  معاون شهردار تهران همچنین در پاسخ به سوال مجوز ماخوذه از سازمان اداری و استخدامی کشور برای استخدام ثابت دو هزار و یکصد نفر در شهرداری تهران افزود: مطابق با 

آیین نامه استخدامی شهرداری تهران مصوب سال ۱۳۵۸ و ۱۳۵۹ شورای انقلاب و برابر سوابق و مستندات موجود، در ادوار مدیریت شهری شهرداری تهران، کارمندان طرف قرارداد شرکت خدمات اداری شهر شاغل در مشاغل کارمندی شهرداری تهران طبق مجوزهای ماخوذه از مبادیان ذیصلاح، همچون وزارت کشور، شورای اسلامی شهر تهران و سازمان اداری و استخدامی کشور برای تصدی پست‌های سازمانی بلاتصدی در آزمون داخلی و دریک فضای رقابتی به کارمند ثابت شهرداری تهران تبدیل وضعیت یافته‌اند که آخرین آزمون انجام شده در سال ۱۳۹۵ بوده است.

 مظاهریان بیان کرد: بنابراین با این توضیح و برای توجه به درخواست‌های همکاران، مدیریت شهری نیز بدنبال فراهم کردن فضای مناسب برای برگزاری آزمون داخلی همانند ادوار گذشته بوده که با پیگیریهای متمادی از سازمان اداری و استخدامی کشور، مجوز لازم اخذ و با تصویب شورای اداری شهرداری تهران، مقدمات اجرای امر فوق مهیا شده و همکاران قراردادی موصوف شهرداری تهران به زودی از این اقدام 

بهره مند خواهند شد، هرچند که ممکن است در این اقدام با مشکلاتی در اجرا واقع شویم ولی با توجه به شفافیت موضوع، امیدواریم این مشکلات نیز مرتفع شود.

دستور توقف فعالیت‌ معدن کوه‌های درکه صادر شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران از صدور دستور توقف فعالیت‌ معدن سنگ واقع در کوه‌های درکه خبر داد. به گزارش ایسنا، حدود دو هفته پیش محسن غضنفری، دبیر شورایاری محله هزارسنگ از فعالیت یک معدن در حریم شهری تهران در کوه‌های درکه با نام معدن سنگ سبز خبر داده بود اما براساس اعلام اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران «معدن سنگ سبز» در رخ جنوبی توچال قرار دارد و غیرفعال است. پیگیری‌های این اداره نشان می‌دهد که معدن سنگ فعال در کوه‌های درکه معدن دیگری است و دستور توقف فعالیت آن صادر شده است. فاطمه برنا در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان اینکه براساس بازدیدهای صورت گرفته از معدن سنگ در کوه درکه مشخص شد که این معدن فعال است، می‌گوید: اخطاریه و دستور توقف فعالیت برای این معدن صادر شده است. رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در ادامه اظهار می‌کند که در‍‍پی صدور دستور توقف فعالیت این معدن اعلام کردیم که ‍‍مدارک و مستندات خود را مبنی بر داشتن مجوز فعالیت ارایه کنند و تاکنون براساس مدارکی که ارایه شده، این معدن از شهرداری مجوز و با آن قرارداد داشته است. در انتظار ارایه و بررسی سایر مجوزهای فعالیت این معدن هستیم.  گفتنی است طبق ماده ۶۳ آیین‌نامه اجرایی قانون معادن، انجام مراحل اکتشاف و بهره‌برداری مستلزم رعایت ضوابط زیست‌محیطی است همچنین براساس ماده ۴ ضوابط زیست‌محیطی فعالیت‌های معدنی، وزارت صنایع و معادن مکلف است در مواردی از جمله صدور کلیه پروانه‌های اکتشاف و صدور پروانه بهره‌برداری برای معادنی که نیاز به اکتشاف ندارند از سازمان حفاظت محیط زیست استعلام‌ کند. به گفته برنا، این معدن سنگ که در حریم شهری تهران فعال است هیچ پرونده‌ای در اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ندارد و هنوز مدارک و مستنداتی به ما نرسیده که نشان دهد این معدن از وزارت صنعت‌، معدن و تجارت مجوز فعالیت داشته است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران