شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی در خرداماه امسال استان‌های فارس، تهران، ایرانشهر و بوشهر به ترتیب با ۴۷، ۴۱، ۳۰ و ۳۰ مورد رتبه‌های اول تا سوم را از نظر رفع تصرف از اراضی دولتی به خود اختصاص دادند.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی در خرداماه امسال استان‌های فارس، تهران، ایرانشهر و بوشهر به ترتیب با ۴۷، ۴۱، ۳۰ و ۳۰ مورد رتبه‌های اول تا سوم را از نظر رفع تصرف از اراضی دولتی به خود اختصاص دادند. به گزارش ایسنا، آماری که از تصرف زمین‌های ملی و دولتی در خردادماه ارایه شده، استان فارس با ۴۷ مورد را در رتبه اول زمین‌خواری قرار می‌دهد و جایگاه دوم به استان تهران با ۴۱ مورد تعلق می‌گیرد. استان‌های فارس، ایرانشهر و تهران در اردیبهشت امسال نیز به ترتیب بالاترین رفع تصرف را داشتند. آمار گویای آن است که بر اساس باب جدیدی که ایجاد شده استان‌های کویری و جنوبی هدف زمین‌خواران شده است. آن طور که فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن اعلام کرده، خردادماه ۱۴۰۰ در استان فارس ۴۷ قطعه زمین دولتی به مساحت ۹۱ هزار و ۸۵ متر مربع از چنگ زمین‌خواران بیرون کشیده شد. در استان تهران ۴۱ مورد رفع فوری تعرض از اراضی و انفال ملی و دولتی به مساحت ۶۴۵ هزار و ۶۸۰ مترمربع اتفاق افتاده است. در ایرانشهر ۳۰ مورد تعرض از ۱۷ هزار متر مربع اراضی و در استان بوشهر ۳۰ مورد تعرض به زمینهای دولتی به مساحت ۳۹ هزار و ۵۵۵ متر مربع رفع تصرف شده است. به‌طور کلی در خردادماه امسال ۳۴۱ مورد تعرض در اراضی دولتی کل کشور به مساحت ۱۲۷ هکتار رخ داده و البته جمع اجرای احکام ۴۱ مورد به مساحت ۳۰ هکتار و ارزش ۱۲۰۷ میلیارد تومان بوده است. به گفته جواد خردمند، بهترین عملکرد در رفع تعرض را استان‌های فارس، تهران، ایرانشهر و بوشهر و بهترین عملکرد در اجرای احکام را نیز استان‌های اردبیل و خراسان‌رضوی به خود اختصاص دادند. او میزان دریافت گزارش مردمی از وقوع تصرف را ۵۶۳ مورد عنوان کرد.

بر اساس اعلام فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن وابسته به وزارت راه و شهرسازی، تعرض به اراضی دولتی در استان‌های مختلف و عملکرد یگان حفاظت سازمان خرداد امسال (۱۴۰۰)، شاملِ رفع ۹ مورد تعرض از ۱۲ هزار و ۹۸۵ مترمربع اراضی در آذربایجان‌شرقی، رفع ۱۳ مورد تعرض از ۳۲ هزار و ۴۴۰ مترمربع اراضی در آذربایجان‌غربی، رفع یک مورد تعرض از ۳۰۰ مترمربع اراضی در اردبیل، رفع ۱۱ مورد تعرض از ۵۴ هزار و۵۰۰ مترمربع اراضی در اصفهان، رفع ۱۴ مورد تعرض از ۶ هزار و۳۸۹ مترمربع اراضی در البرز است. همچنین، رفع ۳۰ مورد تعرض از ۱۷ هزار مترمربع اراضی در ایرانشهر، رفع ۱۶ مورد تعرض از ۵ هزار و ۱۷۰ مترمربع اراضی در ایلام، رفع ۳۰ مورد تعرض از اراضی به مساحت ۳۹ هزار و ۵۵۵ مترمربع اراضی در بوشهر، رفع ۴۱ مورد تعرض از اراضی به مساحت ۶۴۵ هزار و ۶۸۰ مترمربع در استان تهران، رفع ۲ مورد تعرض از ۳۵۰ مترمربع اراضی در جنوب کرمان، رفع ۳ مورد تعرض از ۳۷ هزار و ۲۴۰ مترمربع اراضی در چهارمحال و بختیاری، رفع ۷ مورد تعرض از یک هزار و ۲۸۰ مترمربع اراضی در خراسان‌جنوبی، رفع ۴ مورد تعرض از ۱۳ هزار و ۸۰۰ مترمربع اراضی خراسان‌رضوی، رفع ۳ مورد تعرض از ۵ هزار و ۲۰۰ مترمربع اراضی خراسان‌شمالی، رفع فوری تعرض از ۲۹ مورد تعرض از ۱۸۳ هزار و ۸۳۱ مترمربع زمین در استان خوزستان بخش دیگری از عملکرد یگان حفاظت در فروردین ۱۴۰۰ گزارش شد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران