شماره امروز: ۵۴۷

| | |

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه میزان حقوق همه مدیران، معاونان و شهرداران مناطق 22 گانه شهر تهران بر روی سایت شفافیت قرار گرفت، گفت: حقوق اعضای شورای شهر ضریبی از حقوق شهردار است.

انتشار حقوق مدیران شهری روی سایت شفافیت

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه میزان حقوق همه مدیران، معاونان و شهرداران مناطق 22 گانه شهر تهران بر روی سایت شفافیت قرار گرفت، گفت: حقوق اعضای شورای شهر ضریبی از حقوق شهردار است.

رییس شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس، درباره میزان حقوق مدیران شهرداری تهران اظهارداشت: میزان حقوق همه مدیران، معاونان و شهرداران مناطق 22 گانه شهر تهران بر روی سایت شفافیت قرار گرفت. وی در پاسخ به چرایی عدم انتشار فیش حقوقی مدیران شهری و اینکه حناچی گفته انتشار این فیش‌ها به صلاح نیست، افزود: اینچنین نیست و از سایت شفافیت می‌توان اطلاعات لازم را کسب کرد.

رییس شورای شهر تهران در مورد اینکه اعضای شورای شهر چقدر حقوق دریافت می‌کنند؟ گفت: این موضوع بستگی به حقوق شهردار دارد و معادل 75 ساعت است و به عبارتی یک صدو شصتم حقوق شهردار ضربدر 75 حقوق اعضای شورای شهر می‌شود. هاشمی در مورد میزان حقوق خودش هم گفت: حقوق من بر اساس آنچه که هیات دولت تصویب کرده لحاظ می‌شود چرا که من به نوعی کارمند دولت هستم و فیش حقوقی من با سایر اعضای شورای شهر متفاوت بوده و کارم از دولت به شورا منتقل شده است.

ماجرای عزل و نصب‌ها  در شهرداری

زهرا نژاد بهرام، عضو هیات رییسه شورای شهر تهران توضیحاتی درباره ماجرای عزل و نصب‌ها در ماه‌های آخر مدیریت شهری و وضعیت کرونا در پایتخت ارایه داد. عضو هیات رییسه شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس، درباره عزل و نصب‌های فراوان در دوره پنجم مدیریت شهری و ادامه این اقدام حتی در ماه‌های پایانی فعالیت مدیران شهرداری اظهارداشت: به نظر ما عزل و نصب‌ها زیاد نبوده است، از اتفاق ثبات مدیریتی در بحث‌های کلان داشته‌ایم و مشکل خاصی در این زمینه نداشتیم. وی گفت: به هر حال مدیران حق داشته‌اند عزل و نصب انجام دهند و این جهت پویایی یک سازمان لازم است. این عضو شورای شهر تهران درباره سرانجام پرونده دو شهردار منطقه دستگیر شده تهران گفت: فعلا خبر جدیدی نیست و پرونده این دو نفر همچنان در دستگاه قضایی در حال بررسی است. عضو هیات رییسه شورای شهر تهران همچنین در ادامه به موضوع کرونا در پایتخت اشاره کرد و بیان داشت: نیمی از متوفیان کرونا در تهران هستند و تاکنون بیش از 31 هزار نفر در پایتخت به دلیل این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

نژاد بهرام خاطرنشان کرد: با توجه به تعطیلات پیش رو احتمال بروز موج 5 کرونا وجود دارد که با همکاری مردم و مسوولان قطعا می‌توان از این مشکل پیشگیری کرد.

بهره‌برداری از نخستین ایستگاه پردازش پسماند 

صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، از بهره‌برداری و شروع به کار اولین ایستگاه پردازش و بازیافت یکپارچه پسماند‌های شهری در منطقه ۲۲ در ماه‌های آتی خبر داد.

به گزارش مهر، علیپور با اشاره به موضوع جمع‌آوری و بازیافت پسماند به عنوان یکی از محورهای مهم مدیریت شهری طی سالیان گذشته خاطرنشان کرد: مجتمع پردازش و بازیافت زباله «آرادکوه» واقع در کهریزک با هدف پردازش و بازیافت پسماند شهر تهران، بیش از نیم قرن است که به عنوان جایگاه نهایی زباله‌های پایتخت انتخاب شده است، اما با ورود طرح کاپ (الگوی نوین کاهش پسماند) و برنامه‌ریزی برای احداث ۸ ایستگاه MRF در مناطق ۲۲ گانه از بهره‌برداری و شروع به کار اولین ایستگاه در منطقه ۲۲ در ماه‌های آتی خبر داد. تمام مراحل پردازش پسماند در این ایستگاه‌ها انجام و تنها کار انتقال و تحویل ‌پسماندهای ارگانیک ‌خالص و پسماندهای ریجکتی به صورت فشرده به مجتمع دفع و پردازش آرادکوه ‌انجام ‌می‌شود. ‌

وی با اشاره به انجام تشریفات فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای احداث و بهره‌برداری از تاسیسات بازیابی مواد از دی ماه سال گذشته اظهار داشت: احداث سوله پردازش و پذیرش پسماند شهری، ‌پیش‌بینی تصفیه خانه شیرابه با لحاظ استانداردهای لازم، ‌پیش‌بینی سیستم ‌حذف ‌بوی بد ‌و تحول در نحوه انتقال پسماند ریجکتی و آلی به مرکز دفع پسماند ‌و امکان پالایش آلاینده‌های ‌ زیست ‌محیطی از جمله تجهیزات در نظر گرفته شده در این ایستگاه‌ها است. ‌

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در ادامه گفت: در حال حاضر مرحله انتخاب سرمایه‌گذار همچنین تسطیح زمین و بررسی نقشه‌های طرح صنعتی سوله به منظور احداث ایستگاه‌های آزادگان، دوکوهه و منطقه ۴ شهرداری تهران و تشریفات مربوط به انتخاب سرمایه‌گذار برای این موضوع در پهنه جنوبی واقع در محدوده شهید رجایی در حال انجام است.

وی کاهش و حذف پدیده زباله گردی، سرپوشیده شدن ایستگاه‌های موجود، کاهش اثرات و مخاطرات زیست محیطی ناشی از پراکندگی پسماند و انتشار شیرابه در مسیر انتقال به آرادکوه، فشرده‌سازی و کاهش حجم پسماندهای ‌پردازش شده، افزایش درصد ‌تفکیک پسماند در مبدأ و کاهش دفع و دفن منابع ‌را از مزایای احداث این ایستگاه عنوان کرد.


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران