شماره امروز: ۵۴۷

حناچی: ۵۵ درصد بودجه شهرداری تهران در مناطق جنوبی شهر هزینه می‌شود

| | |

شهردار تهران گفت: در حال حاضر حدود ۵۵ درصد بودجه شهرداری در مناطق جنوبی تهران هزینه می‌شود و قبلا این رقم حدود ۴۵ درصد بوده است.

شهردار تهران گفت: در حال حاضر حدود ۵۵ درصد بودجه شهرداری در مناطق جنوبی تهران هزینه می‌شود و قبلا این رقم حدود ۴۵ درصد بوده است. به گزارش مهر، پیروز حناچی صبح دیروز در آیین افتتاح مجموعه گردشگری تاریخی رازی در منطقه ۲۰ پایتخت گفت: دو گسل اصلی در تهران شناخته شد که گسل ری به دلیل آسیب‌پذیری مناطق جنوب تهران، در صورت وقوع زلزله برای مناطق جنوبی شهرخطر بیشتری دارد.شهردار تهران افزود: طرح چشمه علی دو هفته پیش در کمیسیون ماده ۵ به تصویب رسیده است. ساماندهی ابن بابویه با اوقاف در حال انجام است. سیمان ری را نیز از دولت گرفته‌ایم و قرار است به مجموعه‌ای با نگاه فرهنگی یعنی موزه صنعت تبدیل شود. وی تصریح کرد: همچنین مجموعه تاریخی گردشگری طغرل و میدان گاه خورشید را نیز در دستور کار داریم که به زودی افتتاح می‌شود. حرم عبدالعظیم نیز بخشی از طرح تفضیلی تهران است. شهردار تهران با بیان اینکه ما در دوره ۳۰ ماه مدیریت خود بر اساس وعده‌هایی که دادیم عمل کردیم، ابراز داشت: ما در امتداد شعار «تهران شهری برای همه» عمل کردیم. تلاش کردیم تا دو قطبی شدن تهران به شمال و جنوب را کاهش دهیم. در حال حاضر حدود ۵۵ درصد بودجه شهرداری در مناطق جنوبی تهران هزینه می‌شود و قبلاً این رقم حدود ۴۵ درصد بوده است. حناچی ادامه داد: بسیاری از پروژه‌های بزرگ عمرانی را در مناطق جنوبی به بهره‌برداری رساندیم و در دستور کار داریم. ما در دو سال اخیر بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان صرفاً برای پروژه رازی هزینه کرده‌ایم. در حوزه حمل و نقل به ویژه در مترو و اتوبوس رانی ماهانه ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه باید انجام دهیم.وی عنوان کرد: هزینه ورزشگاه‌هایی که تعطیل هستند را نیز باید پرداخت کنیم و تاکنون ریالی از ستاد کرونا دریافت نکردیم.صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران نیز در مراسم افتتاح مجموعه تاریخی گردشگری رازی واقع در شهر ری گفت: وقتی ما پروژه رازی را تحویل گرفتیم، با توجه به حجم بدهی‌های طرح تصور تکمیل این پروژه را نداشتیم. این مجموعه در زمینی به مساحت ۴ هکتار با فضاهایی بیش از ۳۰ هزار متر مربع، ۴ سالن بزرگ و غیره افتتاح شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران عنوان کرد: زمزمه‌های شروع این پروژه از دهه ۷۰ آغاز شد و از سال ۸۹ حرکت‌های خوبی برای آن آغاز شد اما سرعت آن کم بود. از ۳۰ ماه پیش نیز شهردار تهران دستور تکمیل و ساخت پروژه‌های شهری در جنوب تهران را دادند و حال شاهد افتتاح پروژه تاریخی گردشگری رازی هستیم.وی افزود: هزینه این پروژه بیش از ۱,۷۰۰ میلیارد تومان است. موزه، کتابخانه، سالن‌های همایش و پخش فیلم، گالری‌ها، سایت کاوش تاریخی و دیگر فضاها از جمله بخش‌های این پروژه است.صبوری دیلمی تصریح کرد: امیدوارم این فضا به رفع کمبود سرانه‌های شهر ری کمک کند. چندین پروژه ازجمله پروژه بزرگراه شهید رستگار، پروژه بزرگراه شهید بروجردی که بیش از ۱۰ سال در دست احداث بود، باغ‌راه حضرت فاطمه زهرا‌(س) و غیره ازجمله عملیات‌های عمرانی در پهنه حنوبی شهر است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران