شماره امروز: ۵۴۷

| | |

محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سود سازندگان در طرح مسکن مهر ناچیز است، گفت: مالیات واحدهای طرح مذکور از آورده متقاضیان کسر می‌شود.

درخواست مالیات میلیونی برای مسکن مهر

محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سود سازندگان در طرح مسکن مهر ناچیز است، گفت: مالیات واحدهای طرح مذکور از آورده متقاضیان کسر می‌شود.

محمودزاده در گفت‌وگو با تسنیم درباره مالیات واحدهای مسکن مهر، اظهار کرد: ‌پروژه‌های مسکن مهر از پرداخت مالیات معاف نیست، عدد دریافت شده برای مالیات در این طرح ثابت است.در سنوات اخیر با ابطال روی یک مصوبه، یک سری از پروژه‌هایی که دیرتر شروع شده یا ساخت و تکمیل آنها طولانی شده مشمول پرداخت مالیات هستند. وی با بیان اینکه در حال رایزنی با سازمان امور مالیاتی هستیم که اگر بتوانیم آن را حل کنیم، تصریح کرد: سازندگان مسکن مهر مالیات را نمی‌پردازند و متقاضیان باید آن را پرداخت کنند. معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با یادآوری اینکه در مسکن مهر و مسکن‌های حمایتی سرمایه‌گذار نداریم، اضافه کرد: این مالیات، مالیات سرمایه‌گذاری است. به‌عبارت دیگر یک سرمایه‌گذاری انجام می‌شود، سودی کسب می‌شود و باید بخشی از آن به عنوان مالیات پرداخت شود.

محمودزاده گفت: سازندگان در مسکن حمایتی صرفا سازنده هستند، یعنی برای کسی مسکن را می‌سازند که از همان اول آورده را تامین می‌کند و با قیمت تمام شده و یک سود خیلی مشخص و ناچیزی است. سود پیمانکاری و آن شرایطی که بخواهند بر اساس آن مالیات پرداخت کنند نبوده است. به همین دلیل قبلا و الان دیدگاه آن است که مالیات مسکن مهر باید به حداقل برسد.

وی افزود: هر چه عدد مالیات مسکن مهر افزایش یابد به‌طور مستقیم به عدد تمام شده اضافه می‌شود و متقاضی نهایی متحمل این هزینه می‌شود. 

معاون وزیر راه و شهرسازی در واکنش به مطالبه مبالغ 2 تا 10 میلیون تومانی برخی سازندگان پروژه‌های مسکن مهر از متقاضیان تحت عنوان مالیات، افزود: ‌چند سال پیش بر اساس یک نظریه یا شکایت دیوان عدالت اداری محدودیت نرخ مالیات -برای واحدهای مسکن مهر- را که حدود 90 درصد از پروژه‌های این طرح از آن منتفع شده‌اند، تمام شده و رفته است. باقیمانده واحدها دچار مشکلی شده و با ابطال مصوبه اینها را دچار مساله کرده است.

محمودزاده بیان کرد: البته یک دیدگاهی وجود دارد و مطابق استعلام از دیوان عدالت اداری این مصوبه عطف به ماسبق نمی‌شود. کسانی‌که از آنها مالیات مطالبه شده واحدهای آن تمام قبل از این بخشنامه شروع شده و ما معتقدیم که مشمول ابطال بخشنامه نمی‌شوند، باید با همان شرایط قبلی -مالیات آنها- محاسبه شود و به حساب‌های سازمان امور مالیاتی واریز خواهد شد. به گزارش تسنیم، برخی سازندگان مسکن مهر در شهرهای جدید اطراف تهران شرط تحویل واحدهای این طرح را پرداخت ارقامی از 2 تا 10 میلیون تومان تحت عنوان مالیات توسط متقاضیان اعلام می‌کنند. مساله‌ای که چند وقتی است با اعتراض مالکان مسکن مهر روبرو شده است.

برقراری پرواز فوق‌العاده تهرانپاریس

مقام مسوول شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: پرواز فوق‌العاده هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مسیر تهران-پاریس-تهران روز سوم خرداد سال جاری مطابق با ۲۴ می‌میلادی، انجام می‌شود.

حسین جهانی در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: پرواز فوق‌العاده شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مسیر تهران به پاریس و بالعکس روز سوم خردادماه سال جاری مطابق با ۲۴ می‌میلادی انجام می‌شود.

وی افزود: این پرواز در ساعت ۰۷:۲۵ به شماره ۷۳۳ از فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) به مقصد فرودگاه شارل دوگل پاریس پرواز می‌کند و در ساعت ۱۱ وارد این فرودگاه می‌شود، بازگشت این پرواز در ساعت 12:30 از فرودگاه شارل دوگل خواهد بود و هواپیما ساعت ۲۰:۴۵در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) به زمین می‌نشیند. 

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: مقامات بهداشتی کشور فرانسه رویه‌ای را برای مسافران ورودی به این کشور اعلام کرده‌اند، براساس رویه صادره شده، مسافران با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع ثانوی نمی‌توانند به این کشور مسافرت کنند و فقط دارندگان پاسپورت و اقامت اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ، سوییس و انگلیس، دارندگان برگه Laissez-Passer و ویزای تایپ D فرانسه دارای اعتبار و مسافران به صورت ترانزیت بین‌المللی می‌توانند به این کشور سفر کنند.

جهانی اضافه کرد: براساس این اطلاعیه، داشتن برگه تاییدیه از سفارت برای دارندگان ویزای خانوادگی تایپ C جهت پیوستن به خانواده و ویزای دانشجویی تایپ C الزامی است و در صورت داشتن ویزای پزشکی تایپ C جهت درمان، باید کلمه COURT SEJ.CIRC در ویزا درج شده باشد. وی افزود: مسافران ورودی به این کشور توجه کنند که همه مجوزهای اقامت صادره در فرانسه که اعتبار آنها دربازه زمانی ۱۵ ژوئن سال ۲۰۲۰ لغایت ۱۶ مارس سال ۲۰۲۰ به پایان رسیده است، به صورت خودکار و بدون نیاز به انجام مراحل اداری تا ۶ ماه تمدید شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران