شماره امروز: ۵۴۷

| | |

اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد، کیفیت هوا فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته چندان مطلوب نبوده است

علت‌های آلودگی هوای تهران در فروردین ماه امسال

اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد، کیفیت هوا فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته چندان مطلوب نبوده است چراکه در فروردین ماه سال ۱۳۹۹ کیفیت هوا ۱۴ روز در شرایط پاک و ۱۷ روز در شرایط قابل قبول گزارش شد.به گزارش ایلنا، حسین شهیدزاده، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اعلام این خبر افزود: طی فروردین ماه امسال کیفیت هوا در پایتخت، دو روز در شرایط پاک، ۲۵ روز در شرایط قابل قبول و چهار روز به‌دلیل افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. وی درباره چرایی افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و به‌تبع آن آلودگی هوا در فروردین ماه امسال نسبت به سال گذشته تصریح کرد: ابتدا باید بدانیم که بررسی روند تغییرات میانگین ساعتی غلظت آلایندهPM۲.۵ و PM۱۰ در ۱۰ ایستگاه نواحی مختلف شهر تهران نشان‌دهنده افزایش غلظت ذرات معلق در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ است. شهیدزاده افزود: کاهش بارش‌ها در فروردین ماه امسال سبب کاهش رطوبت نسبی هوا شد. بر اساس اطلاعات موجود امسال در فروردین تنها یک روز رگبار پراکنده در شهر تهران داشتیم این درحالی است که در فروردین ماه سال گذشته ۱۶ روز از هوای پایتخت بارانی گزارش شده بود. وی گفت: کمبود رطوبت نسبی (خشک بودن هوا) باعث رویش کمتر گیاهان در اراضی بالادست باد تهران شد که این خود سبب گسیل گرد و خاک از مناطق مستعد و افزایش قابل توجه غلظت ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون و به‌تبع آن افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون شد. مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه متوسط سرعت وزش باد در روزهای فروردین سال ۱۴۰۰ بیش از متوسط سرعت آن در سال گذشته بود، اظهار کرد: این مساله نیز موجب تشدید ورود گرد و خاک به شهر تهران شد. او تصریح کرد: چون تقریباً در تمام روزهای فروردین ماه امسال رطوبت نسبی به میزان قابل توجهی نسبت به زمان مشابه در سال گذشته کمتر شده و همزمان متوسط سرعت باد افزایش یافته بود، لذا می‌توان گفت که رخداد همزمان دو پدیده وزش بادهای شدید و کاهش رطوبت نسبی ناشی از کاهش میزان بارش سبب آلودگی هوا در فروردین ماه امسال شد.

انفصال دایم از خدمات دولتی معاون شهردار تهران

رییس سازمان بازرسی گفت: در پرونده حادثه  آتش سوزی کلینیک سینا اطهر یکی از معاونین شهردار تهران از سوی هیات رسیدگی به تخلفات نهاد به انفصال دایم از خدمات دولتی محکوم شده است. به گزارش مهر، حجت‌الاسلام حسن درویشیان در جلسه شورای عالی قضایی، آخرین اقدامات سازمان بازرسی کل کشور در اجرای دستور رییس دستگاه قضا برای پیگیری پرونده حادثه آتش سوزی کلینیک سینا اطهر تهران را تشریح و اعلام کرد: ۱۱ نفر تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند که گزارش آن به دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام شده است. وی افزود: ۷ نفر به هیات رسیدگی به تخلفات اداری شهرداری و ۳ نفر نیز به هیات رسیدگی به تخلفات نهاد ریاست‌جمهوری معرفی شدند که یکی از معاونین شهردار تهران از سوی هیات رسیدگی به تخلفات نهاد به انفصال دایم از خدمات دولتی محکوم شده است. بر اساس این گزارش، ساعت 20 و 46 دقیقه روز سه‌شنبه ۱۰ تیرماه سال 99 ساختمان کلینیک سینا اطهر تهران (خیابان شریعتی جنب خیابان ماهروزاده) دچار انفجار و آتش‌سوزی شد. این حادثه مرگبار ۱۹ نفر کشته ناشی از انفجار کپسول‌های اکسیژن و آتش‌سوزی و خفگی برجای گذاشت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران