شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پیروز حناچی، شهردار تهران با تاکید بر اینکه ردصلاحیت‌ها ممکن است، موجب شود که بهترین و مطمئن‌ترین افراد برای اداره شهر،

هشدار حناچی درباره پیامدهای منفی ردصلاحیت‌ها

پیروز حناچی، شهردار تهران با تاکید بر اینکه ردصلاحیت‌ها ممکن است، موجب شود که بهترین و مطمئن‌ترین افراد برای اداره شهر، وارد شورا نشوند، گفت: طبیعتا تعدادی از افرادی می‌مانند که ممکن است با رای حداقلی وارد شورا شوند و بهترین‌ها و مطمئن‌ترین‌ها برای اداره شهر نباشند. حناچی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد انتخابات شورای ششم شهر با اشاره به کاندیداهای عضویت در شورای شهر و با بیان اینکه زمینه‌های بازگشت به رویه‌های قبلی وجود دارد، افزود: از سویی دیگر وقتی تعداد زیادی از افرادی که می‌توانند کاندیدا شوند و حضور آنها می‌تواند، ایجاد رقابت و شور کند؛ رد صلاحیت می‌شوند، طبیعتا تعدادی از افرادی می‌مانند که ممکن است با رای حداقلی وارد شورا شوند که بهترین‌ها و مطمئن‌ترین‌ها برای اداره شهر نباشد. وی افزود: امیدوارم چنین اتفاقی رخ ندهد، چراکه اگر مردم پای صندوق‌های رای نباشند ممکن است اتفاق سال‌های قبل تکرار شود و برخی از افراد با رای کم وارد شورا شوند که اگر رقابت پرشور بود اساسا خواب شورای شهر را نیز نمی‌دیدند.

حناچی با بیان اینکه از مردم خواهش می‌کنم که اگر این شیوه و نگاه اداره شهر را قبول دارند، کمک کنند دوباره اتفاقات گذشته رخ ندهد، گفت: در مواقعی که مردم پای صندوق رای نباشند ممکن است هر اتفاقی رخ دهد و جا دارد به سخنانی از امام خمینی (ره) اشاره کنم که همواره به مسوولان تاکید می‌کردند مادامی که مردم پشت شما هستند، از هیچی نترسید اما بترسید از روزی که مردم پشت شما را خالی کنند. شهردار تهران با بیان اینکه حضور مردم «باطل السحر» خیلی از مواردی است که ممکن است، رخ دهد و عدم حضورشان موجب می‌شود اتفاقاتی مثل سال‌های قبل رخ دهد، ادامه داد: هرچند که ممکن است برخی از مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری به دلیل گرانی، مشکلات اقتصادی و... که تحمل می‌کنند، انگیزه لازم را برای شرکت نداشته باشند، اما با این حال امیدواریم شرایط به گونه‌ای شود که شاهد حضور گسترده مردم در انتخابات باشیم و نباید انتخابات ریاست‌جمهوری را به شورای شهر گره بزنیم.  وی با بیان اینکه انتخابات شوراها مربوط به محیطی است که در آن زندگی می‌کنیم واگر به محیط زندگی حساسیت داریم باید افرادی که می‌توانند ادامه‌دهنده شرایط خوب باشند را انتخاب کنیم، گفت: من از مردم دعوت می‌کنم از آنجایی که می‌دانند چه اتفاقاتی اخیرا در شهر رخ داده و چه می‌کنیم؛ اگر اقدامات ما مورد قبول و پسندشان بود فارغ از اینکه چه کسی شهردار تهران می‌شود به پای صندوق رای بیایند.

وی افزود: شهرداری و این صندلی ملک ما نیست و ماندنی هم نیست، چراکه اگر ماندنی بود، قبل از ما آن را نگه می‌داشتند و باید این پست‌ها را واگذار کنیم اما مهم این است که مسیر خوب و ریل‌گذاری‌های درست محکم شود.

حناچی با بیان اینکه انتخاب مدیریت شهری با رقابت‌های سیاسی عجین است؛ اما به هیچ‌وجه در اجرا سیاسی نیست، ادامه داد: ممکن است با رقابت‌های سیاسی شکل پیدا کند و رای هم بیاورند، اما در عمل کار اجرایی در شهر اصلا سیاسی نیست. وی درباره تمهیدات شهرداری برای عدم استفاده از امکانات شهرداری در انتخابات پیش رو و شائبه فعالیت برخی از بدنه شهرداری در کمپین‌های انتخاباتی، گفت: خبرهایش به ما هم رسیده، اما برخی قول پست‌های مدیریتی می‌دهند یا وعده می‌دهند که اگر ما برگردیم همه پست‌های مدیریتی لغو شده را برمی‌گردانیم و شما را مدیر می‌کنیم؛ اما اینکه شیوه اداره شهر نیست! و این رشوه و ارتشاء است که به ما رای بدهید تا شما را مدیر کنیم و این نگاه اشتباه است، چراکه با استفاده از روش‌های غیرواقع و خلاف مصلحت عمومی، درصدد جذب رای هستند.  حناچی با تاکید بر اینکه استفاده از امکانات شهرداری و فعالیت در ستادها در ساعات اداری ممنوع است، گفت: این فعالیت‌ها خارج از ساعت اداری و بیرون از شهرداری و به دور از سوءاستفاده از امکانات شهرداری عیبی ندارد؛ اما کارمند ما در راستای نظرات سیاسی‌اش فعالیت کند، البته مدیران ما حق وارد شدن ندارند و با آنها برخورد می‌کنیم.

مهلت ۳ روزه برای  شکایت

رییس ستاد انتخابات استان تهران، زمان، مکان و ساعت مراجعه شکایت داوطلبین رد صلاحیت شده شوراهای شهر را اعلام کرد. به‌گزارش تسنیم، شکراله حسن بیگی رییس ستاد انتخابات استان تهران، زمان، مکان و ساعت مراجعه جهت شکایت داوطلبین رد صلاحیت شده شوراهای شهر را تشریح کرد و گفت: به استناد تبصره ذیل ماده 53 آیین‌نامه اجرایی انتخابات شوراهای شهر در راستای رسیدگی به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده در هیات‌های اجرایی و نظارت شهرستان‌ها به نشانی ذیل مراجعه کنند.

آدرس: تهران، اتوبان شهدای گمنام، ورودی اتوبان کردستان به سمت شمال بعد از تالار ایوان شمس، سالن ورزشی شهدای کردستان، (ورودی صرفا از طریق اتوبان کردستان است) .

زمان مراجعه: از 9 /2/ 1400 لغایت پایان وقت اداری 12/ 2/ 1400. ساعت مراجعه: 9 الی 14.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران