شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در گفت‌وگوی مجازی شهردار اصفهان و جو ناک یونگ شهردار گیونگجو کره جنوبی، بر گسترش روابط فرهنگی میان دو شهر تاکید شد.

در گفت‌وگوی آنلاین شهردار اصفهان و شهردار گیونگجو کره جنوبی مطرح شد 

گسترش مناسبات فرهنگی و گردشگری میان دو شهر  اصفهان و گیونگجو

در گفت‌وگوی مجازی شهردار اصفهان و جو ناک یونگ شهردار گیونگجو کره جنوبی، بر گسترش روابط فرهنگی میان دو شهر تاکید شد.  به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، قدرت‌الله نوروزی در گفت‌وگوی مجازی با شهردار گیونگجو کره جنوبی با بیان اینکه اصفهان در شرایط سختی از لحاظ شیوع کرونا به سر می‌برد، اظهار کرد: با توجه به این شرایط همه امکانات را بسیج و مکان‌های تجمع را محدود کرده‌ایم و در حال تلاش برای خروج از این شرایط هستیم.  وی تصریح کرد: گیونگجو زمانی پایتخت شیلا و اصفهان نیز در دوره‌های مختلف تاریخی از جمله سلجوقیان، آل بویه و صفویه پایتخت ایران بوده است، چنین ویژگی‌هایی از دو شهر، زمینه را برای همکاری‌های بیشتر و پیوندهای مناسب فراهم می‌کند. شهردار اصفهان رابطه دو کشور ایران و کره را رابطه‌ای دیرینه ذکر کرد و ادامه داد: این رابطه فرصتی برای تعامل و هم افزایی بیشتر است، همکاری فرهنگی میان دو کشور با محوریت جاده ابریشم تقویت شده است و رابطه بین دو شهر اصفهان و گیونگجو در این زمینه اهمیت فراوانی دارد.  وی با بیان اینکه دو شهر اصفهان و گیونگجو به لحاظ سابقه تاریخی و فرهنگی شهرهایی مناسب برای گردشگری هستند، تاکید کرد: این موضوع می‌تواند به عنوان زمینه‌ای برای همکاری میان دو شهر باشد.  نوروزی اضافه کرد: شرایطی که کرونا برای همه جهان به وجود آورده سرانجام به پایان می‌رسد و ما در این شرایط باید زمینه برای همکاری‌های دو جانبه در حوزه‌های مختلف را برای سال‌های آینده هدف‌گذاری کنیم.  وی با بیان اینکه این گفت‌وگو می‌تواند به عنوان آغاز یک پروتکل همکاری با موضوع گردشگری میان دو شهر باشد، افزود: دو شهر اصفهان و گیونگجو می‌توانند باعث بهبود روابط دو کشور ایران و کره شوند تا این تعامل بهتر از گذشته شکل گیرد.  شهردار اصفهان افزود: امیدوارم این گفت‌وگو سرآغاز یک مسیر خوب برای تداوم همکاری‌ها، گسترش روابط و توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های دیپلماسی، گردشگری و مباحث فرهنگی باشد. 

   لزوم تقویت رابطه اصفهان و گیونگجو

شهردار گیونگجو نیز در این گفت‌وگو بر گسترش روابط میان دو شهر تاکید کرد و افزود: هر دو شهر اصفهان و گیونگجو دارای سابقه تاریخی بسیار مهمی هستند و تمایل داریم این رابطه مستحکم‌تر از گذشته ادامه پیدا کند. «جو ناک یونگ» سابقه تاریخی و فرهنگی شهر گیونگجو را شبیه به اصفهان ذکر کرد و افزود: شهر گیونگجو جزو پایتخت‌های تاریخی بوده و دارای مقبره‌های تاریخی در ادوار مختلف است که چنین ویژگی‌ها، پیشینه‌های تاریخی و تشابهات فرهنگی بر استمرار رابطه میان دو شهر تاکید می‌کند. شهردار گیونگجو با بیان اینکه درک این مناسبات میان دو شهر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، ادامه داد: شهر ما نیز دارای آثار تاریخی زیادی است که آنها را حفظ کرده‌ایم.  جو افزود: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی می‌تواند رابطه اصفهان و گیونگجو را تقویت کند، از شهردار اصفهان دعوت می‌کنم به شهر ما بیاید تا بتوانیم مذاکرات بیشتری داشته و بسیاری از مسائل را در ملاقات حضوری برطرف کنیم. گفتنی است گیونگجو یکی از شهرهای کره جنوبی در جنوب شرق استان گیونگ سانگ شمالی است، این شهر دومین شهر بزرگ استان به شمار می‌رود.

این شهر یکی از شهرهای تاریخی کره جنوبی و بیش از هزار سال پایتخت پادشاهی باستانی شیلا بوده و قدمتی بیش از 2 هزار سال دارد. گیونگجو با اصفهان پیمان دوستی دارد.

 

شهردار اصفهان: 

شهرداری اصفهان یکصد تخت به بیمارستان‌های شهر اهدا  می‌کند

شهردار اصفهان گفت: با توجه به تشدید شرایط کرونایی در اصفهان، شهرداری تلاش کرده است، نهایت همکاری را با دانشگاه علوم پزشکی داشته باشد و در این راستا درصدد هستیم یکصد تخت بیمارستانی به بیمارستان‌های شهر اصفهان اهدا کنیم. به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، قدرت‌الله نوروزی در ارتباط زنده رادیویی با برنامه «سلام اصفهان» اظهار کرد: فردا پنجم ماه رمضان است و در این روز اتفاق خاصی در سال 57 در اصفهان رخ داد و سالروز تجمع انقلابی مردم اصفهان به شمار می‌رود، این روز و همچنین روز ارتش را تبریک می‌گویم. وی ادامه داد: متاسفانه شرایط کرونا در اصفهان تشدید شده است که به همین دلیل شهرداری تلاش کرده است، نهایت همکاری را با دانشگاه علوم پزشکی داشته باشد. شهردار اصفهان افزود: در این شرایط درصدد هستیم یکصد تخت بیمارستانی را تهیه و به بیمارستان‌های شهر اهدا کنیم تا ظرفیت پذیرش بیمار در این روزهای سخت افزایش پیدا کند. وی تصریح کرد: در این وضعیت کارکنان شهرداری اصفهان هم در حال خدمت رسانی به مردم هستند و از این جا به همه آنها از جمله راهوران مترو، نیروهای انتظامات شهری، کارکنان پسماند، باغ رضوان، آتش نشانان، نیروهای خدمات شهری، کنترل ترافیک، همه مهندسان و مشاوران خسته نباشید می‌گویم. نوروزی با بیان اینکه از سال گذشته شهرداری افتتاحیه‌های هفتگی را آغاز کرد اما با توجه به شرایط کرونا نمی‌توانیم سبک معمولی افتتاحیه‌ها را ادامه دهیم، اظهار کرد: با این وجود افتتاحیه‌ها در قالب‌های رسانه‌ای ادامه دارد و در این راستا فردا بهره‌برداری از سامانه توسعه هوشمند ناوگان اتوبوسرانی و ارتقای سیستم پرداخت الکترونیکی افتتاح خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران