شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از تعطیلی بوستان‌های پایتخت به مدت دو هفته بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا خبر داد.

تعطیلی بوستان‌های پایتخت به مدت 2 هفته

 مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از تعطیلی بوستان‌های پایتخت به مدت دو هفته بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا خبر داد. علی مختاری در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به تعطیلی پارک‌ها و بوستان‌های پایتخت اظهار کرد: بنابر مصوبه ستاد ملی کرونا و ابلاغ آن به شهرداری تهران تمام بوستان‌ها و پارک‌های پایتخت به مدت دو هفته تعطیل خواهند بود.وی تصریح کرد: مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر تعطیلی پارک‌های پایتخت از روز گذشته به شهرداری تهران ابلاغ شد و براساس آن تمامی پارک‌ها تعطیل شده‌اند.مختاری اظهار کرد: براساس مصوبه پارک‌های محلی، منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و همچنین پارک‌های جنگلی تعطیل هستند و از شهروندان تهرانی نیز درخواست می‌کنیم در ارتباط با عدم ورود به پارک‌ها همراهی لازم را با شهرداری تهران و سازمان بوستان‌ها داشته باشند.

ارایه طرح الزام شهردار تهران به تدوین کارنامه 4 ساله

علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران، از ارایه طرح الزام شهردار تهران به منظور تهیه و ارایه سند کارنامه چهارساله مدیریت شهری به شورای اسلامی تهران خبر داد. به گزارش مهر، اعطا گفت: وظیفه و مسوولیت ما در مجموعه مدیریت شهری است که به مردم گزارش کنیم در شهریور ۹۶ چه چیزی تحویل گرفتیم و در مرداد ۱۴۰۰ چه چیزی تحویل خواهیم داد. وی در تشریح این طرح دو فوریتی با اشاره به ضرورت ارایه گزارش مقایسه‌ای در حوزه‌های ماموریتی شهرداری تهران، افزود: به نظرم اینجانب و سایر همکاران شورا، همان‌گونه که شهردار تهران در شهریور ۹۶ بر مبنای مصوبه شورا سند تحویل و تحول بر مبنای عملکرد ۱۲ ساله شهرداری را تهیه و تقدیم شورا کرد، ضرورت دارد شهردار سند تحویل و تحول پایان دوره را تهیه و ارایه کند. سخنگوی شورای شهر تهران گفت: باید در چارچوب یک صورت‌بندی مقایسه‌ای، توضیح داده شود چه تحویل گرفته شده است و چه تحویل داده خواهد شد.وی تاکید کرد: طرح دوفوریتی «الزام شهردار تهران به ارایه گزارش و سند تحویل و تحول شهرداری تهران مبتنی بر کارنامه مدیریت شهری در دوره پنجم شورای اسلامی شهر تهران» را با امضای ۱۷ عضو شورا تقدیم رییس شورای شهر تهران کردیم.

پلمب ۵۸ واحد صنفی متخلف در یک مجتمع تجاری

مدیر اداره مشارکت‌های مردمی شهرداری منطقه 5 تهران از پلمب بیش از ۵۸ واحد صنفی متخلف در مجتمع تیراژه خبر داد. فاطمه محمدی، مدیر اداره مشارکت‌های مردمی شهرداری منطقه 5 تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس درباره پلمب تعدادی از واحد صنفی در مجتمع تیراژه اظهارداشت: پروژه احداث مجتمع تیراژه با مشارکت شهرداری تهران و سرمایه‌گذار در سال‌های گذشته آغاز و برنامه‌ریزی شد تا در دوفاز و در متراژ معین، تعداد واحدهای مشخص صنفی و اداری احداث شود.مدیر اداره مشارکت‌های مردمی شهرداری منطقه 5 تهران اظهار کرد: به‌رغم مفاد قرارداد، شریک سرمایه‌گذار و سازنده از تامین فضای پارکینگ و مشاعات سر باز زده و فضای تعریف شده را به‌طور غیرقانونی به شهروندان غیرمطلع واگذار و موجبات تضییع حقوق آنها و بیت‌المال را فراهم کرده که پس از احصای تخلفات و ارسال از سوی شهرداری منطقه به کمیسیون ماده 100 نیز این تخلفات احراز و چندین نوبت طی مذاکره با شریک پروژه تقاضای اعاده به وضع سابق شد اما همکاری موثری ازسوی آنها صورت نپذیرفت.محمدی با اشاره به حمایت و همراهی دستگاه قضا گفت: با توجه به اهمیت موضوع اجرای پلمب و تخلفات محرز، صدور رای قطعی کمیسیون ماده صد و درخواست شهروندان متضرر شده موجب شد تا دستگاه قضا حمایت لازم برای پلمب این واحدها را انجام داده و صبح امروز با حضور تیم کارشناسی در محل مجتمع تیراژه پلمب صورت گرفت.

اتصال سیستم حریق ساختمان‌های شهر به آتش‌نشانی

مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران گفت: تا چند ماه دیگر مالکان می‌توانند به صورت داوطلبانه به سازمان مراجعه کرده و از طرح مانیتورینگ استفاده کنند این طرح اینگونه است که سیستم اطفای حریق ساختمان‌ها به سامانه آتش‌نشانی متصل می‌شود و اگر سیستم اطفای حریق موردی را کشف کرد اطلاعات مستقیم به مرکز اعلام می‌شود و دیگر نیاز نیست کسی به آتش‌نشانی زنگ بزند. داوری همچنین اظهار کرد: بررسی ساختمان‌های ناایمن به صورت مستمر ادامه دارد و یک فرآیند دایمی است ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که ساختمان‌های شهر از نظر ایمنی وضعیت بهتری داشته باشند البته این را هم بگویم ممکن است که یک ساختمان با ضوابط لازم هم ساخته شود اما در ایمنی مشکل داشته باشد بگذارید یک‌مثال بزنم، ساختمانی ایمن است اما راه‌پله‌ها به انبار تبدیل شده و همین امر ساختمان را از استاندارد خارج می‌کند یا اینکه سیستم اعلام حریق دچار مشکل شده است.وی افزود: ما برای مدت کوتاهی برخی از ساختمان‌های ناایمن را بر روی سامانه بارگذاری و دوباره حذف کردیم اما بر اساس تصمیمات گرفته شده قرار است اطلاعات محدودتر روی سامانه قرار گیرد و به زودی این کار انجام می‌شود. باز هم تأکید می‌کنم که اطلاعات همانند بار اول جامع و کامل نیست و قرار است محدود باشد.قرار است که شما طرح مانیتورینگ را در سازمان آتش‌نشانی اجرایی کنید و مالکان ساختمان‌هایی که داوطلب هستند با مراجعه به سازمان می‌توانند سیستم اعلام حریق خود را به سامانه آتش‌نشانی وصل کنند در این باره توضیح می‌دهید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران