شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سردار محمدحسین حمیدی، رییس پلیس راهور تهران گفت: در بهمن ماه سال گذشته ۲۶ نفر از هموطنان در تصادفات به دلیل خاموشی معابر تهران جان باختند و پس از اینکه روشنایی‌ها افزایش یافت، شاهد کاهش جان‌باختگان عابران‌پیاده بودیم.

مرگ ۲۶ شهروند تهرانی  به دلیل خاموشی معابر

سردار محمدحسین حمیدی، رییس پلیس راهور تهران گفت: در بهمن ماه سال گذشته ۲۶ نفر از هموطنان در تصادفات به دلیل خاموشی معابر تهران جان باختند و پس از اینکه روشنایی‌ها افزایش یافت، شاهد کاهش جان‌باختگان عابران‌پیاده بودیم. به گزارش تسنیم، سردار حمیدی دیروز در یک نشست خبری با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی تهران برای دومین سال متوالی رتبه نخست کاهش تصادفات را به خود اختصاص داد، اظهار کرد: در سال گذشته حدود 40 درصد از تصادفات مربوط به عابران‌پیاده بود که اقدامات زیادی صورت گرفت تا توانستیم سهم عابران‌پیاده در تصادفات کاهش دهیم. حدود 44 درصد از تصادفات نیز در تهران در سال گذشته مربوط به موتورسیکلت بود که نسبت به سنوات گذشته 8 درصد افزایش داشت؛ تردد موتورسیکلتها در سال گذشته در تهران 15 درصد افزایش داشت. این مقام انتظامی ادامه داد: در بهمن ماه سال گذشته 26 نفر از هموطنان در تصادفات به دلیل خاموشی معابر تهران جان باختند و پس از اینکه روشنایی‌ها افزایش یافت، شاهد کاهش جان‌باختگان عابران‌پیاده بودیم. حمیدی خاطرنشان کرد: متاسفانه کارتن‌خوابهایی که در حاشیه معابر تهران تردد دارند، در سال گذشته سهم زیادی را در تصادفات داشتند که تلاشهای زیادی برای جمع‌آوری آنها صورت می‌گیرد اما کافی نیست. رییس پلیس راهور عنوان کرد: با تداوم شرایط کرونایی در تهران، تردد موتورسیکلت رو به افزایش است که اگر این وضع افزایش پیدا کند شاهد افزایش سوانح مربوط به موتورسیکلتها نیز خواهیم بود. به گفته این مقام انتظامی، حدود 37 هزار موتورسیکلت که به دلیل تخلفات باید به پارکینگ هدایت می‌شدند، با اجرای طرح «موتوریار» توسط پلیس راهور تهران بزرگ، به پارکینگ انتقال نیافتند و راکبان آنها آموزش دیدند؛ این طرح در سال جاری در 200 نقطه از شهر تهران اجرا خواهد شد. حمیدی تصریح کرد: در سال گذشته حدود 560 تا 570 نفر در تهران به دلیل تصادفات جان باختند البته منتظر اعلام آمار نهایی توسط سازمان پزشکی قانونی هستیم هر چند که در این رابطه حائز رتبه نخست (از جهت کاهش آمار جان‌باختگان سوانح رانندگی) بین شهرهای کشور شدیم. رییس پلیس راهور تهران همچنین گفت: عزیزانی که با پلاک شهرستان در تهران تردد دارند، اگر ساکن تهران هستند طبق قانون باید پلاکهای خود را تعویض کنند، اما اگر تردد در حوزه کاری و استان تهران باشد هیچگونه مشکلی ندارد و فعلاً جریمه نمی‌شوند. این مقام انتظامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پلاکهای غیربومی که سال‌های سال در تهران تردد داشته، با اجرای محدودیت‌های کرونایی، مشمول جریمه خواهند شد یا خیر نیز گفت: تهران نزدیک به چهار میلیون سفر کاری دارد که از حاشیه شهر و شهرستان‌های اطرف تهران به هسته مرکزی استان تهران آمده و به مبدا خود بازمی‌گردند و عمده ترددهای این وسایل‌نقلیه در تهران صورت می‌گیرد لذا قطعاً در بین این چهار میلیون تردد، پلاکهای شهرستان نیز وجود دارد.

کیوسک‌های تهران تا پایان اردیبهشت شناسنامه‌دار می‌شوند

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از نصب برچسب‌هایQR کد روی بدنه کیوسک‌ها تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ خبر داد. به گزارش ایلنا، سید علی مفاخریان در نوزدهمین جلسه شورای معاونان این شرکت با اشاره به راه‌اندازی سامانه کیوسک اظهار کرد: کدهای QR تا پایان اردیبهشت روی بدنه کیوسک‌ها نصب می‌شود تا نظارت دقیق بر وضعیت قرارداد، پرداخت اجاره و پیگیری شکایات مردمی از کیوسک‌ها انجام شود.  وی ادامه داد: به‌زودی برای جمع‌آوری کیوسک‌هایی که فاقد قرارداد برابر ضوابط قانونی باشند، اقدام خواهد شد. 


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران