شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شهردار تهران در مراسم بهره‌برداری از فاز چهارم پروژه احیا و ساماندهی درختان چنار خیابان ولیعصر گفت: شهرداری به مناسبت هفته طبیعی، درختان از بین رفته این خیابان را احیا می‌کند.

شهردار تهران در مراسم بهره‌برداری از فاز چهارم پروژه احیا و ساماندهی درختان چنار خیابان ولیعصر گفت: شهرداری به مناسبت هفته طبیعی، درختان از بین رفته این خیابان را احیا می‌کند. به گزارش مهر، پیروز حناچی با اشاره به ثبت ملی خیابان ولیعصر(عج)، گفت: به زودی این خیابان ثبت جهانی هم خواهد شد. شهرداری تهران به مناسبت هفته طبیعی و به رسم سال‌های گذشته، درختان از بین رفته خیابان ولیعصر(عج) را احیا می‌کند. شهردار تهران با تأکید بر اینکه خیابان ولیعصر (عج) خصیصه‌های خیابان کامل را دارد، توضیح داد: این خیابان به جهت حفظ نوستالژی و کاربری‌های متنوع خصیصه اجرای ضوابط خیابان کامل را دارد. این اقدام جزو برنامه‌های مدیریت شهری است. بر اساس این گزارش، روز جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۹، مراسم بهره‌برداری از فاز چهارم پروژه احیا و ساماندهی درختان چنار خیابان ولیعصر(عج) با حضور علی ربیعی، سخنگوی دولت، ‫مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران و دو عضو شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد. علی ربیعی، سخنگوی دولت نیز در آیین بهره‌برداری از فاز چهارم پروژه احیاء و ساماندهی درختان چنار خیابان ولیعصر (عج)، با اشاره به هفته درختکاری، گفت: درخت نماد زیست و آبادانی است. ما نیازمند یک باغبانی و ‌درخت داری گسترده هستیم. چرا نمی‌گویم باغداری؟ مفهوم باغداری یعنی کسب و کار، اما بطن باغبانی به نوعی نگهدای و نگهبانی است. جامعه امروز باید باغبان یکدیگر باشد. شهروندان تهرانی باید به نوعی زیست اجتماعی- مهربانی را کنار یکدیگر داشته باشند. وی با بیان اینکه امروز به همت شهردار تهران فاز چهارم طرح ساماندهی درختان خیابان ولیعصر اجرا می‌شود، افزود: همه تهرانی‌ها در خیابان ولیعصر (عج) خاطرات فراوانی دارند. باید نهال‌های مهربانی، مسوولیت‌پذیری و در کنار یکدیگر بودن در شهر تهران کاشته شود.  تهران باید زیست پذیر باشد و بخشی از این زیست به محیط زیست یعنی کاشت درخت برمی‌گردد. مهم‌تر از این زیست، زیستی است که در کنار سختی‌ها و مشکلات، شهروندان و مسوولان باید کنار هم داشته باشند. وی در پایان، تأکید کرد: مدیریت آقای حناچی به شهر تهران سرسبزی اعطا کرده است و اعتقاد دارم که ایشان به آرامی در حال پیشبرد اهداف به دور از نگاه به هیچ چیز دیگری جز تهران، است. آنگونه که محمد علی مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران اعلام کرده است، دیروز ۳۵۰۰ اصله درخت چنار کهنسال در خیابان ولیعصر کاشته شده است. به گزارش ایسنا، مختاری روز جمعه در آیین بهره‌برداری از فاز چهارم پروژه احیاء و ساماندهی درختان چنار خیابان ولیعصر(عج) ضمن اشاره به طرح احیای درختان خیابان ولیعصر(عج)، بیان کرد: طی سال‌های گذشته تعدادی از درختان این خیابان به علت ساخت و سازها، خیابان‌سازی و... تخریب شده بود. از شهریور ۱۳۹۶ طرح ساماندهی درختان ولیعصر در دستور کار سازمان قرار گرفت. به گفته مختاری؛ خیابان ولیعصر(عج) در خاورمیانه نمونه است و باید نسبت به ساماندهی و حفظ آن کوشید.  وی با اشاره به استقرار بسیاری از مراکز و نهادها در خیابان ولیعصر (عج)، گفت: از شهریور ۱۳۹۶ تاکنون ۳۵۰۰ اصله درخت چنار کهنسال با بن ۵۰ و قدمت بالای ۱۰ تا ۱۵ سال از نهالستان‌های اطراف اصفهان و مشهد به وسیله تریلی و به روش روت بال به تهران آورده شده‌اند. این تعداد درخت در چهار فاز در خیابان ولیعصر (عج) کاشته شده‌اند. به گفته مختاری، امسال نیز ۱۵۰۰ اصله درخت در این خیابان کاشته شده است.

 


افزایش کیفیت زندگی شهروندان استراتژی مدیریت شهری پنجم

محمد سالاری، عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در این مراسم اظهار کرد: مدیریت شهری دوره پنجم برخلاف همه مشکلات، محدودیت‌های جدی مالی و بدهی‌های انباشته به ارث رسیده، تلاش کرد که استراتژی خود را به سمت کیفیت زندگی یعنی ایجاد نشاط و آرامش برای شهروندان ببرد. او با بیان اینکه در همین راستا برای حفاظت از درختان گام‌های بسیاری برداشته شده است، توضیح داد: مصوبه برج-باغ در تهران لغو شد و این اقدام به معنی حفظ و صیانت از باقی‌مانده باغات تهران است. همچنین در مناطق فرسوده و غیربرخوردار شهر تهران، حدود ۲۰ باغ مهم تملک شد. طرح موضعی صیانت، حفاظت و ساماندهی از مهم‌ترین باغات شهر تهران یعنی کن، فرحزاد و سوهانک اجرا شد. دراین دوره مدیریت شهری، حفظ و صیانت از ۱۷۰۰ هکتار باغات کن و ۲۱۱ هزار هکتار باغات فرحزاد در یک فرآیند کارشناسی مصوب شد. این عضو شورای اسلامی شهر تهران در پایان گفت: چنارهای خیابان ولیعصر (عج) برای ثبت ملی و جهانی این خیابان با هویت، نقش بسیار مهمی خواهند داشت.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران