شماره امروز: ۵۴۷

توسط رییس سازمان حفاظت محیط زیست صادر شد

| | |

شرکت عمران شهر جدید پردیس از دستور ویژه کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست برای صدور مجوز آغاز عملیات اجرایی مترو این شهر خبر داد.

شرکت عمران شهر جدید پردیس از دستور ویژه کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست برای صدور مجوز آغاز عملیات اجرایی مترو این شهر خبر داد.

مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس دوشنبه هفته قبل با یادآوری اینکه ساخت مترو پردیس یکی از آرزوهای دیرینه مردم این شهر بوده است، گفته بود: مترو پردیس 20 اسفند امسال کلنگ‌زنی خواهد شد و اکنون کار تجهیز کارگاه این پروژه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه طول مترو پردیس حدود 25 کیلومتر است، افزود: با ساخت مترو پردیس طی 4 سال، زمان سفر از تهران به پردیس و بالعکس به 17 دقیقه کاهش می‌یابد. بزرگ‌ترین تونل ریلی کشور در این مسیر است کل این پروژه 25 کیلومتری از زیر زمین عبور می‌کند به غیر از 700 متر آنکه ‌پل است.این 700 متر بالای شهر جاجرود است که از طریق پل قطار مترو از روی آن عبور خواهد کرد.

وی تصریح کرد: مترو پردیس برای استان‌های مازندران و گلستان نیز تاثیر بسیار بالایی دارد و باعث می‌شود تا مردم ماشین‌های خود را در مجتمع ایستگاهی مترو پردیس پارک کنند و از مترو سراسری تهران استفاده کنند. با بهره‌برداری از مترو پردیس از حجم ورودی خودروهای استان‌های گلستان مازندران و شهرهای شمال شرقی به تهران کاسته شده و خیلی از سفرهای غیرضروری را حذف می‌کند. وی همچنین افزود: اخذ مجوزهای مربوطه برای ساخت مترو پردیس از سازمان حفاظت محیط زیست در حال انجام است.

بر اساس این گزارش، دیروز معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران پردیس جلسه‌ای با رییس سازمان محیط زیست داشته‌اند که خروجی آن اعلام صدور مجوز احداث مترو پردیس تا پایان سال بوده است. بر اساس آنچه روابط عمومی عمران پردیس اعلام کرده عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست برای تسریع در روند صدور مجوز شروع عملیات اجرای متروی پردیس دستور ویژه‌ای صادر کرده است. بر این اساس مقرر شده قبل از سال نو این مجوز از طریق سازمان محیط زیست صادر شود.

   ۶۵  هزار مسکن مهر مشکل حقوقی دارد

در تحولی دیگر، احمداصغری مهرآبادی، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۱۰۰ هزار مسکن مهر نیمه تمام در کشور باقیمانده است، گفت: ۳۵هزار واحد بدون مشکل تا پایان دولت روحانی تمام می‌شود.

به گزارش تسنیم، احمداصغری مهرآبادی با اشاره 20 سفر استانی برای پیگیری و نظارت بر روند اتمام واحدهای باقیمانده مسکن مهر از ابتدای بهمن تاکنون، اظهار کرد: با تمام توان و نهایت دقت، عملکرد ادارات کل راه و شهرسازی را در نظر داریم و سعی می‌کنیم مشکلات موجود پروژه‌ها را با همکاری و هم افزایی با ارگان‌های ذیربط رفع کنیم.

وی افزود: حدود 100 هزار واحد مسکن مهر نیمه‌تمام در کشور باقیمانده است. از این تعداد 65 هزار واحد مشکلاتی از جمله مشکلات حقوقی، عدم وجود متقاضی یا پیشرفت فیزیکی زیر 30 درصد دارند که اتمام و تحویل آنها از عهده خارج است ولی مابقی پروژه‌ها را تا پایان دولت به اتمام می‌رسانیم.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که آخرین واحد مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده نشده موظفیم برای اتمام این طرح تلاش کنیم، اضافه کرد: تاکنون 393 باب مسجد، 505 واحد آموزشی، 54 واحد درمانی و 76 کلانتری توسط سازمان ملی زمین و مسکن در سراسر کشور به مسکن مهر اختصاص یافته است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران