شماره امروز: ۵۴۷

| | |

محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان امام از اعطای وام بلاعوض برای بازسازی خانه‌های تخریب‌شده در زلزله اخیر استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

کمک 10 میلیونی ستاد اجرایی فرمان امام برای بازسازی منازل زلزله‌زده دنا

محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان امام از اعطای وام بلاعوض برای بازسازی خانه‌های تخریب‌شده در زلزله اخیر استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد. وی در سفر یک روزه وارد فرودگاه یاسوج شد و بلافاصله عازم مناطق زلزله‌زده شهرستان دنا شد و ضمن بازدید از مناطق آسیب‌دیده و تخریب‌شده، با مردم این منطقه از نزدیک دیدار و گفت‌وگو کرد. رییس ستاد اجرایی فرمان امام درحاشیه این بازدید گفت: از نخستین لحظه‌ وقوع زمین‌لرزه هفته گذشته، تمام نیروهای امدادی و جهادی ستاد اجرایی فرمان امام برای کمک به مردم بسیج شدند و در اولین ساعات، قرارگاه جهادی ستاد در سی‌سخت راه‌اندازی شد. وی افزود: چندین محموله حامل هزاران بسته غذای آماده، پتو، چادر، بخاری، اقلام بهداشتی و ضدکرونایی به این منطقه ارسال و بین مردم توزیع کردیم، دو آشپزخانه مجهز برای طبخ ۳۰۰۰ غذای گرم درهروعده و یک کاروان سلامت برای ارایه خدمات رایگان پزشکی و دارویی در سی‌سخت مستقر و راه‌اندازی کردیم. این مقام مسوول ادامه داد: باتوجه به برودت هوا در این شهرستان، از دیروز بیش از ۱۰۰ کانکس برای اسکان موقت زلزله‌زده‌ها و ۱۰۰ سرویس بهداشتی مجزا در سی‌سخت به ارزش ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام ارسال و مستقر شد. وی خاطرنشان کرد: اگر احساس کنیم که منطقه به تعداد کانکس بیشتری نیاز دارد، بازهم خواهیم فرستاد. مخبر با اشاره به تخریب بخش زیادی از منازل مردم گفت: اولویت اول بازسازی خانه‌هایی است که ۱۰۰ درصد تخریب شده‌اند و به این منظور ستاد اجرایی فرمان امام ۱۰ میلیون تومان وام بلاعوض به صاحبان این منازل اعطا می‌کند. وی افزود: بازسازی خانه‌هایی که در خانواده آنها دومعلول یا بیشتر وجود دارند را به‌طور کامل و ۱۰۰ درصد برعهده می‌گیریم، ضمن اینکه مبلغی راهم دراختیار بنیاد مسکن و گروه‌های جهادی جهت بازسازی و مرمت خانه‌های مردم قرار خواهیم داد. مخبر خاطرنشان کرد: پس از عادی شدن شرایط زندگی مردم دراین منطقه، بسته‌های لوازم خانگی هم به خانواده‌های آسیب‌دیده اهدا می‌کنیم. رییس ستاد اجرایی فرمان امام درخصوص طرح‌های اشتغالزایی ستاد در این استان نیز گفت: اجرای ۱۰۰۰ طرح با ظرفیت ایجاد ۳۰۰۰ شغل جدید و سرمایه‌گذاری ۱۳۰میلیارد تومان در استان کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار ستاد قرار دارد، ضمن اینکه به زودی خبرهای خوبی در زمینه راه‌اندازی و احیای کارخانه‌های نیمه‌تعطیل و نیمه‌کاره این شهرستان برای مردم خواهیم داشت .

تولید صنعت فولاد کشور به همت ذوب آهن اصفهان

نیلی احمد آبادی، رییس دانشگاه تهران به اهمیت ذوب‌آهن اصفهان به عنوان آغاز‌گر تولید فولاد در کشور و توسعه‌دهنده این صنعت اشاره کرد و گفت: تولید صنعت فولاد کشور به همت ذوب آهن اصفهان به ثمر نشست و نیاز است در ادامه صنایع فولاد کشور به توسعه تکنولوژی توجه ویژه نمایند تا بتوانند در دنیای رقابتی عملکرد موفقی داشته باشند .پژوهش و نوآوری ضرورت و اولویت مهم امروز برای توسعه صنعت فولاد کشور است .

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران