شماره امروز: ۵۴۷

| | |

صادق ضیاییان، مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: با توجه به روند افزایش نسبی دما تا روز سه‌شنبه ۲۸ بهمن، در ارتفاعات و دامنه‌های کوهستانی البرز، ذوب برف و وقوع بهمن دور از انتظار نیست.

صادق ضیاییان، مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: با توجه به روند افزایش نسبی دما تا روز سه‌شنبه ۲۸ بهمن، در ارتفاعات و دامنه‌های کوهستانی البرز، ذوب برف و وقوع بهمن دور از انتظار نیست. 

ضیاییان در گفت‌وگو با فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش یابی و هواشناسی از بعد از ظهرشنبه و همچنین روز یکشنبه ۲۶ بهمن، با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، دریا مواج می‌شود و دمای هوا در استان‌های ساحلی کاهش می‌یابد همچنین احتمال بارش پراکنده وجود دارد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: از یک شنبه تا سه شنبه ۲۸ بهمن جوی آرام و پایدار در کشور حاکم خواهد بود بنابراین در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا را انتظار داریم.

وی گفت: از ظهر شنبه تا ظهر یکشنبه متلاطم شدن دریا و افزایش ارتفاع موج تا یک متر در ساحل و ۱.۵ متر در دور از ساحل در گیلان و مازندران پیش بینی می‌شود و احتمال غرق شدن شناگران و قایق‌های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک و نیمه سنگین و پاره شدن تورهای صیادی وجود دارد. در این راستا توصیه می‌شود ممنوعیت شنا و تفریحات آبی، محدودیت فعالیت شیلاتی و تردد شناورهای تفریحی، سبک و نیمه سنگین در دستور کار باشد. وی ادامه داد: روز سه شنبه ۲۸ بهمن در شمال غرب و غرب کشور، برخی مناطق جنوب غرب و دامنه‌های البرز غربی بارش پراکنده باران و وزش باد داریم که در مناطق سردسیر و مرتفع بارش به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان افزود: روز چهارشنبه ۲۹ بهمن سامانه بارشی به کشور وارد می‌شود و بر شدت بارش‌ها در مناطق ذکر شده افزوده می‌شود ضمن آنکه بارش‌ها در دامنه البرز مرکزی و زاگرس مرکزی شدت بیشتری دارد.

وی اظهار کرد: تا روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه پیشِ رو در برخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید خواهیم داشت.

ضیاییان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز شنبه صاف در برخی ساعات همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود، همچنین تا روز سه شنبه ۲۸ بهمن نیز آسمان تهران صاف است. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران