شماره امروز: ۵۴۷

در نشست علنی پارلمان شهری پایتخت عنوان شد

| | |

گروه راه و شهرسازی| نشست علنی شورای شهر تهران دیروز بار دیگر به فرصتی برای ابراز انتقاد محسن هاشمی از دولت و مجلس تبدیل شد. رییس شورای شهر از سویی از دولت خواست تا به جای مصوبات کاغذی و وعده‌های بی‌نتیجه، برای جبران کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی تهران گام عملی بردارد.

گروه راه و شهرسازی| نشست علنی شورای شهر تهران دیروز بار دیگر به فرصتی برای ابراز انتقاد محسن هاشمی از دولت و مجلس تبدیل شد. رییس شورای شهر از سویی از دولت خواست تا به جای مصوبات کاغذی و وعده‌های بی‌نتیجه، برای جبران کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی تهران گام عملی بردارد. هاشمی از سوی دیگر، اقدام مجلس در رد لایحه بودجه 1400 را مصداق دعوای سیاسی خواند و از طرفین خواست تا در شرایط کنونی کشور این دعواها به حداقل برسد. او همچنین در حاشیه نشست علنی دیروز از احتمال تعطیلی برخی اصناف در آستانه عید نوروز با هدف جلوگیری از ترافیک آخر سال خبر داد. هاشمی در دویست و هفتادمین جلسه شورای شهر افزود: روز شنبه بخش دوم ناوگان عمومی خریداری شده توسط شهرداری رونمایی شد. هنوز تا از بین رفتن کمبود اتوبوس در تهران فاصله داریم و این تعداد پاسخ‌گو نیست اما جای تشکر دارد که شهرداری با بودجه خود و با اوراق مشارکت، این اقدام را انجام داده است. او تاکید کرد: امیدوارم که مسوولان دولتی به جای مصوبات کاغذی و وعده‌های بی‌نتیجه، اقدامی عملی را انجام دهند. در حال حاضر ۶ ماه تا آخر دولت باقی مانده و خواهش می‌کنم که جلسات ویژه با حضور وزیر کشور تشکیل و بودجه حمل و نقل عمومی نیز تأمین شود. وی افزود: در آستانه سالروز پیروزی انقلاب هستیم و می‌دانیم که مردم در دهه فجر امسال یکی از سخت‌ترین شرایط اقتصادی، رکود بورس، بیکاری و غیره را تجربه کردند و اگر از مردم انتظار داریم که با این وجود باز هم از نظام دفاع کنند، حداقل نباید پیام‌های ناامید‌کننده میان مردم ایجاد کنیم. رییس شورای اسلامی شهر تهران ابراز کرد:  رد لایحه بودجه از سوی مجلس نیز مصداق همین پیام‌های نا امید‌کننده بود و تقاضا دارم که این دعواهای سیاسی را به حداقل برسانیم. او همچنین در پایان جلسه علنی دیروز شورا با اشاره به شیوع کرونا و افزایش سفرهای شهری در روزهای پایانی سال گفت: ستاد کرونای تهران باید به این موضوع حساس شود و با توجه به اینکه با وجود پاندمی کرونا نمی‌توان از وسایل حمل و نقل عمومی برای کاهش بار ترافیکی استفاده کرد باید برای حل ترافیک آخر سال فکر شود و در جلسه ستاد کرونای تهران حتماً این موضوع مطرح می‌شود. به نظر می‌رسد بعضی از اصناف و اداره‌ها باید در آخر سال تعطیل شوند تا آخر سال شاهد افزایش کرونا در سطح شهر و کشور نباشیم. وی درباره حضورش در دوره بعدی شورای شهر و کاندیداتوری ریاست‌جمهوری گفت: هنوز قانع نشدم و امیدوارم قانع نشوم که در انتخابات شورا و ریاست‌جمهوری شرکت کنم.

    مصوبات دیروز شورای شهر تهران

به گزارش «تعادل»، در نشست علنی دیروز شورای شهر تهران، یک فوریت طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران با ۱۶ رای موافق به تصویب رسید. این طرح در ۶ محور در حوزه‌های مختلف مربوط به اجرای یکپارچه مدیریت پسماند برنامه عملیاتی و اجرایی در افق ۲۰ ساله دارد. یک فوریت طرح «الزام شهرداری تهران به ایجاد لایه فعالیت‌های دانش بنیان و نوآورانه در شهر تهران»، نیز با 16 رای موافق تصویب شد. اعضای شورای شهر تهران همچنین دیروز در نشست علنی خود به انتقال ماموریت HSE به سازمان مدیریت بحران رای موافق دادند. عنوان این سازمان به «سازمان مدیریت بحران، ایمنی و بهداشت محیط کار» در صورت موافقت تغییر می‌یابد. حامد مظاهریان معاون شهردار با اشاره به اینکه در حال حاضر موضوع مدیریت HSE مطرح است و دیگر دستگاه‌ها کار خودشان را انجام می‌دهند اما می‌خواهیم مدیریت واحدی داشته باشند، تفکیکی میان این دو مساله باید قائل بود. وی عنوان سازمان مدیریت بحران را شناخته شده دانست و گفت: تغییر نام شایسته نیست اما شهرداری با کلیت این موضوع موافقت دارد.کلیات این طرح با ۱۷ رأی موافق به تصویب رسید. بر اساس این گزارش، طرح «الزام شهرداری تهران با توجه به ظرفیت‌های گردشــگری در فرآیند بازنگری طرح تفصیلی شــهر تهران و ایجاد لایه گردشگری در نقــشه‌های ایـن طرح» نیز دیروز با ۱۱ رای موافق به تصویب شورای شهر رسید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران