شماره امروز: ۵۴۷

| | |

غلامحسین محمدی، مشاور شهردار تهران گفت: براساس نظر سنجی‌های انجام گرفته 56.6 درصد تهرانی‌ها با درآمدزایی برای شهر از طریق فروش زمین‌های شهری در برابر گزینه پرداخت مالیات و عوارض موافق است.

رای تهرانی‌ها به فروش زمین‌های شهری

غلامحسین محمدی، مشاور شهردار تهران گفت: براساس نظر سنجی‌های انجام گرفته 56.6 درصد تهرانی‌ها با درآمدزایی برای شهر از طریق فروش زمین‌های شهری در برابر گزینه پرداخت مالیات و عوارض موافق است. به گزارش فارس، محمدی در صفحه شخصی خود در توئیتر درباره نظرسنجی از شهروندان درباره رویکرد مدیریت شهری که به سفارش شهرداری تهران توسط ایسپا انجام گرفته است، اظهار کرد: ۸۶.۲ درصد تهرانی‌ها خواهان حفظ باغ‌ها هستند و ۷۲ درصد نظارت شهرداری بر استفاده از خانه‌های تاریخی را مطالبه می‌کنند. همچنین ۶۵ درصد توسعه حمل و نقل عمومی مثل مترو را راه‌حل کنترل ترافیک می‌دانند و ۵۷ درصد خواهان پیاده محوری و گسترش خطوط دوچرخه سواری در شهروند و توجه به پروژه‌های محلی استقبال می‌کنند. وی افزود: همچنین گسترش گرمخانه‌ها و حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی در میان ساکنان تهران ۵۲ درصد طرفدار دارد ولی ۴۷ درصد از شهروندان هم خواهان برخورد با معتادان و حذف آنان از خیابان‌های شهر هستند ذهنیتی که وامدار رویکرد انتظامی در مسائل اجتماعی شهر بوده و اکنون نیازمند آگاهی بیشتر است. مشاور شهردار تهران ادامه داد: یافته‌های عجیب این پروژه که به نظر می‌رسد، معلول شرایط اقتصادی همشهریان است اقبال ۵۶.۶ درصد شهروندان به درآمدزایی برای شهر از طریق فروش زمین‌های شهری در برابر گزینه پرداخت مالیات و عوارض با ۳۱.۹ درصد موافق است. پیام مردم برای مسوولان امروز فردا و پیشینه مدیریت شهری روشن است مطالعه شهروندان شهر زیست پذیر است شهری برای همه که همگان سهمی برابر از شهر و سرمایه‌های عمومی آن دارند برداشت محصول این تغییر ریل نیازمند تداوم رویکرد مدیریت شهری فارغ از نگاه سیاسی است. بر اساس این گزارش، اخیرا مدیران شهرداری تهران به دلیل موضوع تحقق اوراق مشارکت و بدهی به برخی بانک‌ها با رأی شورای شهری‌ها اقدام به واگذاری تعدادی از املاک شهرداری کرده که این موضوع با واکنش‌هایی روبه رو بوده است.

رفع تصرف ۴۴۰۰ متر مربع از اراضی ملی دماوند

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند گفت: با هدف حفظ عرصه‌های ملی و انفال، ۴۴۰۰ مترمربع از اراضی ملی این شهرستان واقع در پلاک‌های چشمه‌ها، عباس آباد و سربندان از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شده است. به گزارش ایسنا جمشید جویباری افزود: اراضی رفع تصرف شده در اجرای ۳ فقره تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع و با حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی و همکاری نیروی انتظامی بازپس‌گیری شد و تمامی دیوار کشی‌ها و مستحدثات ایجاد شده روی این اراضی مورد تخریب قرار گرفت. وی از بازگشایی راه به اراضی ملی در منطقه آردینه شهرستان دماوند نیز خبرداد و اظهارکرد: عده‌ای افراد سودجو با نصب درب در ابتدای راه منتهی به اراضی منابع طبیعی موجب ممنوعیت ورود به این اراضی شده بودند که با اخذ دستور قضایی نسبت به برداشته شدن این درب و رفع این ممنوعیت اقدام شد. جویباری از عموم مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران