شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مناطق ۴، ۵، ۷ تا ۱۴ محدوده سکونتی اقشار متوسط در شهر تهران محسوب می‌شود؛ در بین این مناطق کمترین قیمت به منطقه ۱۴ با میانگین ۱۹ میلیون و ۶۰۷ هزار تومان

نبض مسکن در محله‌های هدف اقشار متوسط

مناطق ۴، ۵، ۷ تا ۱۴ محدوده سکونتی اقشار متوسط در شهر تهران محسوب می‌شود؛ در بین این مناطق کمترین قیمت به منطقه ۱۴ با میانگین ۱۹ میلیون و ۶۰۷ هزار تومان در هر متر مربع و بالاترین قیمت به منطقه ۵ با متوسط هر متر مربع ۳۳ میلیون و ۹۵۲هزار تومان تعلق دارد. به گزارش ایسنا، مناطق میانی شهر تهران جزو محدوده پرتقاضا محسوب می‌شوند که همواره از نظر تعداد معاملات در رتبه‌های بالا قرار دارند. در این بین منطقه ۵ معمولا بیشترین تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن را به خود اختصاص می‌دهد که البته به دلیل رکود حاکم بر بازار مسکن در دی ماه فقط ۳۹۷ فقره معامله مسکن در منطقه ۵ انجام شد. با این حال منطقه ۵ کماکان رتبه یک را از نظر تعداد معاملات دی ماه ۱۳۹۹ داشت. متوسط قیمت خانه در منطقه ۵ که محله‌هایی همچون پونک، جنت آباد، باغ فیض، حصارک، پرواز، آپادانا، اکباتان، شهران، شهرزیبا، شاهین و بلوار فردوس را در بر گرفته بالغ بر ۳۳ میلیون و ۹۵۲ هزار تومان در هر متر مربع است که رتبه ششم قیمتی را در مناطق شهر تهران به خود اختصاص می‌دهد. منطقه ۴ نیز که جزو مناطق پرتقاضا محسوب می‌شود در دی ماه امسال دومین رتبه را از نظر تعداد معاملات مسکن در شهر تهران به خود اختصاص داد. در منطقه ۴ که وسعت زیادی دارد محله‌هایی همچون پاسداران، کاظم آباد، مجیدیه، شمس آباد، شمیران نو، ضرابخانه، شیان، تهرانپارس، حکیمیه، خاک سفید، قنات کوثر و نارمک شمالی قرار گرفته که دی ماه امسال ۳۱۳ فقره قرارداد خرید و فروش مسکن در این منطقه به امضا رسید. متوسط قیمت مسکن در منطقه ۴ بر اساس معاملات دی ماه ۱۳۹۹ بالغ بر ۲۸ میلیون و ۵۸۸ هزار تومان بوده که رشد ۹۲ درصد را نسبت به دی ماه پارسال نشان می‌دهد. یکی دیگر از محدوده‌های مورد نظر اقشار متوسط و پایین شهر تهران منطقه ۱۰ است که دی ماه ۱۳۹۹ با ۲۶۰ فقره معامله مسکن رتبه چهارم را از نظر تعداد معاملات شهر تهران داشت. قیمت هر متر خانه در منطقه ۱۰ بطور متوسط ۱۹ میلیون و ۱۲۹ هزار تومان است که رشد ۹۹ درصد را نسبت به دی ماه سال گذشته تجربه کرد. ساختار و بافت شهری متراکم، تراکم جمعیت بالا و البته فقدان فضای سبز مناسب از ویژگی‌های منطقه ۱۰ محسوب می‌شود. این منطقه از شمال به خیابان آزادی، از غرب به خیابان شهیدان، از جنوب به خیابان قزوین و از شرق به بزرگراه نواب صفوی منتهی می‌شود.  منطقه ۱۴ از مناطق محبوب قشر متوسط و پایین به حساب می‌آید. میانگین قیمت مسکن در منطقه ۱۴ هم‌اکنون ۱۹ میلیون و ۶۰ هزار تومان در هر متر مربع است. این منطقه در دی ماه امسال رتبه پنجم را از نظر تعداد معاملات در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به خود اختصاص داد که ۲۳۵ فقره قرارداد خرید و فروش مسکن در آن به ثبت رسید و البته نسبت به دی ماه سال گذشته ۸۹ درصد رشد یافت. از محله‌های گران قیمت منطقه ۱۴ می‌توان به پرستار، ابوذر، نبی اکرم و شهدای گمنام اشاره کرد و البته در محله‌های دولاب و دلگشا قیمت مسکن مناسب‌تر است.

هوای کلان‌شهرها تا ٣ روز آینده آلوده است

کارشناس سازمان هواشناسی برای شهرهای کرج، تهران، تبریز، اراک و قم تا اواسط روز پنجشنبه افزایش آلاینده‌های جوی، غبار محلی و پدیده آلودگی هوا را پیش‌بینی کرد. به گزارش ایرنا، امین حسین نقشینه گفت: تا روز پنجشنبه در اغلب مناطق کشور جوی آرام همراه با سکون نسبی پیش بینی می‌شود. روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش می‌یابد و شاهد انباشت آلایندهای جوی و پدیده اینورژن هستیم.کرج، تبریز، تهران، اراک و قم تا روز پنجشنبه آلوده است. وی ادامه داد: اواسط وقت روز پنجشنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب و جنوب غرب وارد کشور خواهد شد که موجب شروع بارندگی در استان‌های غربی دامنه‌های زاگرس و زاگرس مرکزی می‌شود. نقشینه گفت: این سامانه بارشی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده روی اغلب نقاط کشور تاثیر خواهد گذاشت و نیمه غربی را دربرمی‌گیرد. امروز خلیج فارس در مناطق ساحلی بوشهر و غرب هرمزگان مواج است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران