شماره امروز: ۵۴۷

| | |

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در پرواز استانبول ـ تهران ترکیش که بامداد شنبه به باکو بازگشت رفتار خلبان در بازگشت غیرعادی بوده است،

ترکیش ایرلاین دلیل رفتار خلبان خود را توضیح دهد

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در پرواز استانبول ـ تهران ترکیش که بامداد شنبه به باکو بازگشت رفتار خلبان در بازگشت غیرعادی بوده است، ‌گفت: از نماینده ترکیش ایرلاین و خلبان این پرواز توضیح خواسته‌ایم. به گزارش فارس، وزیر راه دیروز در حاشیه مراسم گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دهه مبارک فجر و مراسم ورود گرامیداشت ورود امام خمینی (ره) به کشور اظهار کرد: دشمن می‌جنگد که مسیرهای ما را در روی هوا و زمین حذف کند اما در حوزه خطوط هوایی در حال هماهنگی با نیروهای مسلح برای ایجاد مسیرهای هوایی مستقیم هستیم. وی تأکید کرد: صدای آژیری که در تهران شنیده شد به دلیل اتصال یک سیم برق بوده و بعد هم خاموش شده  و هیچ ارتباطی به فرودگاه امام و پروازها نداشته است. تورج دهقانی‌زنگنه، رییس سازمان هواپیمایی نیز در حاشیه این مراسم گفت: از سازمان هواپیمایی کشور ترکیه بابت عملکرد خلبان در پرواز استانبول ـ تهران و بازگشت به باکو توضیحات خواسته‌ایم. دهقانی‌زنگنه افزود: در پرواز تصمیم‌گیرنده اصلی خلبان است در این پرواز هم دید خلبان 5 کیلومتر بوده است. البته در اپروچ ابرهای سیاهی بوده است. خلبان دو فرودگاه جایگزین اصفهان و باکو را داشته و تصمیم گرفته به باکو برود و کار خلافی انجام نداده است. وی ادامه داد: ‌طبق دستور وزیر راه و شهرسازی به طرف ترکیه‌ای و سازمان هواپیمایی کشوری مراتب اعتراض خود را اعلام کرده‌ایم و در این باره از آنها توضیحات خواسته‌ایم.

درخواست مدیر فرودگاه یاسوج از رییس قوه قضاییه

عنایت انصاری فرد، مدیر فرودگاه شهدای یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از رییس قوه قضاییه درخواست و خواهش می‌کنم برای جابه‌جایی زندان یاسوج به عنوان مانع پروازهای فرودگاه یاسوج دستورات لازم را صادر کنند. انصاری فرد در جمع خبرنگاران افزود: خاضعانه از حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه درخواست و خواهش می‌کنم با توجه به اینکه زندان یاسوج مانع پروازهای فرودگاه یاسوج است و این مساله باعث شده نزدیک به ۸۹۰ متر از طول باند این فرودگاه را از دست بدهیم جهت رفع این مشکل به کمک ما بیایند. وی اظهارکرد: در صورت حذف و جابه‌جایی زندان مرکز یاسوج طول باند فرودگاه یاسوج به ۳۹۰۰ متر افزایش می‌یابد که با برداشتن و جابه‌جایی زندان از ابتدای باند این فرودگاه با خیال راحت‌تر امکان نشست و برخاست هواپیماهای بزرگ‌تر و ایمن در این فرودگاه فراهم می‌شود. انصاری‌فرد گفت: با توجه به روحیه‌ای که از آقای رییسی سراغ دارم خواهش می‌کنم نماینده تام‌الاختیار یا خود ایشان جهت بررسی و رفع این مشکل به شهر یاسوج بفرستند یا تشریف بیاورند تا ببینند که چه هزینه‌های سنگینی در این فرودگاه شده اما با این مانع مواجه است. وی بیان کرد: فرودگاه یاسوج ۱۵ مانع داشت که ۱۴ مورد از این تعداد برداشته و برطرف شده و تنها یک مورد از این موانع مانده که مهم‌ترین مانع پروازی فرودگاه یاسوج، زندان مرکزی این شهر است و سال‌هاست در نشست‌ها و محافل از سوی مسوولان استان مورد بحث قرار می‌گیرد اما تاکنون هیچ اقدامی برای جابه‌جایی آن صورت نگرفته است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران