شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران گفت: برای اولین‌بار در کشور سند مالکیت بزرگراه شهید همت توسط منطقه ثبتی شهر آرا به مساحت حدود ۷۰ هزار متر مربع صادر و به شهرداری تهران تحویل داده شد. به گزارش ایسنا،

سند مالکیت بزرگراه همت صادر شد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران گفت: برای اولین‌بار در کشور سند مالکیت بزرگراه شهید همت توسط منطقه ثبتی شهر آرا به مساحت حدود ۷۰ هزار متر مربع صادر و به شهرداری تهران تحویل داده شد. به گزارش ایسنا، عبدالحسین رامشی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران گفت: در راستای تأکیدات دکتر خداییان معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مبنی بر اهتمام و اقدام جدی‌تر در خصوص تثبیت اراضی و املاک دولتی در جهت حفظ و حراست از حقوق بیت المال، اداره کل ثبت استان صدور اسناد مالکیت کاداستری برای املاک عام المنفعه و املاک متعلق به شهرداری از جمله، اتوبان‌ها، خیابان‌ها، معابر و میادین را در دستور کار قرار داده و با همکاری و تعامل خوب بین دستگاهی از جمله سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران، موفق شد سند کاداستری بخش اعظم بزرگراه شهید همت را صادر کند.  وی با بیان اینکه هر گونه توجیه و تاخیر در تثبیت اراضی و املاک متعلق به دولت و بیت المال در بانک جامع املاک جایز نیست، تأکید کرد: این امر علاوه بر پیشگیری و جلوگیری از هر نوع سوءاستفاده و جعل و تعرض سودجویان در ایجاد و نهادینه شدن انضباط حقوقی به ویژه در برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های کلان موثر و کارآمد است.

عوارض ساخت و ساز در تهران چقدر افزایش می‌یابد؟

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اخذ عوارض اصلی‌ترین منبع درآمدی شهرداری جهت اداره شهر است، گفت: افزایش نرخ عوارض مختلف از جمله صدور پروانه‌های ساختمانی تابع تورم است. زهرا نژادبهرام عضو هیات رییسه شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس، درباره میزان افزایش عوارض صدور پروانه ساخت و ساز در تهران اظهار داشت: موضوع عوارض باید در صحن شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گیرد که یک فوریت بررسی نرخ 7 نوع عوارض از جمله عوارض ورود به طرح ترافیک و پروانه‌های ساختمانی نیز از جمله مباحثی است که اعضای شورای شهر بررسی‌های لازم در مورد تغییر آن را انجام می‌دهند. وی با اشاره به اینکه پس از بررسی تغییر عوارض مختلف از جمله عوارض طرح ترافیک و ساخت و ساز و تصویب در شورا، درآمد حاصل از آن در بودجه شهرداری لحاظ می‌شود گفت: اصلی‌ترین منبع درآمد شهرداری برای اداره شهر اخذ عوارض است که این هفته با فوریت بررسی عوارض مدنظر قرار گرفته است. عضو هیات رییسه شورای شهر تهران گفت: بر اساس لایحه بودجه‌ای که پیروز حناچی شهردار پایتخت روز گذشته به شورا ارایه کرد میزان بودجه شهرداری بیش از 47 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که این بودجه به کمیسیون‌های مختلف جهت بررسی ارجاع شده و در تلاشیم تا 17 بهمن نظرات تجمیع و در کمیسیون تلفیق نتیجه نهایی اعلام شود. نژادبهرام با بیان اینکه همچنین عوارض بر اساس ماده 64 قانون مالیاتی همه ساله تعیین و دریافت می‌شود، گفت: از آنجایی که شهر متوقف نمی‌ماند و قیمت‌ها متأثر از شرایط اقتصادی و تورم است میزان عوارض نیز تغییر می‌کند که روند تغییر بر اساس جریانات اقتصادی حرکت خواهد کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران