شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سخنگوی سازمان هواپیمایی از تمدید تعلیق پروازها از مبدا و مقصد انگلستان تا پایان بهمن خبر داد و گفت:

محدودیت بیشتر کرونایی برای مسافران پروازهای خارجی

سخنگوی سازمان هواپیمایی از تمدید تعلیق پروازها از مبدا و مقصد انگلستان تا پایان بهمن خبر داد و گفت: مسافرانی که پیش از سفر به ایران در کشورهایی نظیر انگلیس، ژاپن، زیمبابوه، آنگولا و بوتسانا و چندین کشور دیگر حضور داشته‌اند، از سفر به ایران منع خواهند شد.

محمدحسن ذیبخش در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: به دنبال تغییرات ژنتیکی ویروس کرونا (واریانت جدید کرونا) در دنیا که اولین‌بار از کشور انگلستان گزارش شده است، ابتدا به منظور جلوگیری از ورود این ویروس به کشور، پروازها از مبدا و مقصد انگلستان که از اول دی ماه جاری به حالت تعلیق درآمده بود طبق ابلاغ وزارت بهداشت و کمیته ملی مقابله با ویروس کرونا برای سومین بار تا پایان بهمن ماه جاری تمدید شد. وی افزود: کشورهایی از جمله انگلستان، ژاپن، زیمبابوه، نامیبیا، آنگولا، موزامبیک، مالاوی، زامیبیا و بوتسانا و چند کشور دیگر که تا 21 دی واریانت‌های جهش یافته نگران‌کننده در آنها گزارش شده است مشمول قوانین بهداشتی سختگیرانه خواهد بود. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: کسانی که در عرض 2 هفته قبل از ورود به کشور در یکی از کشورهای فوق اقامت یا حضور داشته‌اند یا مبدا سفرشان از این کشورها بوده باشد، از سفر به ایران منع خواهند شد و اجازه ورود به ایران فقط برای سفرهایی صادر می‌شود که از اتباع جمهوری اسلامی ایران بوده یا توجیه سفرشان توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا تایید شده باشد. ذیبخش گفت: مسافران وارده از این کشورها در صورت دریافت مجوز برای ورود به کشور و همچنین همه مسافرانی که در مدت 14 روز گذشته در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا حضور داشته باشند باید متعهد به قرنطینه 14 روزه به محض ورود به کشور بوده و ملزم به همکاری کامل با تیم‌های بهداشتی طبق دستورات هستند. وی با بیان اینکه هیچ مسافری از مبدا انگلیس پذیرفته نخواهد شد و امکان سفر از ایران به انگلیس نیز وجود نخواهد داشت، افزود: در صورت تقاضای ستاد ملی مقابله با کرونا تعلیق پروازها به کشور مذکور تمدید خواهد شد. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: همچنین پرواز شرکت‌های هواپیمایی خارجی که به انتقال مسافران از انگلستان به ایران اقدام کنند، لغو می‌شود و چنانچه مسافر بیماری وارد کشور شود از طریق وزارت بهداشت قرنطینه می‌شود. در صورت اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر وجود این ویروس در سایر کشورها، بطور قطع پرواز به این کشورها نیز لغو می‌شود.

صدرنشینی‌تهرانی‌ها در سفر پس از کاهش محدودیت‌های کرونایی

بر اساس آمارهای موجود در فاصله ۲۳ دی ماه تا دوم بهمن ماه ترددهای جاده‌ای بین استانی 7 درصد افزایش را نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته تجربه کرده‌ است و در این میان تهرانی‌ها در کنار شهروندان البرز بیشترین تردد را در میان استان‌های شمالی و هرمزگان داشته‌اند. به گزارش ایسنا، جدیدترین آمار رسمی منتشر‌شده از سوی مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور نشان می‌دهد، متوسط تردد روزانه بین استانی از ۲۳ دی تا دوم بهمن امسال یک میلیون و ۵۶۹ هزار و ۶۳۲ وسیله نقلیه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد افزایش را تجربه کرده و ترددهای بین استانی سوم بهمن ماه امسال افزایش ۹ درصدی نسبت به بازه سه شنبه ۹ تا پنجشنبه ۱۸ دی ماه داشته است. نکته جالب اینکه بر خلاف ماه‌های گذشته و روال عادی سال‌های اخیر که تردد بین استانی در استان‌های شمالی افزایش بیشتری داشت و این مناطق صدرنشین مسافرت‌های مردم بودند در مدت زمان مورد مطالعه شاهد کاهش ۲۰ درصدی در مازندران، کاهش ۱۶ درصدی در گلستان و کاهش ۹ درصدی در گیلان نسبت به همین مدت زمانی در سال گذشته بوده‌ایم و بیشترین کاهش به دلیل وجود محدودیت‌های تردد بین استانی در این مناطق اتفاق افتاده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران