شماره امروز: ۵۴۷

| | |

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جریمه و برخورد بدون اغماض با متخلفان کرونایی در بخش‌های مختلف حمل‌ونقل گفت:

جریمه در انتظار متخلفان کرونایی در صنعت حمل و نقل

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جریمه و برخورد بدون اغماض با متخلفان کرونایی در بخش‌های مختلف حمل‌ونقل گفت: لایه‌های نظارتی با استفاده از پروتکل‌های بهداشتی تعریف شده تا هر فردی از جمله اشخاص حقیقی و حقوقی مرتکب تخلفی در زمینه رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا شد، از طریق کارت ملی جریمه شود. اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا درباره ساختار نظارت در زمینه رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در بخش‌های مختلف حمل‌ونقل، اظهار کرد: نظارت به صورت جدی و مستمری در همه بخش‌های حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی وجود دارد و مسلما با کسانی که در این حوزه‌ها مرتکب تخلف و جرایم در زمینه پروتکل‌های کرونایی شوند، برخورد خواهد شد. وی افزود: شیوه و نحوه برخوردها و جرایم متناسب با آن نیز در قالب مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای هر تخلف و هر بخش مشخص شده است. وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا جرایم برای افراد حقیقی و حقوقی از طریق کد ملی اخذ می‌شود و این موارد مصوب و ساز و کارهای آن مشخص شده است. یعنی اگر هر فردی در هر جایگاهی تخلفی در زمینه رعایت نکردن پروتکل‌های ابلاغی مقابله با کرونا مرتکب شود از طریق کارت ملی‌اش او را جریمه خواهند کرد. اسلامی اعلام کرد: البته اجرای این مصوبه به وزارت کشور بستگی دارد و اینکه آغاز ابلاغ و اعمال آن در کشور را با پلیس هماهنگ کرده و اعلام آمادگی کند. در حال حاضر از فرآیندی صحبت می‌کنیم که نقطه شروع آن پایش تصویری و پلاک خوان با دوربین‌ها و حضور نیروی انتظامی در این صحنه است. وی گفت: در مراحل بعدی ورود همه افراد در دستگاه‌های اجرایی و ادارات باید با کارت ملی باشد و نهایتا اعلام خواهد شد که مردم باید برای حضور در همه مکان‌ها و معابر شلوغ مانند پاساژها و مجتمع‌ها با کارت ملی حضور داشته باشند که نظارت‌ها از همین طریق اعمال و اجرا می‌شود. به عبارت دیگر این پروتکل‌ها لایه به لایه در حال پیشرفت و حرکت است تا بتوان نظارت و کنترل را روز به روز افزایش داد.

تاخیر ۴۰۵ دقیقه‌ای قطار «تهران -کرمان»

مدیرکل راه‌آهن کرمان گفت: ۱۰۰ درصد هزینه بلیت قطار تهران - کرمان که با تأخیر وارد کرمان شد عودت داده می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر، قطار تهران به کرمان به دلیل برودت هوا و خرابی لکوموتیو در منطقه اصفهان و یزد با تأخیر ۴۰۵ دقیقه‌ای همراه بود. مجید ارجونی در خصوص تأخیر این قطار گفت: هزینه بلیت مسافران این قطار که با تأخیر به کرمان رسیدند ۱۰۰ درصد عودت داده می‌شود و مسافران می‌توانند از امروز به مدت یک ماه با مراجعه به آژانس‌های مسافرتی سراسر کشور نسبت به دریافت هزینه بلیت خود اقدام کنند. وی افزود: این تأخیر در ناحیه اصفهان و یزد اتفاق افتاد و هیچ‌گونه تأخیری در ناحیه کرمان نداشته است و مسافرانی که قرار بود با این قطار به تهران برگردند با جایگزین کردن سالن و لکوموتیو ذخیره بدون تأخیر و به موقع از ایستگاه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی کرمان به تهران عزیمت کردند.

اطلاعیه هوانوردی ایران درباره کرونای انگلیسی

مدیرکل دفتر نظارت بر شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه سازمان درباره کرونای انگلیسی به همه شرکت‌های هواپیمایی دنیا اطلاعیه هوانوردی داده است، گفت: اگر فردی از طریق پرواز ارتباطی با ارایه مدارک گمراه‌کننده به ایران وارد شود، با شرکت هواپیمایی قطعا طبق مقررات برخورد خواهد شد. حسن خوشخو در گفت‌وگو با فارس درباره آخرین وضعیت تعلیق پروازها به کشور انگلستان، اظهار داشت: تمدید تعلیق پروازها به انگلستان کماکان تا پایان دی ماه ادامه دارد. مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سوال که آیا مدت مذکور تمدید خواهد شد یا خیر؟ بیان کرد: تمدید تعلیق پرواز از مقصد انگلستان منوط به نظر ستاد ملی مقابله با کرونا است که از طریق وزارت بهداشت و درمان به ما اعلام می‌شود؛ چنانچه تصمیم به تمدید این زمان تعلیق باشد، حتما اعلام خواهیم کرد. وی در خصوص اقدامات سازمان هواپیمایی کشوری در جلوگیری از شیوع ویروس جهش یافته کرونا از کشور انگلستان اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، سازمان هواپیمایی کشوری در قدم اول به تعلیق پروازها در مسیر مستقیم از انگلستان به ایران اقدام کرد. خوشخو ادامه داد: در گام بعدی در تاریخ دوم دی ماه به همه شرکت‌های هواپیمایی دنیا طبق اطلاعیه هوانوردی NOTAM تعلیق پروازها از مبدا انگلستان را صادر و پذیرش مسافر از کشور مذکور به ایران را ممنوع کرد. مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با تأکید بر اینکه اقدامات بهداشتی توسط بهداشت مرزی در فرودگاه‌ها مطابق با پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت صورت می‌گیرد، افزود: چنانچه شرکت‌های هواپیمایی از این بخشنامه تخلف کرده یا فردی از طریق پرواز ارتباطی (CONNECTION) با ارایه مدارک گمراه‌کننده به ایران وارد شود، با شرکت هواپیمایی قطعا بر اساس مقررات برخورد خواهد شد. بر اساس این گزارش، با شیوع ویروس جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در کشور انگلستان، وزارت راه و شهرسازی به درخواست وزیر بهداشت و درمان از اول دی ماه 99 همه پروازهای بین ایران و انگلستان را تعلیق کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران