شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رضا کرمی محمدی رییس مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به نصب تعدادی شتاب نگار در تهران گفت: توسط این دستگاه‌ها حدود ۲۰ تا ۲۵ ثانیه قبل از وقوع زلزله مطلع می‌شویم. کرمی محمدی در گفت‌وگو با فارس،

ردگیری زلزله پایتخت  ۲۵ ثانیه قبل از وقوع

رضا کرمی محمدی رییس مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به نصب تعدادی شتاب نگار در تهران گفت: توسط این دستگاه‌ها حدود ۲۰ تا ۲۵ ثانیه قبل از وقوع زلزله مطلع می‌شویم.  کرمی محمدی در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه کلان‌شهر تهران بدون حساب و کتاب در حال رشد است و باید برای ایمنی آن اقداماتی صورت گیرد، اظهار کرد: در حال حاضر 20 درصد هنگام وقوع زلزله آماده هستیم و اگر بجنبیم و فعالیت کنیم و تمام سازمان‌های مربوطه ورود کنند، به 50 تا 60 درصد می‌رسیم و بخشی از اقدامات هم در درازمدت انجام می‌شود. او با بیان اینکه 26 شتاب‌نگار در کل تهران نصب شده است، گفت: در سایر کشورها تعداد شتاب‌نگارها خیلی زیاد است و تا حدود 200 شتاب‌نگار هم نصب شده است. ما هم باید تعداد شتاب‌نگارها را افزایش دهیم. در حال حاضر این شتاب‌نگارها هشدارهای لازم را می‌دهند و اگر سازمان‌های مختف به ما متصل شوند و زیرساخت‌ها فراهم شود می‌توانیم از میزان تلفات کم کنیم. به عنوان مثال؛ آتش‌نشانی فرصت دارد که نیروهای خود را از ایستگاه‌ها خارج کند و تا بتواند در بحران کمک‌رسانی کند، دیگر خودش گرفتار نیروهای مانده در زیر آوار نمی‌شود و اگر این کار در هلال احمر رخ دهد اتفاقات خوبی می‌افتد.

آغاز به‌کار ناوگان ویژه بانوان  در پُرمسافرترین خط اتوبوسرانی

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از آغاز به‌کار ناوگان ویژه بانوان شامل ۱۰ دستگاه اتوبوس جدید اختصاصی برای بانوان در خط ۷ بی. آر. تی در امتداد خیابان حضرت ولی‌عصر (عج) به عنوان یکی از دو خط پُرمسافر و پُرتردد اتوبوسرانی تهران خبر داد و گفت: علاوه بر این ۱۰ دستگاه مینی‌بوس جدید نیز در این خط پیش‌بینی شده که نسبت به جابه‌جایی اختصاصی بانوان یا آقایان با توجه به تعداد مسافران در ایستگاه‌ها اقدام می‌کنند. به گزارش ایسنا، مهندس محمود ترفع افزود: ورود ناوگان ویژه بانوان و جابه‌جایی بخشی از مسافران این خط پُرتراکم توسط آن، در کاهش تعداد مسافرانی که از هر دستگاه اتوبوس استفاده می‌کنند نیز موثر است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران