شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پیروز حناچی، شهردار تهران گفت: با توجه به کاهش ۳۰ درصدی تردد، احتمال می‌رود شکل سوخت‌های صنایع حاشیه‌ای تهران و روی آوردن آنها به مصرف مازوت، آلایندگی در تهران را افزایش داده است.

حناچی: مصرف مازوت  در کارخانه‌ها را پیگیری می‌کنیم

پیروز حناچی، شهردار تهران گفت: با توجه به کاهش ۳۰ درصدی تردد، احتمال می‌رود شکل سوخت‌های صنایع حاشیه‌ای تهران و روی آوردن آنها به مصرف مازوت، آلایندگی در تهران را افزایش داده است.

به گزارش مهر، حناچی در حاشیه بازدید از سامانه ۱۳۷ درباره علت آلوده بودن هوای تهران با وجود تعطیلی مدارس، گفت: منابع آلاینده شهر تهران شناخته شده و مشخص هستند. وقتی از اینها عبور می‌کنیم اگر آلودگی ناشی از منابع شناخته شده باشد، معلوم می‌شود که آلاینده جدیدی به وجود آمده است.

وی گفت: در این فصل از سال با پدیده وارونگی هستیم و با توجه به اینکه مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل هستند و با ۳۰ درصد کاهش تردد مواجه هستیم، نباید با این آلودگی در شهر مواجه باشیم، احتمال می‌رود شکل سوخت‌های صنایع حاشیه‌ای تهران تغییر یافته است و وقتی مصرف گاز خانگی افزایش می‌یابد صنایع اطراف تهران به سوخت مازوت رو می‌آورند که آلایندگی بیشتری دارد. البته این موضوع حاکمیتی است و شهرداری آن را پیگیری می‌کند.

انتقاد از تعلل در ارایه طرح توسعه دانشگاه تهران

زهرا نژادبهرام، رییس کمیته معماری و شهرسازی شورای شهر تهران از تعلل در ارایه طرح اصلاحی توسعه دانشگاه تهران گلایه کرد.نژادبهرام در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد سرانجام طرح توسعه دانشگاه تهران گفت: با توجه به اعتراض اهالی محلات مجاور دانشگاه تهران در مورد طرح توسعه دانشگاه که منجر به فریز شدن محله شده بود، شورای عالی شهرسازی از مسوولان دانشگاه تهران خواست تا نسبت به ارایه طرح جدید با توجه به دغدغه‌های مردم و اهالی این محله برای بررسی به شورای عالی اقدام کند.وی با بیان اینکه دانشگاه تهران باید ۶ ماه بعد از این مصوبه طرح اصلاحی توسعه خود را به شورای عالی می‌آورد که نیاورده است، افزود: هم مردم و هم شهرداری تهران معطل ارایه این طرح مانده‌اند و از مسوولان دانشگاه تهران می‌خواهیم هر چه سریعتر این طرح اصلاحی را ارایه کنند.عضو هیات رییسه شورای شهر تهران باتاکید بر اینکه ۱.۵ سال است که هم شهرداری و هم اهالی محله منتظر طرح هستند، ادامه داد: در صورت ارایه طرح از سوی دانشگاه، باید اول موضوع در کمیسیون ماده ۵ بررسی شود و این فرایند زمانبر است و بهتر است هرچه سریعتر مسوولان این طرح را برای بررسی به شهرداری تحویل دهند.وی افزود: البته در آخرین پیگیری مقرر شده در جلسه مشترک با دانشگاه و سازمان بازرسی، طرح دانشگاه تا ١٥ دی ماه به شهرداری ارسال شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران