شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان گفت: در آذرماه سال جاری بیش از 118 میلیارد تومان پروژه خیابان‌سازی و 32 میلیارد تومان پروژه پیاده‌روسازی در مناطق شهری اصفهان فعال است.

150 میلیارد تومان پروژه خیابان ‌سازی در اصفهان

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان گفت: در آذرماه سال جاری بیش از 118 میلیارد تومان پروژه خیابان‌سازی و 32 میلیارد تومان پروژه پیاده‌روسازی در مناطق شهری اصفهان فعال است. به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهردار اصفهان، ایرج مظفر اظهار کرد: پروژه‌های خیابان‌سازی و پیاده‌روسازی در مناطق مختلف در حال فعالیت مستمر است که از آن جمله می‌توان به ساماندهی گذر میرعماد، پیاده‌روسازی ضلع غربی خیابان چهارباغ خواجو و پیاده‌روسازی محور میانی خیابان چهارباغ عباسی در منطقه 3 اشاره کرد. وی با اشاره به طرح‌های عمرانی فعال در شهر اصفهان ادامه داد: ساماندهی پیاده‌روهای مجاور رودخانه پارک‌های ملت و سعدی، احداث باند دوم بلوار نظام سپاهان شهر، احداث خیابان کمکی ارتش در منطقه 5، پیاده‌روسازی خیابان ملاصدرا در منطقه 6، احداث خیابان شهید ترک لادانی حدفاصل بزرگراه شهید خرازی تا خیابان شهید حجازی و احداث ورودی خیابان کوهانستان در منطقه 9، ادامه احداث خیابان مفتح تا آزادگان و احداث خیابان فیروزه (موازی حکمت) و ساماندهی خیابان معرفت در منطقه 12 از جمله پروژه‌های فعال شهری است. پیاده‌رو‌سازی خیابان قائمیه و پیاده‌روسازی ضلع غربی خیابان جانبازان و اتصال کندرو شهید حبیب الهی در منطقه 13، ساماندهی خیابان مقداد حدفاصل سه راهی اندوان تا محله قصر در منطقه 15 از دیگر پروژه‌های فعال است. وی اظهار کرد: گسترش و اصلاح زیرساخت‌های مواصلاتی درون شهری از مهم‌ترین وظایف شهرداری است که در رفاه و زندگی روزمره شهروندان تاثیر قابل توجهی دارد.

وزیر امور خارجه ایران در نامه  به شهردار اصفهان مطرح کرد

سرمایه گرانقدر اصفهان  در تقویت دیپلماسی عمومی

وزیر امور خارجه ایران با گرامیداشت روز اصفهان خطاب به شهردار اصفهان نوشت: وزارت امور خارجه آمادگی دارد با همکاری شهرداری اصفهان، در شرایط پس از کرونا با برگزاری کنفرانس و نمایشگاه برای شناساندن نقش تمدن‌ساز اصفهان در سطح بین‌المللی اقدام کند. به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، محمدجواد ظریف، با ارسال نامه‌ای به شهردار اصفهان ضمن قدردانی از ارسال یادبود منقش به نماد شهر اصفهان از سوی شهردار اصفهان اظهار کرد: امیدوارم با رهایی هرچه سریعتر جهان از این ویروس منحوس، فضای مناسب برای برگزاری نکوداشت شهر اصفهان بیش از پیش فراهم شود تا با همکاری یکدیگر قدم‌هایی نه تنها در شناساندن بیشتر شهر اصفهان بلکه در جهت خنثی کردن تبلیغات مسموم در جهان علیه کشورمان و پیشبرد اهداف آن در زمینه دیپلماسی عمومی‌برداریم. وی در ادامه این نامه آورده است: شهر اصفهان به عنوان نگین زرین در میان کشورهای جهان به خوبی شناخته شده است که نمی‌توان به آسانی از نقش تمدن‌ساز آن در ابعاد مختلف گذشت. وجود چهره‌های فرهنگی، فرهیختگان و استادان بزرگ شهر نیز مکمل آثار گرانبهای تاریخی و تمدنی اصفهان است که در مجموع فرصتی مناسب و عالی را ایجاد کرده تا از این سرمایه گرانقدر بتوان در راستای تقویت دیپلماسی عمومی بهره‌برداری کرد. وزارت امور خارجه در راستای استفاده از چنین سرمایه‌هایی در سطح بین‌المللی آمادگی دارد با همکاری شهردار اصفهان برای برپایی نمایشگاه‌ها و برگزاری کنفرانس‌هایی در سالگرد چنین روزی در کشورهای مختلف جهان در راستای شناساندن نقش تمدن‌ساز اصفهان اقدام کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران