شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه دولت وظیفه انتقال واکسن‌های وارداتی کرونا به کشور و عملیات توزیع میان استان‌ها را به ایران ایر واگذار کرده، گفت: مقدمات کار فراهم شده است.

آمادگی برای  حمل واکسن‌های کرونا به کشور 

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه دولت وظیفه انتقال واکسن‌های وارداتی کرونا به کشور و عملیات توزیع میان استان‌ها را به ایران ایر واگذار کرده، گفت: مقدمات کار فراهم شده است. کاپیتان امیر علیرضا برخور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: عملیات واردات واکسن‌های کرونای خریداری شده از سوی دولت و عملیات توزیع میان استان‌های مختلف از سوی دولت و وزارت راه و شهرسازی به هواپیمایی جمهوری اسلامی واگذار شده و هما مسوولیت آن را پذیرفته است؛ مقدمات کار فراهم شده و هر زمانی که به ما اعلام شود، این واکسن‌ها را به کشور منتقل خواهیم کرد. وی افزود: قرار نیست هواپیمای خاصی برای این جابه‌جایی واکسن‌ها در نظر گرفته شود؛ بلکه آنچه طراحی شده، تعبیه مکان کوچکی در ۵ فروند هواپیماست؛ چون واکسن‌های وارداتی، حجم آن‌چنانی ندارند. کاپیتان برخور گفت: درجه حرارت و دمای باکس‌های حاوی واکسن کرونا را ستاد ملی مبارزه با کرونا به ایران ایر ابلاغ می‌کند ولی احتمالاً با یخ خشک عملیات خنک‌سازی در طول پرواز را انجام می‌دهیم بنابراین هواپیمای خاصی برای این منظور در نظر نداریم بلکه محفظه انتقال آن ویژه است. مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران درباره کشور مبدا واکسن‌ها، با ابراز بی‌اطلاعی از این موضوع، در خصوص توزیع واکسن‌ها در کشور با استفاده از پروازهای داخلی هما، گفت: اگر مراکز تصمیم‌گیری اعلام کنند که محموله‌ها به چه شهرها یا استان‌هایی باید بروند، ایران ایر این وظیفه را عهده‌دار می‌شود؛ اما توزیع آن در شهرهای کوچک‌تر برعهده ستادهای استانی باشد.

ارایه تسهیلات با کارمزد خاص به کارگران متقاضی مسکن ملی

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: طبق تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت کار داشتیم فارغ از تمام امتیازات و تسهیلات ارایه شده در طرح مسکن ملی، امتیازات ویژه‌ای و تسهیلات خاصی به کارگران داده می‌شود و پیشنهاد ارایه تسهیلات با کارمزد خاص و تسهیلات در مصالح را داده‌ایم و منتظر هستیم تا وزارت کار نتایج آن را اعلام کند. محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایلنا درباره وام صد میلیون تومانی کارگران برای خرید مسکن اظهار داشت: اخیرا تفاهم‌نامه‌ای با وزارت کار برای تامین منابع مالی خرید مسکن کارگران بازنشستگان و مستمری‌بگیران داشتیم. طبق این تفاهم‌نامه وام صد میلیون تومانی به واجدان شرایط ارایه می‌شود که کارگرانی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند در اولویت دریافت این وام هستند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران