شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بررسی‌ها نشان می‌دهد، در چند منطقه تهران قیمت مسکن رشد منفی داشته است. اگرچه مسوولان وزارت راه و شهرسازی و اتحادیه املاک اواخر آبان ماه از کاهش قیمت مسکن خبر داده بودند

بررسی‌ها نشان می‌دهد، در چند منطقه تهران قیمت مسکن رشد منفی داشته است. اگرچه مسوولان وزارت راه و شهرسازی و اتحادیه املاک اواخر آبان ماه از کاهش قیمت مسکن خبر داده بودند اما بررسی آمار رسمی منتشر شده نشان می‌دهد کاهش قیمت فقط در معدودی از مناطق تهران رقم خورده و میانگین قیمت‌ها همچنان با افزایش همراه بوده است. ضمن اینکه این کاهش قیمت نیز عمدتاً ناشی از افت شدید تعداد معاملات و کاهش انتظارات تورمی، ناشی از افت قیمت ارز، بوده و نمی‌توان این کاهش قیمت را به اثرگذاری سیاست‌های دولت در حوزه مسکن نسبت داد. به گزارش مهر، وزیر راه و شهرسازی ۲۰ آبان ماه بیان کرد: از سال ۹۷ تاکنون قیمت مسکن نظیر سایر کالاها متأثر از تحولات ارزی افزایش یافت و با ریزش قیمت ارز و طلا، باید قیمت‌هایی که با ارز افزایش قیمت داشته‌اند، برگردند اما متأسفانه چسبندگی قیمتی هم وجود دارد.براساس این گزارش منطقه ۶ با کاهش ۳ میلیون و ۶۴۵ هزار تومان در هر متر مربع، رتبه اول افت قیمت مسکن در فاصله آبان نسبت به مهر امسال را داشته است و رکورد بیشترین کاهش ماهانه متوسط قیمت مسکن در سال‌های اخیر را به نام خود ثبت کرد.

 بررسی‌ها نشان می‌دهد در منطقه یک تهران علاوه بر کاهش ۲۸۳ فقره‌ای معاملات، از متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان یک میلیون و ۸۷۰ هزار تومان کاسته شده است. به نظر می‌رسد علت کاهش متوسط قیمت مسکن در لوکس‌ترین و گران‌ترین منطقه پایتخت، بالا بودن قیمت باشد که افت کمتر از ۱۰درصدی، سبب اثرگذاری ناگهانی حدود ۲ میلیون تومانی به ازای هر متر مربع می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران