شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس پلیس راهور تهران بزرگ از کاهش ۸۰ درصدی ترافیک پایتخت در ساعات ممنوعیت تردد و نیز آغاز جریمه خودروهای متخلف به وسیله دوربین‌ها از شب گذشته خبر داد. به گزارش ایسنا،

کاهش ۸۰ درصدی ترافیک پایتخت در ساعات ممنوعیت تردد

رییس پلیس راهور تهران بزرگ از کاهش ۸۰ درصدی ترافیک پایتخت در ساعات ممنوعیت تردد و نیز آغاز جریمه خودروهای متخلف به وسیله دوربین‌ها از شب گذشته خبر داد.  به گزارش ایسنا، سردار محمد حسین حمیدی درباره محدودیت‎های ترافیکی کرونایی در پایتخت گفت: همانطور که قبلا اعلام شده بود، این محدودیت‌ها از اول آذرماه آغاز شده و بر اساس آن تردد خودروها از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ممنوع اعلام شد.

وی با بیان اینکه در نخستین شب، این طرح به شکل هشدار و ارشادی اجرا شد، گفت: در این مدت سعی کردیم تا به رانندگان هشدارها و آموزش‌های لازم را بدهیم. حمیدی ادامه داد: اما از یکشنبه شب خودروهای غیرمجازی که اقدام به تردد درسطح شهر کرده بودند به وسیله دوربین‌ها و به مبلغ ۲۰۰هزار تومان برای هر شب جریمه شدند. رییس پلیس راهور تهران بزرگ درباره جریمه خودروها درسفرهای بین شهری نیز گفت: خروج خودروها با پلاک تهران و ترددشان در دیگر شهرها یک میلیون تومان در هر شبانه روز را درپی خواهد داشت که از سوی همکاران من اعمال خواهد شد. حمیدی درباره صدور مجوز برای مشاغل نیازمند تردد شبانه نیز گفت: مشاغلی مانند سازمان‌های امدادی، درمانی و... که فعالیت آنها ضروری است مشخص شده و لیست آنها به همراه شماره پلاک خودروهای مجاز آنها به فرمانداری‌ها ابلاغ شده است. سازمان‌هایی که هنوز لیست خودروهای خود را اعلام نکرده‌اند باید این لیست را به فرمانداری اعلام کنند. به گفته رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، معیار عدم جریمه از سوی پلیس لیستی است که از فرمانداری گرفته شده و در سیستم اعمال شود. وی درباره تاثیر محدودیت‌ها در کاهش تردد نیز گفت: طی ساعات محدودیت حدود ۸۰ درصد ترددهای درون شهری کاهش پیدا کرده است. همچنین در طول روز هم جریان ترافیک صبحگاهی ما حدود ۲۰ درصد و ترافیک عصرگاهی نیز ۳۸ درصد کاهش داشته است.

حمیدی درباره مخدوش کردن پلاک خودروها نیز گفت: این موارد جرم بوده و علاوه بر جریمه ۲۰۰هزار تومانی و توقیف خودرو در دادگاه نیز به آن رسیدگی خواهد شد. ماموران پلیس راهور در معابر حضور داشته و بطور جدی با این موارد برخورد خواهندکرد.

مراجعه تنها ۳۴ موتور  برای معاینه فنی 

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران با اشاره به مراجعه تنها ۳۴ موتور به مراکز معاینه فنی در هفت ماه از مجموع سه میلیون دستگاه گفت: قوانین دکوری نیست، باید برای وضعیت آلایندگی و لزوم اخذ معاینه فنی موتورسیکلت‌های کاربراتوری تهران، فکری شود.

حسین مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد وضعیت معاینه فنی موتورسیکلت‌های پایتخت با تاکید بر اینکه تعداد زیادی از موتورسیکلت‌های فعال در تهران کاربراتوری هستند، گفت: به همین دلیل است که موتورسیکلت‌ها براساس بررسی‌های انجام شده سهم زیادی در آلایندگی هوای تهران دارند.

وی با بیان اینکه مراکز معاینه فنی تهران آمادگی لازم برای انجام معاینات فنی موتورسیکلت‌ها را دارند اما تمایلی از سوی مالکان موتورسیکلت وجود ندارد، افزود: براساس آمارهای موجود گفته می‌شود که حدود سه میلیون موتورسیکلت در تهران در حال تردد است و از این میان در هفت ماه نخست امسال تنها ۳۴ دستگاه موتور سیکلت برای انجام تست‌های معاینه فنی به مراکز ما مراجعه کردند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران