شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام خبر برقراری تمام پروازهای اروپایی گفت: هیچ برنامه‌ای برای انجام پرواز بین ایران با امریکا و کانادا نداریم. ابوالقاسم جلالی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد:

تمام پروازهای اروپایی برقرار است

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام خبر برقراری تمام پروازهای اروپایی گفت: هیچ برنامه‌ای برای انجام پرواز بین ایران با امریکا و کانادا نداریم. ابوالقاسم جلالی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: تمام پروازهای اروپایی ما به جز دو مسیر پروازی کشور سوئد برقرار است. وی افزود: پرواز به شهرهای استکهلم و گوتنبرگ در کشور سوئد هنور برقرار نشده است که دلیل آن عدم صدور مجوزهای لازم برای امور هندلینگ است. معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: با توجه به این مساله شرکت‌های بیمه درخصوص حوادث احتمالی مسائل مربوط به هندلینگ را بیمه نمی‌کنند. جلالی از بروز مشکل برای پرواز آمستردام هلند خبر داد و گفت: در صورتی که نتوانیم مشکل پرواز آمستردام را حل کنیم، پرواز به آیندهوون برقرار می‌شود. وی درخصوص پروازهای ترکیه نیز گفت: قبل از شیوع ویروس کرونا تعداد پروازهای هفتگی ما به ترکیه صد پرواز بود که در حال حاضر با توجه به محدودیت‌های موجود به 14 پرواز در هفته کاهش یافته است. معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه هیچ برنامه‌ای برای برقراری پرواز به سمت امریکا و کانادا نداریم افزود: به جز این دو کشور و رژیم صهیونیستی، به تمام کشورها در صورتی که نیاز باشد پرواز برقرار خواهیم کرد.

کاهش 10 درجه‌ای دما در شمال ‌شرق

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه تا روز 19 آبان کاهش 6 تا 10 درجه‌ای دما در شمال شرق کشور داریم، گفت: روز یکشنبه در ارتفاعات شمال ‌غرب و شمال‌ شرق کشور همچنین ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف خواهیم داشت. محمد اصغری در گفت‌وگو با فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: روز یکشنبه 18 آبان علاوه بر غرب و شمال‌غرب، استان‌های ساحلی خزر، برخی نقاط جنوب‌غرب، جزایر واقع در خلیج‌فارس، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی، در شمال‌شرق نیز بارش باران خواهیم داشت. اصغری ادامه داد: تا روز دوشنبه 19 آبان در شمال‌شرق کشور و سواحل شمالی کاهش دما داریم که بیشترین میزان کاهش دما بین 6 تا 10 درجه در شمال‌شرق کشور خواهد بود. روز دوشنبه 19 آبان از ابرناکی و بارش در کشور کاسته می‌شود، اما بعدازظهر دوشنبه با ورود سامانه بارشی جدید به کشور در استان‌های واقع در نیمه غربی کشور، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت داریم. او گفت: ‌روز سه‌شنبه 20 آبان دامنه بارش‌ها علاوه بر نیمه‌غربی کشور، استان‌های ساحلی خزر و دامنه جنوبی البرز را دربرمی‌گیرد و روز چهارشنبه 21 آبان بارش‌ها در نیمه شمالی کشور، شمال استان‌های فارس و بوشهر و استان کهگیلویه و بویراحمد خواهیم داشت.  او همچنین در تشریح بارش‌ها در سال زراعی جاری گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر 99) تا 14 آبان‌ماه 5 میلیمتر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی 22.3 میلیمتر بود، بنابراین‌بارش سال جاری 77.7 درصد کمتر از سال گذشته است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران